REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Birželio 2 d. 15:04

Teismo verdiktas: prokuratūra pagrįstai nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl Kauno miesto tarybos narių išmokų

Kaunas

Dainiaus Labučio / ELTA nuotr.

ELTAŠaltinis: ELTA


303206

Kauno apygardos teismas ketvirtadienį nutarė, kad prokuratūra pagrįstai nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl praėjusios kadencijos Kauno miesto savivaldybės tarybos narių kanceliarinių išlaidų pagrįstumo.

Apie tai „Facebook“ pranešė visuomenininkas Andrius Tapinas. Jis priminė, kad anksčiau dėl įtarimų sukėlusių Kauno miesto savivaldybės tarybos narių išlaidų kreipęsis į prokuratūrą, kuri praėjusių metų gegužę pradėjo ikiteisminį tyrimą, tačiau jį nutraukė. Tada, kaip priminė visuomenininkas, šį sprendimą teko skųsti kitoms instancijoms.

„Kauno politikai iš čekiukų skandalo išlipo sausi. Prokurorams nutraukus ikiteisminį tyrimą, mes atlikom visus įmanomus teisinius veiksmus – rašėm skundą aukštesniam prokurorui, atmetus rašėm skundą apylinkės teismui, atmetus rašėm skundą apygardos teismui ir šiandien gavom paskutinį neigiamą atsakymą – Kauno apygardos teismas irgi mūsų skundą atmetė“, – „Facebook“ skelbė A. Tapinas.

Anksčiau pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl Kauno miesto savivaldybės tarybos narių išlaidų pagrįstumo buvo nutrauktas šių metų vasarį. Tąkart Kauno apygardos prokuratūra nusprendė, kad Kauno savivaldybės tarybos narių veikla negali būti vertinama kaip piktnaudžiavimas, taip pat nenustatytos kitos nusikalstamos veikos.

ELTA primena, kad visuomenininkui A. Tapinui inicijavus savivaldos politikų lėšų įsisavinimo tyrimą „Skaidrinam“ ir dėl to kilus skandalui dėl galimo politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, į teisėsaugos akiratį pakliuvo daugybė savivaldybių.

Šiuo metu Specialiųjų tyrimų tarnyba atlieka ikiteisminius tyrimus dėl 25 savivaldybių tarybos narių išmokų naudojimo: Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio miestų bei Alytaus, Utenos, Ukmergės, Kretingos, Ignalinos, Mažeikių, Šilutės, Jonavos, Lazdijų, Pasvalio, Prienų, Telšių, Radviliškio, Joniškio, Tauragės, Zarasų, Akmenės rajonų ir Birštono, Marijampolės, Neringos, Pagėgių, Druskininkų savivaldybėse.

Kaip skelbė prokuratūra, pasirodžius informacijai, kad nemažai šalies savivaldybių tarybos narių jiems skirtas išmokas galėjo naudoti neteisėtai, prokuratūra pradėjo viešojo intereso gynimo tyrimus dėl tokių išmokų panaudojimo teisėtumo. Jei tyrimų metu nustatoma, kad tarybų nariai išmokas naudojo neteisėtai, prokurorai kreipiasi į teismus su ieškinius, siekiant iš asmenų priteisti tam tikras pinigų sumas.

Šiuo metu atliekami viešojo intereso gynimo tyrimai dėl lėšų grąžinimo į Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Panevėžio miestų bei Vilniaus, Ukmergės, Alytaus, Jonavos, Varėnos, Druskininkų, Lazdijų, Prienų, Tauragės, Šilutės, Kretingos, Mažeikių, Telšių, Radviliškio, Joniškio, Akmenės, Ignalinos, Pasvalio, Zarasų rajonų ir Pagėgių, Marijampolės, Neringos savivaldybių biudžetus.REDAKCIJA REKOMENDUOJA