REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Kovo 6 d. 16:15

Teismas socialdemokratams grąžina dalį VRK atimtos dotacijos

Vilnius

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


74868

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) naikina Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimą neskirti pusmečio piniginės dotacijos Lietuvos socialdemokratų partijai (LSDP) ir, vertindama nustatytų pažeidimų pobūdį ir mastą, remdamasi teisingumo ir protingumo kriterijais, keičia sankciją.

Galutiniu ir neskundžiamu teismo sprendimu LSDP turi atgauti 104 tūkst. eurų. VRK pernai lapkritį LSDP pripažino pažeidus Politinių kampanijų finansavimo įstatymą, todėl nusprendė neskirti šiai partijai 504 tūkst. eurų dotacijos.

Teismo teigimu, VRK neturėjo pagrindo konstatuoti, kad partija, finansuodama 2016 m. rinkimų politinę kampaniją, padarė šiurkštų Finansavimo įstatymo pažeidimą, numatytą šio įstatymo 23 str. 1 dalies 8 punkte.

Pasak LSDP pirmininko pavaduotojo Justo Pankausko, nuo pat pradžių buvo matyti, kad VRK atliekamas tyrimas buvo tendencingas, jautėsi šališkas nusiteikimas ir noras įrodyti tuos pažeidimus, kurių partija nepadarė.

„Tai patvirtino teismas savo sprendimu. Po šio sprendimo VRK turėtų susirūpinti vidine kompetencija, eliminuoti taikomus dvigubus standartus skirtingoms politinėms partijoms, nes tai diskredituoja svarbiausią už demokratinius rinkimus atsakingą šalies instituciją“, - teigia J.Pankauskas.

LSDP atstovavęs advokatų kontoros „Sorainen“ partneris Žygimantas Pacevičius sako, kad šis atvejis teismų praktikoje - išskirtinis. Teismas pripažino VRK padarius klaidą ir todėl panaikino VRK sprendimo dalį.

„Nors LSDP skundas patenkintas iš dalies, sprendimą vertiname kaip pergalę ir džiaugiamės, kad partijai buvo grąžinta dalis priklausančių valstybės asignavimų“, - teigia advokatas Ž. Pacevičius.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA