REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2018 m. Birželio 27 d. 08:21

Teismas skelbs sprendimą dėl J. Miliaus atleidimo iš VMVT vadovo pareigų

Vilnius

BNS nuotr.

Reporteris OrintaŠaltinis: Etaplius.lt


43036

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT), išnagrinėjęs atnaujintą administracinę bylą pagal Jono Miliaus skundą dėl atleidimo iš Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovo pareigų, trečiadienį skelbs sprendimą.

J. Milius prašo teismo panaikinti Vyriausybės 2016 m. rugsėjo 28 d. nutarimą, kuriuo buvo atleistas iš VMVT direktoriaus pareigų, pripažinti jį neteisėtu, grąžinti pareiškėją į buvusias pareigas ir išmokėti darbo užmokestį už visą priverstinės pravaikštos laiką.

Nagrinėjant šią administracinę bylą, Vilniaus apygardos administraciniam teismui kilo abejonių dėl J. Miliaus atleidimo iš pareigų aplinkybių. Todėl buvo kreiptasi į Konstitucinį Teismą su prašymu ištirti, ar Vyriausybės pasitarimo protokolo klausimas ir jo pagrindu priimtas Vyriausybės nutarimas atleisti J. Milių iš pareigų neprieštarauja Konstitucijos nuostatoms, konstituciniam teisinės valstybės principui ir Vyriausybės įstatymui.

Konstituciniam Teismui išnagrinėjus šį prašymą ir šių metų kovą priėmus nutarimą, bylos nagrinėjimas Vilniaus apygardos administraciniame teisme buvo atnaujintas, ir birželio 7 d. posėdyje byla buvo išnagrinėta.

ELTA primena, kad kovą Konstitucinis Teismas konstatavo, jog buvusio VMVT direktoriaus J. Miliaus atleidimas iš tarnybos vadovo pareigų neprieštaravo Konstitucijai ir Vyriausybės įstatymui.

Konstitucinis Teismas bylą dėl Vyriausybės aktų, susijusių J. Miliaus atleidimu iš tarnybos direktoriaus pareigų, atitikties Konstitucijai ir Vyriausybės įstatymui nagrinėjo rašytinio proceso tvarka.

Į Konstitucinį Teismą kreipėsi Vilniaus apygardos administracinis teismas, prašydamas ištirti, ar Vyriausybės sprendimas nepritarti ataskaitai ir atleisti J. Milių neprieštarauja Konstitucijai ir Vyriausybės įstatymui.

Prašyme nurodoma, kad J. Miliaus veiklos ataskaita buvo svarstyta Vyriausybės pasitarime ir jai nepritarta. Pareiškėjo teigimu, šis sprendimas buvo priimtas nesant Vyriausybės narių kvorumui.

J. Milius, Vyriausybės sprendimu, iš pareigų atleistas nuo 2016 m. spalio 5 d.

Paties J. Miliaus teigimu, jo atleidimą lėmė politiniai motyvai, o Vyriausybė jo ataskaitos realiai nenagrinėjo, svarstymo metu pasitarime nebuvo visų Vyriausybės narių.

J. Milius 2016 m. vasarą sulaukė tyrimų dėl galimo piktnaudžiavo tarnyba ir dokumentų klastojimo. Įtarta, kad buvęs tarnybos vadovas, veikiamas Seimo nario Petro Gražulio, siekė nuslėpti įmonėje „Judex“ rastus sanitarinius pažeidimus. Taip pat buvo susidomėta J. Miliaus dalyvavimu medžioklėje ir vakarienėje kartu su tuomete žemės ūkio ministre Virginija Baltraitiene, Latvijos žemės ūkio ministru ir verslininkais.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA