REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Gegužės 27 d. 08:00

Teismas skelbs nuosprendį piktnaudžiavimu tarybos nario veiklai skirtomis lėšomis kaltinamam Jonavos merui M. Sinkevičiui

Jonava

BNS nuotr.

Ingrida SteniulienėŠaltinis: ELTA


302438

Kauno apygardos teismas pirmadienį skelbs nuosprendį piktnaudžiavimu tarybos nario veiklai skirtomis lėšomis kaltinamam Jonavos merui Mindaugui Sinkevičiui.

Prokuroras prašo teismo Jonavos vadovą pripažinti kaltu dėl piktnaudžiavimo, dokumentų suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu, turto pasisavinimo bei skirti 30 tūkst. eurų baudą, penkeriems metams atimti galimybę dirbti valstybės tarnyboje.

Tuo metu kaltinamojo advokatas prašo teismo M. Sinkevičių išteisinti.

Prokuroras Darius Valkavičius, siūlydamas bausmę M. Sinkevičiui, prašė atsižvelgti į tai, kad savivaldybės tarybos nario veiklai skirtų lėšų piktnaudžiavimu kaltinamas politikas esą veikė tiesiogine tyčia, savanaudiškais tikslais. Pastarąją aplinkybę D. Valkavičius teismo prašė traktuoti kaip sunkinančią aplinkybę. Lengvinančia aplinkybe valstybės kaltintojas įvardijo tai, kad M. Sinkevičiaus anksčiau nėra teistas.

„Kaltinamojo veiksmai nesuderinami su valstybės tarnyba, (...) jie yra priešingi valstybei tarnybai“, – pažymėjo D. Valkavičius.

Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų ikiteisminio tyrimo metu surinktų duomenų pagrindu M. Sinkevičiui pateikti kaltinimai dėl 2019–2023 m. Jonavos rajono savivaldybės administracijai galimai padarytos 1 tūkst. 487 eurų turtinės žalos.

Kaip teisme anksčiau paskelbė prokuroras D. Valkavičius, siekdamas išvengti asmeninių lėšų panaudojimo, tarybos narys M. Sinkevičius suklastojo 16 vienetų finansinių apskaitų, pateikė jas Jonavos rajono savivaldybės administracijai, piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, padarė didelę neturtinę žalą savivaldybei, nes buvo pakirstas pasitikėjimas šia institucija.

Bylos duomenimis, į avanso apskaitas buvo įtrauktas mėnesinis mokestis už „Telia Lietuva“ suteiktas ryšių paslaugas, susijusias su sutuoktinės realiai naudoto abonentinio numerio išlaidas, mėnesinis mokestis už „Telia Play“ internetinės televizijos išlaidas ir mėnesinis mokestis už savo asmeninėms reikmėms įsigytos įrangos – televizoriaus „Samsung“ – išlaidas. Minėti dokumentai buvo pateikti Jonavos rajono administracijai, siekiant pagrįsti avansu gautą išmoką, skirtą išlaidoms, susijusioms su tarybos nario veikla, kurios negalėjo būti atlyginamos.

Prokuroras D. Valkavičius pažymėjo, kad anksčiau M. Sinkevičiaus pateikta versija, jog jis, teikdamas čekius Jonavos rajono administracijai dėl patirtų išlaidų, tiesiog galėjo padaryti klaidų, yra nepagrįsta.

„Dokumentai buvo teikti sistemingai, ilgą laiką, todėl klaidos galimybę reikia atmesti“, – tvirtino prokuroras.

Jonavos meras M. Sinkevičius, pernai kilus įtarimams dėl savivaldybės tarybos nario veiklai skirtų lėšų panaudojimo skaidrumo, paskelbė stabdantis narystę Lietuvos socialdemokratų partijoje. Lietuvos savivaldybių asociacija yra laikinai sustabdžiusi M. Sinkevičiaus vadovo šioje asociacijoje pareigas.

ELTA primena, kad visuomenininkui Andriui Tapinui inicijavus savivaldos politikų lėšų įsisavinimo tyrimą „Skaidrinam“ ir dėl to kilus skandalui dėl galimo politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, į teisėsaugos akiratį pakliuvo eilė savivaldybiųREDAKCIJA REKOMENDUOJA