REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Sausio 17 d. 12:52

Teismas pradėjo vaikų prievartavimu kaltinamo K. Bartoševičiaus apklausą: buvęs Seimo narys neigia kaltę

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

Greta ZulonaitėŠaltinis: BNS


289325

Seksualiniais nusikaltimais prieš nepilnamečius kaltinamas buvęs Seimo narys Kristijonas Bartoševičius toliau neigia savo kaltę, Panevėžio apygardos teismas popiet tęs jo apklausą.

„Buvo išdėstyta jo nuomonė apie kaltinimus, visą eigą, įvykius. Ta nuomonė yra tokia, kad kaltė yra neigiama ir jis nepripažįsta savo kaltės“, – trečiadienį po teismo posėdžio sakė K. Bartoševičiaus advokatas Olegas Šibkovas.

Anot jo, per posėdį vyko K. Bartoševičiaus apklausa, kuri bus tęsiama po pietų.

„Kaltinamasis duoda parodymus, atsako į pateiktus klausimus, išsako savo poziciją“, – kalbėjo Panevėžio apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Donatas Skrebiškis.

Posėdyje dalyvavo ir keturi nukentėjusiųjų atstovai.

Pasak prokuroro, jokių prašymų kaltinamasis ar jo gynėjas teismui nepateikė.

K. Bartoševičius yra kaltinamas dėl 10 nusikalstamų veikų padarymo: dvi veikos – dėl seksualinio prievartavimo, padaryto mažamečio bei nepilnamečio asmens atžvilgiu, keturios – dėl jaunesnio nei 16 metų asmens tvirkinimo bei dar keturios – dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo.

Pernai gruodžio pabaigoje posėdis neįvyko dėl teisėjo ligos, o lapkričio pabaigoje vykusio posėdžio metu teismas priėmė dar du nukentėjusiųjų atstovų civilinius ieškinius. Iš viso jų yra trys.

K. Bartoševičiui galioja anksčiau skirtos kardomosios priemonės: rašytinis pasižadėjimas neišvykti, uždraudžiant bendrauti su nurodytais asmenimis, ir dokumentų paėmimas. Jam taikomas ir laikinas apribojimas naudotis banke turimais pinigais.

Prokuratūra jo bylą teismui perdavė pernai liepos pabaigoje. Jos nagrinėjimas vyksta uždarų posėdžių metu, siekiant apsaugoti nukentėjusius nepilnamečius, neatskleisti jų tapatybių.

Baudžiamasis kodeksas už seksualinį prievartavimą numato laisvės atėmimą nuo 3 iki 15 metų, už jaunesnių kaip 16 metų asmenų tvirkinamuosius veiksmus – laisvės atėmimą iki penkerių metų, dėl sveikatos sutrikdymo numatytos švelnesnės bausmės.

K. Bartoševičius nusikaltimus, įtariama, įvykdė būdamas Seimo nariu. Naujienų portalas „Delfi“ skelbė, kad įtariama, jog K. Bartoševičius tvirkino berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“ auklėtinius.

Ikiteisminį tyrimą dėl galimo nepilnamečių ir mažamečių seksualinio prievartavimo bei tvirkinimo prokuratūra atliko nuo pernai lapkričio. Įtarimai K. Bartoševičiui pateiktį pernai vasarį, Seimo nario mandato jis atsisakė kiek anksčiau, 2023-ųjų sausio pabaigoje.REDAKCIJA REKOMENDUOJA