REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Kovo 7 d. 14:15

Teismas nepaskelbė nuosprendžio R. Ačui: toliau aiškinsis bylos aplinkybes, apklaus FNTT darbuotoją

Raseiniai

BNS Fotobanko nuotr.

Ingrida SteniulienėŠaltinis: ELTA


294260

Šiaulių apygardos teismas ketvirtadienį nepaskelbė nuosprendžio buvusiam Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktoriui ir buvusiam Seimo nariui Remigijui Ačui – nuspręsta toliau aiškintis bylos aplinkybes, apklausti Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) darbuotoją.

„Teismui nuosprendžio priėmimo metu nustačius, kad neišsamiai ištirtos kai kurios bylos aplinkybės, nutarta šioje byloje atnaujinti įrodymų tyrimą. Teismas pažymėjo, kad kaltinimai šioje byloje yra pareikšti ir dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo. Todėl tikslinga papildomai apklausti FNTT tarnybos specialistę ir atlikti kitus procesinius veiksmus,“ – Eltai sakė teismo atstovas Vytautas Jončas.

Prokuratūra prašė pripažinti R. Ačą kaltu dėl piktnaudžiavimo, sukurstymo iššvaistyti svetimą turtą bei apgaulingo apskaitos tvarkymo ir skirti jam 28,7 tūkst. eurų baudą.

Prokuroras taip pat prašė atimti R. Ačui teisę penkerius metus dirbti valstybės tarnyboje.

Kartu su R. Aču taip pat teisiami dar keli asmenys, jiems siūloma skirti baudas.

Pasak teismo atstovo V. Jončo, nė vienas kaltinamųjų kaltės nepripažįsta, jų advokatai sako, kad byloje nesurinkta įrodymų kaltei pagrįsti.

Ši byla teismui buvo perduota 2022-ųjų sausį, ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai.

Tuomet teisėsauga skelbė, kad tyrimo duomenimis, R. Ačas, turėdamas įgaliojimus veikti Raseinių rajono savivaldybės vardu bei atstovauti šiam juridiniam asmeniui jo valdomose įmonėse, įtariama, siekė turtinės naudos sau.

Įtariama, kad dar 2018 metais R. Ačas be jokio teisėto pagrindo nurodė Raseinių savivaldybės valdomo Raseinių autobusų parko direktoriui už bendrovės lėšas nupirkti metalo gaminių, kurie neva bus panaudoti savivaldybės darbuotojų kabinetų atnaujinimui.

Pasak prokuratūros, per tyrimą surinkta duomenų, jog iš savivaldybės valdomos įmonės lėšų nupirkti metalo gaminiai buvo panaudoti liepto gamybai R. Ačo priklausančiame sklype Raseinių rajone. Skaičiuojama, kad tokiu būdu buvo iššvaistyta daugiau nei 1 tūkst. eurų, priklausiusių savivaldybės valdomai bendrovei.

Tyrimo duomenimis, tos pačios Raseinių rajono savivaldybės valdomo autobusų parko direktorių bendrovės lėšas panaudoti ne įmonės veikloje sukurstė ir Raseinių rajone registruotos įmonės vadovas O. Jankauskas.

Remiantis surinktais duomenimis, 2018 metų pavasarį O. Jankauskas davė minėtos bendrovės direktoriui nurodymus, jog šis apmokėtų sąskaitas už O. Jankausko įsigytas 10 padangų.

Įtariama, kad tokių būdu O. Jankauskas sukurstė savivaldybės valdomos įmonės direktorių iššvaistyti jam patikėtą svetimą turtą – daugiau nei 2 tūkst. eurų.

Buvęs Raseinių rajono savivaldybės valdomos bendrovės direktorius V. Š. buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Tokį sprendimą teismas priėmė, kai minėtasis asmuo pripažino padaręs nusikalstamą veiką, nusikaltimą padarė pirmą kartą ir dėl to nuoširdžiai gailėjosi.

R. Ačas 2003 metais buvo prezidento Rolando Pakso, vėliau pašalinto per apkaltą, patarėju nacionalinio saugumo klausimais, 2004-2011 metais kaip partijos „Tvarka ir teisingumas“ narys buvo išrinktas į Seimą. 2011-2012 metais jis ėjo Raseinių rajono mero pareigas.

R. Ačas, pasitraukęs iš „tvarkiečių“ gretų, mero rinkimuose nesėkmingai kandidatavo kaip rinkimų komiteto „Tavo Raseiniai“ atstovas.

Raseinių administracijos direktoriumi R. Ačas paskirtas 2016 metų gruodį, kai baigė savo, kaip Seimo nario, kadenciją.

2018 metų kovą R. Ačas tapo naujai įkurtos Gedimino Kirkilo vadovaujamos Lietuvos socialdemokratų darbo partijos nariu, po STT sulaikymo sustabdė narystę šioje partijoje.

Raseinių rajono savivaldybės taryba R. Ačą 2018 metų balandį trečiu bandymu po pareikšto nepasitikėjimo atleido iš administracijos vadovo pareigų.

Pernai Lietuvos Aukščiausiasis Teismas R. Ačui paliko galioti verdiktą už pasikėsinimą tenkinti lytinę aistrą su nepilnamečiu. Šis teismo sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas.

Buvęs politikas nepripažino kaltės.

Naujienų portalas „Delfi“ pernai kovo pradžioje skelbė, kad R. Ačas nuteistas už pasikėsinimą tenkinti lytinę aistrą su nepilnamečiu, teismas jam skyrė 5 tūkst. eurų baudą.

Pasak portalo, dviejų instancijų teismai konstatavo, kad šis nusikaltimas yra įrodytas neginčijamais duomenimis.

Šioje baudžiamojoje byloje nukentėjusiuoju pripažintas 17-metis.REDAKCIJA REKOMENDUOJA