REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Vasario 13 d. 19:20

Teismas: muitinė gali skelbti naują rentgeno Klaipėdos uoste konkursą

Klaipėda

BNSŠaltinis: BNS


259091

Muitinei nutraukus daugiau nei 3 mln. eurų vertės rentgeno kontrolės sistemų įrengimo Klaipėdos uoste konkursą, kurios laimėtoja buvo paskelbta bendrovė „Inta“, departamentas gali skelbti naują konkursą, nusprendė teismas.

Vilniaus apygardos teismas (VAT) praėjusią savaitę atmetė „Intos“ prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių.

„Inta“ prašė panaikinti departamento sprendimą nutraukti pirkimo procedūras ir įpareigoti jas tęsti bei sudaryti sutartį su „Inta“. Bendrovė prašė uždrausti departamentui skelbti naują konkursą.

Teismo vertinimu, įmonė nepateikė duomenų, kad departamentas paskelbė ar ketina skelbti naują konkursą.

„Vien ieškovės nuomonė, kad egzistuoja tikimybė, jog atsakovas rengs naują viešąjį pirkimą, nėra pakankamas pagrindas taikyti laikinąsias apsaugos priemones“, – rašoma VAT nutartyje.

Teismas taip pat sprendė, kad reikšmingas ne tik rentgeno įsigijimo skubumas, bet kriterijus, ar įrenginys kelia grėsmę nacionaliniam saugumui. Teismo vertinimu, pritaikius laikinąsias apsaugos priemones ir uždraudus skelbti naują konkursą, būtų pažeistas viešasis interesas, nes Lietuvos ir visuomenės galimi nuostoliai būtų žymiai didesni negu įmonės.

„Inta“ konkurse pasiūlė 3,193 mln. eurų kainą, o kita jo dalyvė „Atea“ – 5,989 mln. eurų.

Konkursas, pasak centriniame viešųjų pirkimų portale paskelbtos ataskaitos, buvo nutrauktas sausio pradžioje, remiantis Vyriausybės pernai gruodžio 29 dieną priimtu nutarimu.

Pasak jo, muitinė valdo ypatingos svarbos informacinę infrastruktūrą, o jos vykdomi įsigijimai susiję su nacionaliniu saugumu, todėl Vyriausybė papildė Bendrojo viešųjų pirkimų žodyno kodų sąrašą – jame nustatyti muitinės įsigyjamos įrangos ir paslaugų kodai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA