REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Gegužės 9 d. 07:08

Teismas ketina atversti buvusio Alytaus rajono mero A. Vrubliausko bylą dėl piktnaudžiavimo tarybos nario lėšomis

Alytus

Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Gytis PankūnasŠaltinis: ELTA


300504

Kauno apygardos teismas ketvirtadienį ketina atversti buvusio Alytaus rajono mero Algirdo Vrubliausko baudžiamąją bylą, kurioje jis kaltinamas piktnaudžiavimu savivaldybės tarybos nario veiklai skirtomis lėšomis.

Kaip anksčiau pranešė prokuratūra, politikui pateikti kaltinimai sukčiavimu, piktnaudžiavimu, dokumento suklastojimu ir disponavimu suklastotu dokumentu,

Anot teisėsaugos, A. Vrubliauskas kaltinamas tuo, kad 2019-2022 m., norėdamas įsisavinti savivaldybės tarybos nario veiklai skirtas lėšas, galimai pateikė suklastotus dokumentus.

Prokuratūra nurodo, kad politikas laikotarpiu nuo 2019 metų birželio iki 2022 metų gruodžio mėnesio, siekdamas gauti kompensacijas dėl neva jo, kaip Alytaus rajono savivaldybės tarybos nario, patirtų išlaidų, savivaldybės administracijai teikė, įtariama, suklastotus finansinius dokumentus ir apgaule įgijo beveik 20 tūkst. eurų.

Nurodoma, kad A. Vrubliauskas, siekdamas asmeninės turtinės naudos, kaltinamas sistemingai klastojęs tikrus dokumentus dėl neva patirtų kuro išlaidų, nors jos buvo susijusios su vykdomos individualios veiklos išlaidomis.

ELTA primena, kad praėjusį pavasarį visuomenininkui Andriui Tapinui inicijavus savivaldos politikų lėšų įsisavinimo tyrimą „Skaidrinam“ ir dėl to kilus skandalui dėl galimo politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, į teisėsaugos akiratį pakliuvo eilė savivaldybių.

Vadovaujant apygardų prokuratūrų prokurorams šiuo metu Specialiųjų tyrimų tarnyba atlieka ikiteisminius tyrimus dėl 24 savivaldybių tarybos narių išmokų: Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio miestų bei Alytaus, Utenos, Ukmergės, Kretingos, Ignalinos, Mažeikių, Šilutės, Jonavos, Lazdijų, Pasvalio, Prienų, Telšių, Radviliškio, Joniškio, Tauragės, Zarasų rajonų ir Birštono, Marijampolės, Neringos, Pagėgių, Druskininkų savivaldybėse.

Šie tyrimai atliekami siekiant patikslinti ir įvertinti, ar nebuvo piktnaudžiaujama tarybos nariams naudojant išmokas su jų, kaip tarybos narių, veikla susijusioms išlaidoms apmokėti.REDAKCIJA REKOMENDUOJA