REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Gegužės 15 d. 16:33

Teismas išnagrinėjo bylą dėl buvusios S. Šoigu draugės vyro A. Kaminsko Lietuvos pilietybės netekimo

Lietuva

Ingrida SteniulienėŠaltinis: ELTA


301317

Regionų administracinis teismas trečiadienį išnagrinėjo Lietuvos pilietybės netekusio Adolfo Kaminsko skundą. A. Kaminskas yra buvusio Rusijos gynybos ministro Sergejaus Šoigu vaikų motinos Jelenos Kaminskas vyras.

Teismas nagrinėjo skundą dėl 2022 m. priimto vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės įsakymo, kuriuo A. Kaminskas neteko Lietuvos Respublikos pilietybės įgijus kitos valstybės pilietybę.

Kaip pranešė teismas, pareiškėjas mano, kad ši įsakymo dalis yra neteisėta ir nepagrįsta, priimta pažeidžiant procedūrinius reikalavimus.

Atsakovė Vidaus reikalų ministerija ir trečiasis suinteresuotas asmuo Migracijos departamentas atsiliepimuose teigia, kad pareiškėjo skundas yra nepagrįstas.

Jie nurodo, kad Pilietybės įstatymo 26 straipsnio 1 dalyje įtvirtinta, kad Lietuvos Respublikos pilietis, įgijęs kitos valstybės pilietybę, netenka Lietuvos Respublikos pilietybės nuo kitos valstybės pilietybės įgijimo dienos, išskyrus asmenis, kurie pagal šio įstatymo 7 straipsnio 1–5, 7, 9 ir 11 punktus gali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės piliečiai.

Kadangi pareiškėjas įgijo Rusijos pilietybę ir nenurodė, kokią iš nurodytų išimčių jis atitinka, vidaus reikalų ministrė, nuodugniai išnagrinėjusi visus surinktus duomenis, priėmė teisėtą ir pagrįstą įsakymą.

Teismas šioje byloje sprendimą skelbs birželio 12 dieną.

Sprendimą dėl A. Kaminsko pilietybės panaikinimo priėmė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, atsižvelgusi į Migracijos departamento teikimą. Pastarasis nustatė, kad A. Kaminskas tapo Rusijos piliečiu ir neturi teisės į daugybinę pilietybę.

Anot VRM, Migracijos departamentas pats atliko tyrimą ir išsiaiškino aplinkybes, A.Kaminskui atsisakius bendradarbiauti.

Kaip skelbė LRT tyrimų skyrius, A. Kaminskas yra susituokęs su Rusijos piliete Jelena Kaminskas, buvusia Šebunova. Ji yra buvusi tuometinio Rusijos gynybos ministro S.Šoigu draugė, turinti su juo du bendrus vaikus.

2022 m. gruodį A. Kaminskas bandė patekti į Lietuvą, tačiau pasieniečiai jo neįleido.REDAKCIJA REKOMENDUOJA