REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2022 m. Kovo 3 d. 09:58

Teismas į P. Gražulio argumentus neatsižvelgė, paliko be vairuotojo teisių

Vilnius

BNS / Fotobankas nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


207158

Plungės apylinkės teismas nutarė netenkinti Seimo nario Petro Gražulio skundo: politikas metus negali sėsti prie vairo ir turi susimokėti baudą.

„Teismas nusprendė netenkinti P. Gražulio skundo ir 2021 spalio 14 dienos Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus vyr. tyrėjos nutarimą administracinio nusižengimo byloje palikti nepakeistą“, – BNS ketvirtadienį sakė Plungės apylinkės teismo atstovė Skaistė Sadonytė.

Anot atstovės, politikas turi teisę nutartis per 20 kalendorių dienų apskųsti Klaipėdos apygardos teismui. 

Pareigūnai politiką nubaudė už tai, kad pernai vasarą autostradoje susidarius spūsčiai jis kirto ištisinę eismo juostą, viršijo greitį ir važiavo kelkraščiu. Jam skirta 225 eurų piniginė bauda ir atimta teisė vairuoti vienerius metus, tačiau politikas tokį nutarimą apskundė.

Paskutiniame teismo posėdyje P. Gražulis prašė teisėjos neatimti teisės vairuoti, nurodydamas, jog jo rinkiminė apygarda Klaipėdos rajone ir būtų sudėtinga vykdyti Seimo nario pareigas.

Policijos atstovai teismą informavo, jog pastaraisiais metais P. Gražulis administracinėmis nuobaudomis baustas 38 kartus, iš jų 30 kartų už greičio viršijimą.

Policijos komisariatas nurodė, kad atsižvelgiant į pernai rugpjūčio 15-ąją padarytą pažeidimą, P. Gražuliui turi būti atimama teisė vairuoti, kad politikas nebekartotų klaidų.

Posėdžio metu apklausti pareigūnai nurodė, kad P. Gražulio iškelta versija, jog pažeidimus jis padarė prispirtas atlikti gamtinius reikalus, neturi pagrindo ir yra gynybinė. Policija nurodė bent kelias vietas, kuriose politikas pakeliui galėjo stabtelti. 

P. Gražulis ketvirtadienį išgirdo ir nuosprendį baudžiamojoje byloje. Vilniaus apygardos teismas dėl piktnaudžiavimo jį pripažino kaltu, jam skirta daugiau nei 15 tūkst. eurų bauda.

63-ejų politikas kaltintas, kad 2015-2017 metais veikė Kaune registruotos šaldytų maisto produktų gamybos bendrovės „Judex“ interesais.

Šis nuosprendis nėra galutinis ir dar gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA