REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Balandžio 12 d. 07:27

Teismas grįžta prie Jonavos mero M. Sinkevičiaus bylos

Jonava

ELTA nuotr.

Ingrida SteniulienėŠaltinis: ELTA


297863

Kauno apygardos teismas penktadienį ketina toliau nagrinėti piktnaudžiavimu tarybos nario veiklai skirtomis lėšomis kaltinamo Jonavos mero Mindaugo Sinkevičiaus baudžiamąją bylą.

39 metų politikas kaltinamas piktnaudžiavimu, dokumentų suklastojimu ar disponavimu suklastotu dokumentu bei turto pasisavinimu. Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnų ikiteisminio tyrimo metu surinktų duomenų pagrindu M. Sinkevičiui pateikti kaltinimai dėl 2019–2023 m. Jonavos rajono savivaldybės administracijai galimai padarytos 1 tūkst. 487 eurų turtinės žalos.

Politikas kaltės nepripažįsta, tačiau tikina grąžinęs maždaug tris kartus didesnę sumą – šiek tiek daugiau nei 4 tūkst. eurų. Prokuroras sako, kad žalos pašalinimas neatleidžia nuo baudžiamosios atsakomybės, tai tik teigiamas aspektas, lengvinanti aplinkybė.

Šios bylos užbaigti baudžiamuoju įsakymu, kaip buvusio Lazdijų rajono tarybos nario Valdo Žičkaus, prokuratūra negalėjo, nes M. Sinkevičius savo kaltės nepripažino. Kaltės pripažinimas yra būtina sąlyga siekiant užbaigti bylą baudžiamuoju įsakymu.

Kovo pabaigoje įvykusiame pirmajame bylos posėdyje M. Sinkevičius sakė suprantantis jam pareikštus kaltinimus, tačiau parodymus duos, kai susipažins su prokuroro Dariaus Valkavičiaus į bylą pateikta nauja medžiaga.

Šioje byloje liudytojų nėra. Kaip liudytoją bandyta apklausti mero sutuoktinę, tačiau ji pasinaudojo teise neduoti parodymų prieš šeimos narį. Nesant liudytojų, teismas apklausia kaltinamąjį.

Kaip teisme anksčiau paskelbė prokuroras D. Valkavičius, siekdamas išvengti asmeninių lėšų panaudojimo, tarybos narys M. Sinkevičius suklastojo 16 vienetų finansinių apskaitų, pateikė jas Jonavos rajono savivaldybės administracijai, piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, padarė didelę neturtinę žalą savivaldybei, nes buvo pakirstas pasitikėjimas šia institucija.

Bylos duomenimis, į avanso apskaitas buvo įtrauktas mėnesinis mokestis už „Telia Lietuva“ suteiktas ryšių paslaugas, susijusias su sutuoktinės realiai naudoto abonentinio numerio išlaidas, mėnesinis mokestis už „Telia Play“ internetinės televizijos išlaidas ir mėnesinis mokestis už savo asmeninėms reikmėms įsigytos įrangos – televizoriaus „Samsung“ – išlaidas. Minėti dokumentai buvo pateikti Jonavos rajono administracijai, siekiant pagrįsti avansu gautą išmoką, skirtą išlaidoms, susijusioms su tarybos nario veikla, kurios negalėjo būti atlyginamos.

Tuo metu M. Sinkevičius teisinasi, kad tiesiog padarė klaidų, rengdamas dokumentus ir išlaidas už įrangą į dokumentus įtraukė netyčia. Tai esą galėjo klaidinti, nes sąskaitą sudaro trys dalys, viena jų – mokestis už įrangą išperkamuoju būdu.

Įtariama, kad nurodytu laikotarpiu būdamas Jonavos rajono savivaldybės nariu M. Sinkevičius už pareigoms vykdyti skirtas savivaldybės lėšas išsimokėtinai pirko asmeniniam naudojimui skirtą turtą bei sumokėjo už sutuoktinės naudotas mobilaus ryšio paslaugas.

Tyrimo metu taip pat gauta duomenų, kad Jonavos rajono savivaldybės administracijai buvo teikiami galimai suklastoti tarybos nario išlaidas pagrindžiantys finansiniai dokumentai.

Jonavos meras M. Sinkevičius, pernai kilus įtarimams dėl savivaldybės tarybos nario veiklai skirtų lėšų panaudojimo skaidrumo, paskelbė stabdantis narystę Lietuvos socialdemokratų partijoje. Lietuvos savivaldybių asociacija yra laikinai sustabdžiusi M. Sinkevičiaus vadovo šioje asociacijoje pareigas.

ELTA primena, kad visuomenininkui Andriui Tapinui inicijavus savivaldos politikų lėšų įsisavinimo tyrimą „Skaidrinam“ ir dėl to kilus skandalui dėl galimo politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, į teisėsaugos akiratį pakliuvo eilė savivaldybių.

STT jau yra pradėjusi ikiteisminius tyrimus dėl Vilniaus miesto, Kauno miesto, Šiaulių miesto, Kauno rajono, Neringos, Mažeikių, Šilutės, Pagėgių, Ignalinos, Jonavos, Lazdijų, Alytaus, Marijampolės, Ukmergės, Pasvalio, Prienų rajonų bei Kretingos, Utenos ir Birštono savivaldybių.REDAKCIJA REKOMENDUOJA