REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualu2023 m. Lapkričio 11 d. 17:53

Teismas dar kartą nagrinės prašymą griauti teniso kortus Druskininkuose

Druskininkai

Unsplash.com nuotr.

Valdas PryšmantasŠaltinis: BNS


283239

Anksčiau teismo atmestas prokuratūros prašymas nugriauti valstybinėje žemėje Druskininkuose įrengtus teniso kortus turi būti nagrinėjamas iš naujo – sklypai galėjo būti panaudoti ne taip, kaip nurodė žemę perleidusi valstybė, galutinai nusprendė Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT).

Generalinės prokuratūros skundą išnagrinėjęs LAT spalio 26-ąją panaikino žemesnės instancijos teismo nutartį ir ieškinį jam perdavė nagrinėti iš naujo.

Teismo vertinimu, Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) sprendimu žemė savivaldybei patikėjimo teise perduota naudoti konkrečiam tikslui – Druskininkų aerodromo biurui ir paslaugų pastatams statyti – ir gali būti naudojamas tik tam, tuo metu miesto valdžia ją išnuomojo ir kitiems tikslams – teniso kortams įrengti.

LAT nurodė, kad savivaldybės teisės šiuo atveju nėra absoliučios, ji privalėjo vadovautis principu: tai, kas nėra leidžiama, yra draudžiama.

„Patikėjimo teise valstybės turtą valdančios savivaldybės teisės į patikėtą turtą nėra absoliučios. Jas įgyvendinant turi būti paisoma teisės aktų ir valstybės interesų, patikėtojo nustatytų turto naudojimo sąlygų ir tvarkos, viešojoje teisėje galiojančio principo, kad visa tai, kas nėra leidžiama, yra draudžiama“, – rašoma nutartyje.

Generalinė prokuratūra siekia panaikinti Druskininkų savivaldybės sprendimą dėl valstybinės žemės sklypo Mizarų gatvėje nuomos ir statybos leidimą, sutartį su Druskininkų teniso centru pripažinti negaliojančia, o kortus nugriauti. Jeigu prokurorų prašymas būtų patenkintas, būtų nutraukta ir NŽT sutartis su savivaldybe dėl sklypų.

NŽT valstybinę žemę savivaldybei perleido 2020-ųjų sausį, o po mėnesio miesto tarybos sprendimu paskelbtas šios žemės nuomos aukcionas. Tų pačių metų gegužę sklypai išnuomoti Druskininkų teniso centrui, keturi kortai su sintetinės žolės danga įrengti 2021-ųjų vasarą.

Statyboms vykstant 2021-ųjų birželį Kauno apygardos prokuratūra gavo neįvardijamo asmens prašymą dėl galimai pažeisto viešojo intereso – nors jo pažeidimas buvo nustatytas, į teismą nesikreipta: tai padaryta tik po to, kai vėliau šio klausimo sprendimo ėmėsi Generalinė prokuratūra.

Alytaus apylinkės teismas 2022-ųjų rugpjūtį netenkino prokuratūros prašymo atnaujinti praleistą terminą viešajam interesui ginti, Kauno apygardos teismas šiemet vasario 15-ąją šį sprendimą paliko nepakeistą.

Centras pagal susitarimą su savivaldybe yra įsipareigojęs iki 2024-ųjų birželio įrengti dar du kortus ir oro uosto administracinį pastatą su komercinės paskirties patalpomis, kurios atitektų miestui.REDAKCIJA REKOMENDUOJA