REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Vasario 6 d. 13:34

Teismas atidėjo P. Gražuliui iškeltos bylos dėl LGBTQ žmonių niekinimo nagrinėjimą

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


291190

Vilniaus apygardos teismas tenkino buvusio parlamentaro Petro Gražulio prašymą atidėti antradienį suplanuotą bylos, kurioje jis kaltinimas LGBTQ žmonių niekinimu, posėdį. Teismas kaltinamajam skyrė savaitę laiko advokato paieškoms.

„Ne savo valia, visų savo kolegų valia, (...) aš prašau dar duoti kažkiek laiko, paieškosiu dar advokato“, – teismo posėdžio metu sakė P. Gražulis.

Kaltinamasis ir toliau teigė, kad jaučiasi nekaltas.

„Nesijaučiu kaltas, aš net džiaugiuosi, kad už Šventojo Rašto citavimą esu teisiamas“, – pabrėžė jis.

Kaltinamąjį aktą P. Gražulis tikino gavęs, tačiau su juo nesusipažinęs.

Vilniaus apygardos teismas sausio mėnesį planavo atversti atverti baudžiamąją bylą, kurioje P. Gražulis yra kaltinamas LGBTQ žmonių niekinimu, tačiau kaltinamajam neatvykus į teismo posėdį, byla nebuvo pradėta nagrinėti. P. Gražuliui teismas už neatvykimą į posėdį skyrė 250 eurų baudą.

Nukentėjusiaisiais pripažinti 5 asmenys

Baudžiamoji byla dėl LGBTQ žmonių niekinimo teismui perduota praėjusių metų gruodį. Eksparlamentaras P. Gražulis kaltinamas tuo, kad 2022 m. gegužės 26 d., po Seimo posėdžio, kuriame buvo svarstomas Civilinės sąjungos įstatymo projektas, viešai išsakė teiginius, kurie vertinti kaip žmonių grupės niekinimas dėl jų seksualinės orientacijos.

„Ir su avimis, ir lavonais, su vaikais, su vyrais. Paskaitykit Šventąjį Raštą, čia iškrypimas. (...) Jūs esate išsigimęs. Dievas sukūrė vyrą ir moterį“, – kreipdamasis į LGBTQ atstovus kalbėjo P. Gražulis.

Kaip anksčiau pranešė prokuratūra, tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad P. Gražulis tai niekino žmonių grupę, veikdamas tiesiogine tyčia, suvokdamas, kad jo pasisakymai yra filmuojami, transliuojami bei talpinami internetinėje žiniasklaidoje. Nukentėjusiais byloje yra pripažinti 5 asmenys.

P. Gražuliui pareikšti kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso (BK) 170 straipsnio 2 dalį. Minimame BK straipsnyje nurodoma, kad tas, kas viešai tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ar kurstė diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, odos spalvos, tautybės, kalbos, kilmės, etninės kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Praėjusių metų gruodį Seimas panaikino šiurkščiai Konstituciją pažeidusio ir Seimo nario priesaiką sulaužiusio P. Gražulio mandatą. Mandato netekusiam parlamentarui 10 metų uždrausta kandidatuoti į Seimą. Šį sprendimą parlamentas priėmė, atsižvelgdamas į Konstitucinio Teismo verdiktą, kuriuo buvo nuspręsta, kad P. Gražulis, balsuodamas už socialdemokratą Liną Jonauską, pažeidė Konstituciją.REDAKCIJA REKOMENDUOJA