REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Tarp knygų lentynų2023 m. Vasario 27 d. 10:10

Teisingas būdas žengti į naujus metus: knygos ir protui, ir sielai

Lietuva

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.lt


260185

Naujųjų metų rezoliucijos yra vienas iš stipriausių veiksnių, vedančių pirmyn metų pradžioje. Kai mama praėjusiais metais perskaitė 107 knygas, draugė, kuri užsisukusi rutinoje su dviem mažamečiais vaikais, giriasi perskaičiusi 52 knygas, visi sudarinėja savo geriausių perskaitytų knygų sąrašus, o tu viso labo naršei TikTok’ą, socialinius tinklus ir perskaitytų knygų sąraše „puikuojasi“ pusė knygos, nori to ar ne, iškyla tam tikras pažadas – perskaityti bent 10 knygų per metus, kad šie būtų kūrybingi, sėkmingi, kupini naujų žinių ir daug žadantys. Tad ką skaityti 2023 metais, kad mintys pailsėtų, tačiau tuo pačiu augtum ir tobulėtum?

Dalykinė ir mokslinė literatūra – profesiniam tobulėjimui

Jei turite ribotą laiko limitą, tačiau trokštate tobulėti, verta pasirinkti dalykinę ir mokslinę literatūrą. Ypač, jei Jūsų darbas moksliškai ir protiškai pasyvesnis, smegenis, atmintį bei loginį mąstymą treniruoti būtina. Tam puikiai tiks knygos, susijusios su Jūsų profesine sritimi.

Ieškodami knygų internetu, tikrai nesunkiai rasite medicinos srities skaitinių, o paiešką galėsite susiaurinti net iki chirurgijos, farmacijos, kosmetologijos, klinikinės medicinos, odontologijos ar mitybos, kuri pravers ir su medicina nieko bendro neturintiems skaitytojams. Teisininkai galės pagilinti žinias administracinėje, baudžiamojoje, civilinėje ar ES teisėje. Socialinių mokslų krypties, tokios kaip psichologinės knygos, edukologinės ar istorinės knygos, taip pat tiks visiems, norintiems tobulėti ne tik profesinėje srityje, bet ir pažvelgti į savo vidų.

Lygiai taip pat ir finansų, ekonomikos bei vadybos sritis tiks ne tik šios specialybės darbuotojams. Jei išsikėlėte tikslą šiais metais taupyti, sėkmingai planuoti išlaidas, verta pasigilinti į finansų literatūrą ir paskaityti, pavyzdžiui, „Asmeninių finansų dimensiją“.

Naujų kalbų išmoksite iš knygų

Kai pasaulio durys taip plačiai atvertos, kai galime keliauti, dirbti bet kurioje šalyje net neišvykę iš savosios, kalbų mokėjimas yra vienas didžiausių pliusų. Kalbų kursai dažnai būna ganėtinai brangūs, be to, reikia derintis prie visai grupei paskirto laiko bei tempo. Kad kalbos būtų galima mokytis kada tik panorėjus, tam, žinoma, taip pat pasitarnaus knygos.

Savarankiškam kalbų mokymuisi pravers ne tik žodynai. Internetu galite įsigyti knygų, skirtų kalboms mokytis nuo pačių pagrindų, iki verslo, specialybės kalbos tobulinimo. Ypač populiarios knygos anglų kalba. Jų galite įsigyti ne tik suaugusiems – knygos vaikams taip pat labai padės tobulinti kalbos žinias. Juk net patys mažiausi šiais laikais trokšta suprasti vieną populiariausių kalbų internete.

Grožinė literatūra – knygos dvasiniam pasauliui

Jei mokslinės, dalykinės ar savarankiškam kalbos mokymuisi skirtos knygos ugdo Jūsų įgūdžius, tai grožinė literatūra tiesiog būtina Jūsų sielai. Grožinę literatūrą galima skirstyti į dvi kategorijas – tai, ką norėtum perskaityti pagal mėgiamą žanrą ir tai, ką privalai perskaityti dėl bendro išprusimo.

Jei mokykloje nei kiek nedomino lietuvių kalbos ir literatūros pamokos, o vasaras praleidote ne su knygų sąrašu, o ant dviračio, prie rekomenduojamo sąrašo galima grįžti ir dabar. Tikrai verta perskaityti „Altorių šešėly“, „Baltaragio malūną“, „Gyvulių ūkį“ ar „Rugiuose prie bedugnės“. Tokius kūrinius drąsiai galima vadinti literatūros klasika.

Greta tokių kūrinių, po sunkios darbo dienos, kai nesinori analizuoti, apkrauti minčių, pasirinkite populiariuosius pramoginius romanus. Jei šis žanras kiek per lengvas – imkite į rankas trilerį, detektyvą, mistinį romaną, kuriame, lipdydami detalę prie detalės, patys galėsite išnarplioti ten slypinčias paslaptis.

Atsiminkite, kad knygos – viena populiariausių temų tarp nepažįstamųjų, tad jei dalykiniame susitikime netikėtai baigsis temos, knygos visada gali išgelbėti pokalbį. Kas gi dabar nekalba apie naujausią Vaivos Rykštaitės kūrinį „Mėlynas namas Havajuose“? Gal tai taps ir Jūsų pokalbio tema.

ReklamaREDAKCIJA REKOMENDUOJA