REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Gegužės 31 d. 10:03

Teisėsaugos akiratyje – V. Gimžauskas: turės grąžinti tarybos nariui skirtas lėšas

Ignalina

Freepik.com nuotr.

Gytis PankūnasŠaltinis: ELTA


302995

Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorė su ieškiniu dėl neteisėto praturtėjimo gegužės 24 dieną kreipėsi į Utenos apylinkės teismo Ignalinos rūmus. Šiuo ieškiniu prokuratūra prašo priteisti iš Ignalinos rajono savivaldybės tarybos nario V. Gimžausko į savivaldos biudžetą 5 624 eurus.

Iš viso per 2019–2023 metų kadenciją V. Gimžauskui buvo išmokėta 14 416 eurų su tarybos nario veikla susijusioms išlaidoms apmokėti. Iš šios sumos 9 055 eurai jam buvo išmokėti už išlaidas degalams. Tyrimo metu nustatyta, kad tik dalis šios sumos buvo išmokėta pagrįstai.

V. Gimžausko savivaldybei pateiktuose dokumentuose nurodyta, kad kelis kartus tą pačią dieną buvo įsigyta ir benzino, ir dyzelinio kuro, kartais degalų buvo pilama daugiau nei telpa į jo naudojamo automobilio baką. Dokumentai rodo, kad degalai pirkti ir pandemijos laikotarpiu, nors judėjimas Lietuvoje tuo metu buvo ribojamas. Už pandemijos laikotarpiu pirktus degalus išmokėtas lėšas – 995 eurus – V. Gimžauskas šiemet sausį sugrąžino į savivaldybės biudžetą.

Įvertinus visas aplinkybes, prokuratūros ieškinyje nurodoma grąžintina į savivaldos biudžetą suma – 5 624 eurai.

Savivaldybių lėšų panaudojimo tyrimuose viešojo intereso gynimo prokurorai vertina, ar pinigų sumos tarybos nariui yra išmokėtos teisėtai, o nustatę teisės aktų pažeidimus – kreipiasi su ieškiniu į teismą dėl konkrečių sumų grąžinimo į biudžetą civilinio proceso tvarka. Generalinės prokuratūros, Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių apygardų prokuratūrų Viešojo intereso gynimo skyrių prokurorai apylinkių teismams šiuo metu yra pateikę 39 civilinius ieškinius bendrai 466 938 eurų sumai.

Taip pat pažymėtina, kad šiuo metu šalies savivaldybėms tarybos nariai bendrai savanoriškai yra grąžinę 634 464 eurus į savivaldybių biudžetus.

Šiuo metu atliekami viešojo intereso gynimo tyrimai dėl lėšų grąžinimo į Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Panevėžio miestų bei Vilniaus, Ukmergės, Alytaus, Jonavos, Varėnos, Druskininkų, Lazdijų, Prienų, Tauragės, Šilutės, Kretingos, Mažeikių, Telšių, Radviliškio, Joniškio, Akmenės, Ignalinos, Pasvalio, Zarasų rajonų ir Pagėgių, Marijampolės, Neringos savivaldybių biudžetus.

ELTA primena, kad pavasarį visuomenininkui Andriui Tapinui inicijavus savivaldos politikų lėšų įsisavinimo tyrimą „Skaidrinam“ ir dėl to kilus skandalui dėl galimo politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, į teisėsaugos akiratį pakliuvo daugybė savivaldybių.REDAKCIJA REKOMENDUOJA