REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Rugsėjo 11 d. 11:37

Tautos ir teisingumo sąjunga siūlo prezidento rinkimuose kelti I. Vėgėlės kandidatūrą

Lietuva

ELTA / Karolina Gudžiūnienė

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


277642

Tautos ir teisingumo sąjunga (centristai, tautininkai) šeštadienį suvažiavime priėmė pareiškimą, kuriuo siūlo prezidento rinkimuose kelti advokato Igno Vėgėlės kandidatūrą.

„Mes, Tautos ir teisingumo sąjungos (centristų, tautininkų) suvažiavimo dalyviai raginame kelti, keliame, agituojame ir visaip kitaip remiame teisininko profesoriaus I. Vėgėlės kandidatūrą Lietuvos prezidento rinkimuose“, – sakoma tautininkų pareiškime.

Anot pareiškimo, I. Vėgėlė yra „vertybinis žmogus, kuris, nepaisydamas sisteminės klikos spaudimo, nepabūgo stoti Tautos pusėn COVID-19 diktatūros metu“.

Tautos ir teisingumo sąjunga taip pat teigia, kad kiti metai bus lemtingi tautos bei šeimos vertybėms, o I. Vėgėlė „drąsiai gina šeimų interesus LGBT propagandos brukamoje gyvenimo įgūdžių pamokų akivaizdoje“.

Tautininkai konstatuoja, kad I. Vėgėlė yra „stiprus, principingas, sistemai nepriklausantis kandidatas, kuris gali laimėti ir laimės Lietuvos prezidento rinkimus“, ir ties šia kandidatūra ragina telktis „antisistemines politines jėgas“.

„Mes raginame antisistemines politines jėgas neskaldyti visuomenės, o vienytis aplink būsimą prezidentą I. Vėgėlę, kaip tai padarė ir dešimtys Lietuvos inteligentijos atstovų, drauge tobulinti bendro fronto programinius tikslus ir koordinuoti veiksmus“, – sakoma pareiškime.

Tautos ir teisingumo sąjunga (centristai, tautininkai) taip pat sako Lietuvoje kviečiantys telkti koaliciją ne tik prezidento, bet ir Europos Parlamento, Seimo rinkimams.

I. Vėgėlė rugsėjo pradžioje interviu „15min“ sakė dėl politinės ateities diskutuojantis su „įvairiomis politinėmis jėgomis“, išskyrus valdančiąją koaliciją.

Jis sakė, kad valdančiojoje koalicijoje esanti Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionių demokratai (TS-LKD) yra tapusi kairės jėga, joje nebeliko krikščioniškų vertybių.

I. Vėgėlė sakė sprendimą dėl dalyvavimo prezidento rinkimuose ir apskritai politikoje skelbsiantis iki lapkričio mėnesio.

Visuomenės nuomonių apklausos rodo, kad I. Vėgėlė yra vienas lyderių tarp galimų kandidatų į prezidentus. Rugpjūtį skelbta naujienų portalo „Delfi“ užsakymu atlikta visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausa parodė, kad už dabartinį šalies vadovą Gitaną Nausėdą per prezidento rinkimus balsuotų 22,9 proc. apklaustųjų, už I. Vėgėlę – 8,6 procento.

Trečia vieta apklausoje teko premjerei Ingridai Šimonytei, surinkusiai 7,1 proc. respondentų palaikymą.

Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks kitų metų gegužę, Seimo – kitų metų rudenį.REDAKCIJA REKOMENDUOJA