REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2019 m. Gegužės 10 d. 09:25

Tarybos posėdis pasibaigė net neįpusėjęs

Vilnius

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


83187

Vakar įvykęs antrasis šios kadencijos Ukmergės rajono savivaldybės tarybos posėdis pasibaigė net neįpusėjęs. Susirinkę 24 Tarybos nariai (dėl ligos nedalyvavo Valdas Petronis) apsvarstė vos 2 darbotvarkės klausimus iš 11-os. Politikų nuomonėms išsiskyrus ties 3-uoju – „Dėl Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus paskyrimo“ - klausimu, dauguma jų, trijų frakcijų (Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, visuomeninio rinkimų komiteto „Tavo Ukmergė“ bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos) atstovai paliko posėdžių salę, tad posėdį teko nutraukti.

vvv024-23555-s700x466.jpg

Posėdžio metu slaptu balsavimu visi Tarybos nariai vienbalsiai pritarė savivaldybės mero Rolando Janicko pateiktai Tarybos narės, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovės Agnės Balčiūnienės kandidatūrai į mero pavaduotojo pareigas.

Savivaldybės administracijos direktoriaus šiame posėdyje paskirti nepavyko. Posėdžiui pirmininkaujantis meras R. Janickas informavo, kad į šią valstybės tarnautojo pareigybę buvo pasiūlyti dvi kandidatūros: savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vedėjo Salvijaus Stimburio ir visuomeninio rinkimų komiteto „Tavo Ukmergė“ lyderio Dariaus Varno. Posėdžio dieną apie šių kandidatų tinkamumą eiti šias pareigas buvo gautos reikalingos pažymos tik iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT). Valstybės saugumo departamentas (VSD), deja, savo išvadų su siūlymu išduoti/neišduoti šiems asmenims leidimo dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, pateikti nespėjo.

„Skirdami asmenį į savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas neturėdami šios VSD pažymos, pažeistume Lietuvos Respublikos Valstybės tarnybos įstatymo 9 straipsnio 5 dalį“, - sakė meras R. Janickas.

Po šio pareiškimo 15 Tarybos narių, minėtų trijų frakcijų atstovai, paprašė penkių minučių pertraukos. Po pasitarimo grįžę į posėdžių salę jie pareikalavo teikti kandidatūras į administracijos direktoriaus pareigas, teikdami, kad minėta VSD pažyma yra tik rekomendacinio pobūdžio ir šiai dienai jokie teisės aktai esą neprieštarautų tokiam teikimui. Merui nenusileidus, minėtų politinių jėgų atstovai išėjo iš salės. Liko tik A. Balčiūnienė. Tarybos posėdis buvo nutrauktas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA