Veidai | 5 MIN.

Tarpušvenčiu – susitikimas su emigrantais

Reporteris Ugnė
2019 m. sausio 3 d. 08:24
web-fb-dsc-1017-10689.jpg

Gruodžio 28 dieną, tarpušvenčiu, Klaipėdos rajono savivaldybėje jau antrą kartą vyko susitikimas su emigrantais, kurie grįžo atostogoms arba jau kuria savo gyvenimą čia, Klaipėdos rajone.

Klaipėdos rajono savivaldybės vadovai kvietė emigrantus neformaliam pokalbiui apie jų lūkesčius ir problemas, norėta išgirsti, kaip vieniems sekasi gyventi Klaipėdos rajone grįžus iš emigracijos, ko trūksta kitiems, kad svarstytų sugrįžimą.

Į susitikimą atvyko trys gyvenimo emigracijoje ragavę Klaipėdos rajono gyventojai. Vienas jų – ponas Rimantas, praėjusiais metais taip pat dalyvavęs susitikime, kuriame aktyviai diskutavo, kėlė daug klausimų, buvo nusiteikęs pesimistiškai. Šį kartą Rimanto nuotaika kitokia, jis pripažįstą – tąkart buvo skaudu, kad reikia dirbti ir gyventi svetur, būti toli nuo šeimos, tačiau dabar situacija kitokia – jis jau grįžęs į Lietuvą, Klaipėdos rajoną, dirba mėgstamą darbą ir gyvenimą piešia šviesesnėmis spalvomis. Nors Rimanto atlyginimas Anglijoje nuo lietuviškojo skyrėsi 2–4 kartus, tačiau pasak vyro, už pinigus svarbiau dirbti mėgstamą darbą į kurį eini su šypsena, būti kartu su šeima: „Tik išvykęs svetur, supranti, kaip gera Lietuvoje“.

Gyvenimą Klaipėdos rajone kuria ir 14 metų Airijoje praleidusi Asta, kuri su šeima prieš maždaug metus nusprendė grįžti į Lietuvą. Šiandien ji kartu su vyru gargždiškius pasitinka „Amam Bistro“ kavinukėje. Astos šeima gyvena Agluonėnuose ir teigia, kad grįžti į Lietuvą, į Astos gimtinę (jos vyras latvis), jie apsisprendė staiga: nebuvo ilgų apmąstymų ar dvejonių. Grįžę jie nusprendė dirbti sau ir įkūrė kavinukę, kurią jau spėjo pamėgti gargždiškiai. Astos galvoje jau verda ir naujos idėjos: planuose – atidaryti svečių namus Agluonėnuose. Buvusi emigrantė tikina, kad įkurdami verslą su didelėmis problemomis nesusidūrė, nes domėjosi visomis įmanomomis finansavimo galimybėmis, kreipėsi į Savivaldybę, konsultavosi ir, nors iš pradžių viskas atrodė painu, tačiau šiandien jų verslas veikia. Viena iš didžiausių problemų – vaikų integracija į mokyklą. Tačiau čia pat Asta ir vėl primena iniciatyvos svarbą – reikia nebijoti klausti, bendrauti su žmonėmis, ieškoti informacijos, domėtis ir tuomet – viskas įmanoma.

Į Klaipėdos rajoną, Dovilus, ateinančią vasarą ruošiasi grįžti ir Vokietijoje šiuo metu gyvenanti Viktorija, kurią su vyru grįžti į Lietuvą skatina į šį pasaulį atkeliaujanti gyvybė. Visi pašnekovai pritaria – tai viena iš dažniausiai pasitaikančių priežasčių, kodėl norima grįžti – dauguma vaikus nori auginti Lietuvoje. Viktorija neslepia – po 6 metų praleistų Vokietijoje, atrodo, neaišku, nuo ko pradėti, norint grįžti, sunku perprasti sistemą, biurokratiją. Vis dėlto Doviluose jauna šeima jau statosi namą, planuose – autoserviso atidarymas, kuriame dirbtų ne tik Viktorijos vyras, bet ir kiti rajono gyventojai, būtų galima atlikti praktiką. Šiandien pagrindinis jų rūpestis – ar vaikeliui bus vietos darželyje, ieškoma informacijos, kaip galima gauti paramą verslui kurti. Viktorija su vyru pakviesta dėl šių ir kitų klausimų konsultuotis Savivaldybėje.

Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas pokalbio metu džiaugėsi, kad emigrantai grįžta su patirtimi, noru kurti verslą, darbo vietas. Meras vylėsi, kad į Klaipėdos rajoną grįš ir daugiau žmonių, kurie pritaikys svetur įgytą patirtį savo gimtinėje, augins čia vaikus ir prisidės prie rajono augimo ir klestėjimo.

Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas teigė, kad ateityje būtų galima sukurti ir svetur išvykusių rajono gyventojų duomenų bazę ir, pavyzdžiui, į rajoną panorus investuoti dideliam investuotojui, ieškoti dirbančiųjų ir iš svetur išvykusių.

Susitikime taip pat dalyvavo Administracijos direktoriaus pavaduotojai Ligita Liutikienė ir Česlovas Banevičius, Tarybos narė Audronė Balnionienė, Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Daiva Beliokaitė, vedėjos pavaduotoja Ernesta Badalova, žiniasklaidos atstovai.

Visus Klaipėdos rajono emigrantus ar grįžusius gyventi į Klaipėdos rajoną kviečiame prisijungti prie „Globalaus Klaipėdos rajono“ (https://globalus.klaipedos-r.lt/, https://www.facebook.com/groups/1926234137470809/).

Ernesta Badalova, Klaipėdos rajono savivaldybės inform.


Kelmė
Kelmėje kaktomuša susidūrė automobiliai: avariją sukėlė neblaivus vairuotojas
Vakar Kelmėje kaktomuša susidūrė automobiliai. Laimei, žmonės nenukentėjo.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Valstybės kontrolės atlikto Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) audito išvadas svarstęs Seimo Audito komitetas siūlo visuomeninio transliuotojo Tarybai įvertinti, ar generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė gali tęsti darbą.
Politika | 3 MIN.
0
Gruodžio septynioliktoji – 351-oji metų diena (trečioji 50-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 15 dienų.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Pasaulis
Akmenė
JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį pareiškė, kad palaiko savo personalo vadovę Susie Wiles, kuri davė stulbinantį interviu žurnalui „Vanity Fair“ ir jo metu pasakė, jog Baltųjų rūmų šeimininkas turi „alkoholiko asmenybę“.
Pasaulis | 4 MIN.
0
Įgyvendinant projektą „Perėjimas nuo institucinės globos prie bendruomeninių paslaugų Sostinės bei Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione“, Lietuvoje atkuriamas nepagrįstai apribotas teisinis veiksnumas asmenims su intelekto ir (ar) psichosocialine negalia. Vienas svarbiausių projekto uždavinių – laiku identifikuoti atvejus, kai asmenims gresia teisinio veiksnumo apribojimas, ir užkirsti tam kelią taikant prevencines priemones.
Aktualijos | 3 MIN.
0


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Nuo kitų metų pradžios prasidedant antrosios pensijų kaupimo pakopos pakeitimams, gyventojams „Sodra“ pristato įrankį – prognozuojamos senatvės pensijos skaičiuoklę.
Lietuva | 5 MIN.
0
Pastarosiomis paromis nefiksavus kontrabandinių balionų skrydžių iš Baltarusijos, o Lietuvos vilkikams vis dar įstrigus kaimyninėje šalyje, trečiadienį Nacionalinio saugumo komisija (NSK) renkasi į posėdį aptarti saugumo situaciją pasienyje.
Lietuva | 3 MIN.
0

Radviliškis
Šiauliai
Gruodžio 11 dieną Pociūnų bendruomenės namuose surengtas Radviliškio rajono savivaldybės vadovų susitikimas su vietos gyventojais. Tai buvo gyvas, dalykiškas ir pagarbus pokalbis apie tai, kas žmonėms svarbiausia – susisiekimą, vaikų saugumą, gyvenamosios aplinkos tvarkymą ir bendruomenės ateitį.
Politika | 4 MIN.
0
Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narių balsavimas buvo paskutinis žingsnis dėl ugdymo aplinkos mokesčio išlaikymo didinimo Šiaulių mieste ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą gaunantiems vaikams. Ir politikai buvo vieningi. Tėvams pinigines teks ploninti jau nuo Naujųjų, nes sprendimo projektas įsigalios nuo sausio 1 dienos. Vaikų vasaros atostogas taip pat teks planuoti atsakingiau. Ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą teikiančios švietimo įstaigos iš anksto neatostogausiančių vaikų tėvų reikalaus avansinio mokesčio.
Politika | 5 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Pasaulis
Pasaulis
JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį pareiškė, kad palaiko savo personalo vadovę Susie Wiles, kuri davė stulbinantį interviu žurnalui „Vanity Fair“ ir jo metu pasakė, jog Baltųjų rūmų šeimininkas turi „alkoholiko asmenybę“.
Pasaulis | 4 MIN.
0
Šiais metais sąjungininkės skyrė Ukrainos ginklų gamybai beveik 5 mlrd. dolerių, už panašią sumą nupirko Kyjivui ginklų Jungtinėse Amerikos Valstijose, antradienį pranešė gynybos ministras Denysas Šmyhalas.
Pasaulis | 2 MIN.
0


Šiauliai
Pakruojis
Pastebėję, jog Šiaulių miesto įmonėms trūksta aiškumo apie jų vaidmenį galimų ekstremaliųjų situacijų metu, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Pramonės komiteto iniciatyva (pirmininkas Rolandas Gabrielaitis, UAB „Bodesa“ prezidentas), gruodžio 5 dieną pakvietė verslo atstovus į informacinį susitikimą su Šiaulių miesto savivaldybės Civilinės saugos ir mobilizacijos specialistais tema „Pasiruošimas ekstremaliosioms situacijoms: ką privalo žinoti įmonės“.
Verslas | 4 MIN.
0
Su Pakruojo rajono savivaldybės vadovais – meru Sauliumi Margiu, vicemere Simona Lipskyte, administracijos direktore Aušra Dveliene ir savivaldybės skyrių vedėjais susitiko UAB „Milsa“ generalinis direktorius Mantas Makulavičius, vykdantysis direktorius Mindaugas Verbickas, AB „Klovainių skalda“ gen. Direktorius Gediminas Mozūras, projektų ir inovacijų direktorius Imantas Kuncevičius, UAB „Eksplosita“ verslo plėtros direktorius Vaidas Zubavičius.
Verslas | 2 MIN.
0

Kelmė
Radviliškis
Vakar Kelmėje kaktomuša susidūrė automobiliai. Laimei, žmonės nenukentėjo.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Vakar Radviliškyje rastas moters kūnas, praneša teisėsauga.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Akmenė
Šiauliai
Pirmadienį policija sulaikė Akmenės rajone girtą automobilį vairavusį vyrą.
Gatvė | 2 MIN.
0
Gatvė | 2 MIN.
0
Panevėžys
Lietuva
Tragiškas trečiadienio rytas Panevėžio rajone: per avariją žuvo lengvojo automobilio vairuotojas.
Gatvė | 2 MIN.
0
Rūdninkų karinio miestelio antro etapo rangove tapusi bendrovė „Fegda“ teigia, jog darbui su aukštesnio slaptumo informacija leidimo iš Valstybės saugumo departamento (VSD) negavo, nes nedeklaravo mažos vertės įsigijimų iš trečiųjų pasaulio valstybių įmonių.
Gatvė | 4 MIN.
0

Radviliškis
Šiauliai
Praėjusį penktadienį Nostra.lt – RKL B diviziono C grupės rungtynėse BC „Radviliškis“ namuose 101:74 (30:16, 26:21, 20:17, 25:20) nugalėjo Klaipėdos „VKKM-Neptūnas“ komandą ir įrašė varžovams pirmąjį sezono pralaimėjimą.
Sportas | 3 MIN.
0
Pasistiprinusi Šiaulių „Elgos-Grafaitės-S-Sporto“ vyrų tinklinio komanda savaitgalį iškovojo įsimintiną pergalę „Elme Messer“ Baltijos lygoje. Šiauliečiai sekmadienį išvykoje 3:1 (25:23, 14:25, 28:26, 25:20) nugalėjo čempionės titulą ginančią Tartu „Bigbank“ (Estija) komandą.
Sportas | 4 MIN.
0


Radviliškis
Šiauliai
Gruodžio 12 dieną Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ Vilniuje vyko Lietuvos „Junior Achievement“ programos praktinio verslumo ugdymo edukacinė patirtis – „Startuolių džiunglės! Kalėdinė mokomųjų mokinių bendrovių „eXpo 2025“ – tai visuomenei atvira mokinių mokomųjų bendrovių verslų paroda. Jos metu mokiniai pristato mokykloje vystomus produktus / paslaugas, bendrauja su verslo mentoriais, parodos lankytojais, demonstruoja savo įgytas žinias ir antreprenerystės gebėjimus.
Mokslas | 3 MIN.
0
Gyvename laikais, kai parduotuvių lentynos lūžta nuo įvairiausių maisto produktų, spalvingus meniu siūlo gausybė restoranų, kavinių ir užkandinių. Nenuostabu, kad tokioje gausoje dažnai būna sunku atsirinkti, už kokius suvalgytus produktus kūnas mums padėkos, o kas nukeliavęs į skrandį organizmui padarys gerokai daugiau žalos, nei naudos.
Sveikata | 3 MIN.
0
Šiauliai
Šiauliai
Ministrė pabrėžė, kad savivaldybių socialinės paramos skyrių vadovai yra viena svarbiausių grandžių socialinės apsaugos sistemoje – būtent jų sprendimai, gebėjimas išgirsti ir rasti sprendimus lemia realius pokyčius žmonių gyvenimuose.
Veidai | 2 MIN.
0
Gruodžio 31 d. Šiaulių arenoje įvyks didysis Džordanos Butkutės koncertas „Man patinka Naujieji metai“. Netylančias ovacijas pelniusioje pop ikonos programoje – stilingai aranžuoti visų laikų superhitai, gyvos muzikos grupė ir viešnia, kurios vardas lig šiol laikytas paslapty. Šiandien oficialiai skelbiama, kad šventėje pasirodys ir dainininkė Adrina!
Kultūra | 4 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų skaičiui viršijus 300 tūkst., vis daugiau kalbama ir apie jų poreikį įsigyti nekilnojamojo turto. Kelias iki nuosavo būsto savarankiškai dirbantiesiems gali būti sudėtingesnis. Finansų įstaigos, vertindamos laisvai samdomų specialistų ar smulkiųjų verslininkų paraiškas, taiko griežtesnius kriterijus, todėl norint gauti paskolą būtina kruopščiai pasiruošti, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.
Namai | 5 MIN.
0
Šiandien vos keliais paspaudimais telefono ekrane technologijos tvarko namus, reguliuoja šildymą ir apšvietimą bei apsiperka. Inovacijos ir dirbtinis intelektas yra integruojamas net į buitinės technikos prietaisus, pavyzdžiui, šaldytuvus. Technologinės naujovės leidžia palengvinti jų priežiūrą, su kuria susiję nemažai mitų. Kokie jie ir ar juose yra bent krislas tiesos?
Namai | 5 MIN.
0

Šiauliai
Šiauliai
Ministrė pabrėžė, kad savivaldybių socialinės paramos skyrių vadovai yra viena svarbiausių grandžių socialinės apsaugos sistemoje – būtent jų sprendimai, gebėjimas išgirsti ir rasti sprendimus lemia realius pokyčius žmonių gyvenimuose.
Veidai | 2 MIN.
0
Rūta Balsė – muzikos pedagogė, neformalaus švietimo mokytoja-ekspertė. Rūta jau 25 metus vadovauja vaikų muzikos studijai „En den du“ ir 10 metų yra moterų ansamblio „Gegužė“ vadovė. Pas moterį mokėsi ne vienas ne tik Šiaulių, bet ir viso rajono vaikas, ugdė meilę muzikai, lavino savo talentą.
Veidai | 4 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Gruodžio septynioliktoji – 351-oji metų diena (trečioji 50-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 15 dienų.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Kalėdų eglutės puošimas – smagi tradicija, bet kai kurie Zodiako ženklai šią veiklą traktuoja kaip rimtą meninę užduotį. Štai trys, kurie gali pradėti tikrą dramą dėl girliandų, žaisliukų ar žvaigždės vietos viršuje.
Horoskopai | 2 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Gruodžio septynioliktoji – 351-oji metų diena (trečioji 50-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 15 dienų.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Kalėdų eglutės puošimas – smagi tradicija, bet kai kurie Zodiako ženklai šią veiklą traktuoja kaip rimtą meninę užduotį. Štai trys, kurie gali pradėti tikrą dramą dėl girliandų, žaisliukų ar žvaigždės vietos viršuje.
Horoskopai | 2 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Šventiniu laikotarpiu tautiečių širdyse ir lėkštėse silkė užima garbingą vietą. Ji patiekiama su „patalais“, svogūnais, morkomis, grybais ar net razinomis – tikra klasika, be kurios sunku įsivaizduoti Kūčių stalą. Tačiau ši nedidelė, nebrangi ir ištisus metus prieinama žuvis – kur kas daugiau nei mūsų virtuvės pažiba. Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ primena, kad silkė yra itin mėgstama ir kitų tautų virtuvėse, o jos maistinė vertė neretai lenkia net kur kas brangesnes žuvis.
Virtuvė | 5 MIN.
0
Šventiniam laikotarpiui desertų studijos „Macaroom“ konditerės Giedrė Pečenkienė ir Jovita Morkūnaitė siūlo alternatyvą įprastiems ir visiems jau puikiai pažįstamiems imbieriniams sausainiams. Nors speculoos sausainių pavadinimas skamba neįprastai, tai įdomesnė imbierinių sausainių versija, kurią kiekvienas labai nesudėtingai pasigamins namuose.
Virtuvė | 3 MIN.
0