REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2024 m. Kovo 28 d. 15:33

Tarptautinę teatro dieną Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazijos teatras surengė nominacijų vakarą

Ignalina

Etaplius.ltŠaltinis: Ignalinos rajono savivaldybė


296440

Kaip sakė teatro vadovė, režisierė Jolanta Narbutaitienė, tokios – šventės sau – idėja kilo savaitgalį, grįžtant iš Kupiškyje vykusios Lietuvos mėgėjų teatrų apdovanojimo šventės „Tegyvuoja teatras“, kur ignaliniečių spektaklis „Nuostabu, namuose užsiveisė..!“ buvo nominuotas kategorijoje „Ryškiausias vaikų teatro spektaklis“.

„Kai einate gatve, atrodote paprasti vaikai, kai užlipate į sceną, tampate labai ypatingi. Jūs esate tikrasis teatro veidas. Jūs dovanojate šventę kitiems. O kada gi patys buvote žiūrovai, kada jums buvo surengta šventė?“, – taip vadovė Jolanta paaiškino savo idėjos gimimą. Ir tikrai. Visi teatralai susirinko į savo šventę nebūdami savimi. Jie tapo teatro personažais – laisvais, žaismingais, ryškiais, draugiškais. Nors tokie yra ir gyvenime, tik be teatrinių drabužių. Ir kasdienybėje jie visi – ne paprasti, o tikrai ypatingi.

Ignalina gali didžiuotis savo teatriniu gyvenimu, puikia ir talentinga režisiere. Ikiečių spektakliai Ignalinoje, o ir kituose miestuose – visada didelis įvykis ir išskirtinis reginys, o rudenį vykstantis „Bildučių“ festivalis – jau legendinis reiškinys. 2023 metais jis vyko 28-tą kartą.

Teatras IKI festivalyje pristatė net tris spektaklius. Mažiausieji vaidino pasaką „Zuikių margučiai“, vidurinioji grupė dovanojo komišką muzikinę istoriją „Nuostabu, namuose užsiveisė..!“, o teatro vyriausieji pristatė dramą „Reikia gyventi, mergaite… reikia gyventi!“ apie žydų gete gimusią tragišką jaunuolių meilę.

Pagal paskutinius spektaklius ir buvo sugalvotos nominacijos, kurias teikė gimnazijos vadovės, mokytojos, esamų ir buvusių teatro vaikų mamos. „Man teatras IKI visada asocijuojasi su profesionalumu. Jei teatro vaikai ko nors imasi, aš visada rami, kad viskas bus padaryta labai gerai. Jūs tik norėkit, kurkit, rodykit, važiuokit...“, – vaidinančius mokinius sveikino gimnazijos direktorė Valentina Čeponienė. Ji dėkojo ir gėlių įteikė teatro sielai, talentingai mokytojai ir kūrėjai Jolantai Narbutaitienei. Režisierė juokavo, kad kartais ji pasijaučia lyg būtų šimto metų – tiek visko jos ir teatro kelyje būta, patirta. Bet ji vis dar nori būti teatro fėja...

Buvo paskelbtos nominacijos ir pasveikinti jų nugalėtojai jaunesniųjų ir vyresniųjų teatro IKI grupėse. Ryškiausiomis 2023 metų pagrindinio vaidmens atlikėjomis tapo Rimantė Basytė ir Gabija Butkūnaitė, sveikinti ryškiausi atlikėjai – Pijus Valinčius ir Justas Vitkauskas. Ryškiausios metų antraeilio vaidmens atlikėjos – Liepa Garuckaitė ir Urtė Lastakauskaitė, ryškiausias atlikėjas – Laurynas Karaliūnas, jis ir ryškiausio debiuto kūrėjas.

Ryškiausias komiško vaidmens atlikėjas – Tadas Smagurauskas. Ryškiausias judesys – Urvinių šokis. Ryškiausia spektaklio daina – „Siemkės“ (Pijus). Metų pleputėmis išrinkti Lukas ir Rusnė. Buvo ir dar kelios nuotaikingos nominacijos. Pasveikintas metų miegalius, metų noro savininkas, pastebėtas geriausias išvykos topas ir didžiausias metų spektaklio „feilas“ (barbarų šalmais virtę šiukšliadėžės).

Nominacijas teikė gimnazijos vadovės, mokytojos, esamų ir buvusių teatro vaikų mamos. Renginio pabaigoje už atsidavimą teatrui, už spektaklius ir renginius padėkota Kamilei Graužlytei. Na, o po visų sveikinimų šventės dalyvių laukė Teatro dienos tortas. Linksmai, skambant spektaklių dainoms, gimnazijoje švęsta teatro šventė sau.REDAKCIJA REKOMENDUOJA