REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2021 m. Vasario 24 d. 10:52

Tarp Vyriausybės siūlymų Seimui – ir geresnės socialinės garantijos kariams

Vilnius

KAM nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


166138

Vyriausybė trečiadienį svarstys Seimo pavasario sesijos darbų programą, kurioje, be kita ko, siūloma ir gerinti socialinių garantijas kariams – didinti kompensacijas už nuomą ir keliones į tarnybos vietą.

„Žengiame antrą žingsnį – iš viso tokių žingsnių yra penki, kad nuo liepos įstatymas įsigaliotų – dėl karių socialinio paketo įtvirtinimo. Vyriausybėje tvirtinsime pasiūlymus Seimo pavasario sesijai“, – feisbuke rašė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Krašto apsaugos ministerija siūlo į tarnybos vietas važiuojantiems kariams didinti apmokamą atstumą nuo 120 iki 200 kilometrų, taip pat nuo 6 iki 8 centų padidinti tarifą kurui už kilometrą.

Taip pat siūloma didinti ir nuompinigius, priartinant prie rinkos sąlygų ir pagal savivaldybes – nuo 120-280 iki 228-440 eurų, pridedant 15 proc. už vieną šeimos narį ir po 5 proc. už kitus šeimos narius.

Be kita ko, ministerija siūlo ir naikinti apribojimą, kuriuo nekilnojamąjį turtą per pastaruosius kelerius metus pardavę kariai negalėjo pretenduoti į kelionpinigius ir nuompinigius.

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas BNS sakė, kad pakeitimai sąlygas pagerintų bent 3 tūkst. karių.

Šiuos Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo pakeitimus Seimui planuojama teikti pavasario sesijoje.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA