REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2021 m. Vasario 26 d. 09:23

Tarp keliamų kandidatų į LSDP pirmininkus V. Blinkevičiūtė: A. Sysas mano, kad šį kartą ji rinkimuose dalyvaus

Lietuva

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


166418

Tarp Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) skyrių iškeltų kandidatų, kurie galėtų pretenduoti užimti partijos pirmininko postą, rikiuojasi europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė. LSDP Seimo frakcijos seniūno Algirdo Syso teigimu, galbūt šį kartą V. Blinkevičiūtė nebeatsisakys pretenduoti į partijos vadovo postą.  

„Kol kas aš negirdėjau, kad ji atsisakytų. Ji kandidatavo ir į laikinojo pirmininko poziciją. Turbūt šį kartą nepasakys ne“, – „Žinių radijui“ sakė A. Sysas.

V. Blinkevičiūtę paskirti laikinąja partijos vadove siūlė Gintautas Paluckas, kai pats atsistatydino iš socialdemokratų pirmininko pareigų. Tačiau LSDP taryba nusprendė, kad laikinai partijai vadovaus Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius.

A. Sysas pažymėjo, kad iš viso LSDP skyriai jau iškėlė 4 kandidatūras: V. Blinkevičiūtę, parlamentarę Orintą Leiputę, europarlamentarą Juozą Oleką ir Jonavos merą M. Sinkevičių.

„Labai išlaikyta vyrų ir moterų lyčių lygybė (...) Yra iš ko rinktis. Aš manau, kad pagrindiniai kėlimai bus kovo mėnesį, kai prasidės susirinkimai skyriuose. Kol kas nedaugelyje skyrių buvo susirinkimai, tad ir kandidatūrų iškelta mažiau“, – teigė politikas.

Laikinuoju socialdemokratų vadovu paskirtas Jonavos meras M. Sinkevičius yra viešai tvirtinęs, kad vadovauti socialdemokratams nesieks ir kad pavasarį vyksiančiuose partijos pirmininko rinkimuose nedalyvaus.

Tuo metu europarlamentaras J. Olekas dar sausį pareiškė, kad sieks tapti naujuoju LSDP vedliu.

LSDP pirmininko rinkimų pirmasis turas vyks balandžio 22–25 dienomis, jis renkamas 2 metų kadencijai.

LSDP skyriai kandidatus užimti partijos pirmininko kėdę galės kelti iki kovo 28 d. Iš viso yra 60 partijos skyrių.

Po socialdemokratams nesėkmingų Seimo rinkimų kilus partijos narių nepasitenkinimui, nuo 2017 m. LSDP vadovavęs G. Paluckas atsistatydino iš pirmininko pareigų.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA