REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Birželio 6 d. 20:58

Tariamasi stiprinti rytinį NATO sparną

Pasaulis

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Etaplius.lt BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


234384

Rytų ir Vidurio Europos šalių gynybos ministrai sutarė siekti NATO rytinio pakraščio sustiprinimo

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas drauge Rytų ir Vidurio Europos šalių gynybos ministrais sutarė vieningai siekti, kad birželį Madride vyksiančiame NATO viršūnių susitikime būtų priimti esminiai sprendimai dėl NATO rytinio pakraščio sustiprinimo.

„Bukarešto devintuko šalys sutaria, kad NATO turi priimti sprendimus dėl konkrečių ilgalaikės trukmės priemonių. Raginame toliau stiprinti Aljanso atgrasymo ir gynybos pozicijas kuriant veiksmingą priešakinę gynybą visame NATO rytiniame flange, įskaitant atitinkamą Aljanso karinio buvimo didinimą, atsižvelgiant į regioninius ypatumus ir politiką", - sakė A. Anušauskas pirmadienio pavakare dalyvavęs nuotoliniame Bukarešto devintuko (B9) gynybos ministrų susitikime.

Susitikime Bulgarijos, Čekijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Rumunijos, Slovakijos ir Vengrijos gynybos ministrai diskutavo apie regioninio saugumo situaciją, NATO ir Europos Sąjungos vaidmenį remiant Ukrainą bei naująją NATO strateginę koncepciją. Svečių teisėmis susitikime dalyvavo ir JAV, Jungtinės Karalystės bei NATO atstovai.

Bukarešto devintukas - tai devynių Rytų ir Vidurio Europos šalių dialogo ir bendradarbiavimo platforma, kurią inicijavo Lenkija ir Rumunija, siekdamos stiprinti euroatlantinį saugumą.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA