REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2017 m. Rugsėjo 7 d. 13:19

K. Komskis: "Tai tebuvo kritika"

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


13984

Dėl piketo prie Generalinės prokuratūros prokuroro Irmanto Mikelionio namų teisiamas buvęs Seimo narys Kęstas Komskis sako, kad dalyvaudamas pikete jis nepadarė nieko nusikalstamo, o tik išreiškė kritiką apie šio prokuroro veiklą.

„Aš manau, kad pagal Konstitucijos 23 straipsnį gali ir piliečiai, ir Seimo nariai kritikuoti ir už tai nebūti persekiojami. Mes tik kritikavome, aš manau, kad ta kritika iš tikrųjų pasiteisino – šiandien I.Mikelionis neužima šių pareigų“, – žurnalistams po teismo posėdžio sakė K.Komskis. Jis yra partijos „Tvarka ir teisingumas“ narys bei valdybos narys.

K.Komskis mano, kad, būdamas Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiuoju prokuroru, I.Mikelionis neatliko savo pareigų. Buvęs parlamentaras sako siekęs, kad šis pareigūnas nebūtų paskirtas antrai kadencijai.

„Mes savo tikslą pasiekėme“, - džiaugėsi K.Komskis.

Šios baudžiamosios bylos išvakarėse Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas galutinai atmetė I.Mikelionio skundą dėl skyrimo į pavaduotojus Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamente.

„Tvarkiečiai“ P.Gražulis, K.Komskis ir V.Vasiliauskas 2016 metų kovą piketu reagavo į I.Mikelionio pareiškimą, kad prašys Europos Parlamentą panaikinti tuometinio partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderio europarlamentaro Rolando Pakso neliečiamybę galimos korupcijos byloje. Kaltinamajame akte rašoma, kad piketu buvo sukeltas nesaugumo jausmas prokuroro šeimai.

I.Mikelionis minimos bylos tyrimo tiesiogiai neatliko, tai darė kitas prokuroras.

„Nebuvo išvis kalbama apie partiją, buvo kalba konkrečiai apie I.Mikelionį, apie jo praturtėjimus, apie brolio gynimą, apie nutrauktas bylas, nutekintą informaciją, mes tą išdėstėm streiko metu. Dėl to mes ir streikavom. Tikrai nebuvo (spaudimas - BNS), aiškiai matyti, kad I.Mikelionis pats, kaip vyriausias prokuroras, neatliko jokių veiksmų su R.Pakso byla“, - kalbėjo K.Komskis.

Kitas prokuroras, kuris tyrė R.Pakso bylą, pasak K.Komskio, aiškiai pasakė, kad jis nejautė jokio spaudimo.

K.Komskio ir Valdo Vasiliausko baudžiamojoje byloje kaltinimą palaikantis prokuroras Stanislavas Barsulas Vilniaus apygardos teismui turės pateikti medžiagą, ar I.Mikelionis atliko ikiteisminio tyrimo veiksmus R.Pakso byloje.

Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį pradėjo nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje buvę parlamentarai „tvarkiečiai“ K.Komskis ir V.Vasiliauskas teisiami dėl piketo prie Generalinės prokuratūros prokuroro I.Mikelionio namų.

Abiem politikams pareikšti kaltinimai dėl trukdymo prokuroro veiklai. Už tai Baudžiamajame kodekse numatyti viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Nė vienas kaltinamųjų kaltės nepripažįsta. Prieš bylos nagrinėjimą kaltinamųjų advokatai teismui pateikė prašymus nutraukti bylą.

Teisėjas Audrius Cininas sakė, kad šie prašymai netenkinami – teismas turi priimti vienokį ar kitokį nuosprendį, procesas turi įvykti nuo pradžios iki pabaigos.

Kaip nukentėjusysis teismo posėdžio pradžioje dalyvavo prokuroras I.Mikelionis. Jis prašė ketvirtadienį leisti jam nedalyvauti procese, nes kaip prokuroras tuo pat metu turi dalyvauti bylos nagrinėjime Apeliaciniame teisme. Jo prašymas buvo patenkintas.

Nukentėjusysis I.Mikelionis civilinio ieškinio nepateikė.

„Nemanau, kad civilinis ieškinys yra pagrindinis klausimas. (..).Reikalingas įrodymų tyrimas teisme, teismas privalės priimti sprendimą, kiek tie kaltinimai pagrįsti. Todėl klausimas dėl bylos nutraukimo yra pernelyg ankstyvas“, – žurnalistams per pertrauką sakė I.Mikelionis.

Ketvirtadienį į posėdį bylos liudytojai nebuvo kviesti, teismas peržiūrėjo vaizdo medžiagą, paskelbė kaltinamąjį aktą ir t.t. Teisme paskelbtas Seimo nario Petro Gražulio spaudos konferencijos įrašas, kuriame pranešama apie prie prokuroro namų organizuojamą piketą. Taip pat paviešintas piketo vaizdo įrašas. Jame – su plakatais prie prokuroro namų Didžiojoje Riešėje stovintys Seimo nariai.

„Mikelioni, tramdyk STT“, – skelbė vienas plakatas.

Įraše girdėti P.Gražulio pasisakymas, šis Seimo narys sako, kad piketas rengiamas prie I.Mikelionio namų, ne prie Generalinės prokuratūros, nes politikai dar tikti naujo generalinio prokuroro Evaldo Pašilio sąžiningumu.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Vilniaus apylinkės prokuratūra.

Tyrimas šioje byloje buvo baigtas gegužę ir byla perduota nagrinėti teismui.

Generalinis prokuroras E.Pašilis buvo kreipęsis dėl dabartinės kadencijos Seimo nario P.Gražulio neliečiamybės panaikinimo. Tačiau parlamentas nesutiko panaikinti „tvarkiečio“ imuniteto.

Iš šių protesto dalyvių Seimo nariu buvo perrinktas ir teisinę neliečiamybę turi tik P.Gražulis, tad be Seimo leidimo jo negalima traukti baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti laisvę. Seimo narys šioje byloje jau buvo apklaustas kaip specialusis liudytojas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.REDAKCIJA REKOMENDUOJA