REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Sausio 22 d. 15:55

T. V. Raskevičiui inicijuojant apkaltą P. Gražuliui surinkti reikiami parašai

Lietuva

BNS/Fotobanko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


257137

Laisvės partijos atstovas Tomas Vytautas Raskevičius paskelbė, kad jau surinkti parašai Seimo nario Petro Gražulio apkaltai.

„Reikalingi Seimo narių parašai Petro Gražulio apkaltai Seime pradėti surinkti!“, – sekmadienį feisbuke paskelbė apkaltą iniciavęs politikas.

Tokių veiksmų jis ėmėsi po nepalankaus Etikos ir procedūrų komisijos sprendimo. Komisija trečiadienį priėmė sprendimą apkaltos neinicijuoti.

T. V. Raskevičius penktadienį dokumentų bazėje registravo siūlymą kolegoms pasirašyti teikimą dėl apkaltos P. Gražuliui už tai, kad per plenarinį posėdį balsavo už opozicinį socialdemokratą Liną Jonauską jam nematant.

Kartu pridėtas posėdžio vaizdo įrašas ir Etikos komisijos sprendimas, kuriuo P. Gražulis pripažintas padaręs šį pažeidimą.

Teikti Seimui siūlymą pradėti apkaltos procesą reikia ne mažiau kaip 36 Seimo narių parašų.

Pasak teikimo, yra pagrindas manyti, kad Seimo narys P. Gražulis pernai rugsėjo 15 dieną balsuodamas už kitą Seimo narį L. Jonauską „savo sąmoningais veiksmais šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė Seimo nario priesaiką“.

Teikime nurodoma, jog Konstitucinis Teismas (KT) yra konstatavęs, kad sąmoningas Seimo nario balsavimas už kitą Seimo narį plenarinio posėdžio metu prieštarauja Konstitucijai, tokiais veiksmais šiurkščiai pažeidžiama Konstitucija ir sulaužoma priesaika.

Gruodį Etikos ir procedūrų komisija pripažino opozicinės Lietuvos regionų frakcijos atstovą P. Gražulį rugsėjo viduryje svarstant sesijos darbų programą balsavus už kitą opozicijos atstovą L. Jonauską.

Nustatyta, kad P. Gražulis paspaudė L. Jonausko balsavimo mygtuką, kai šis nusisukęs kalbėjo su kitu parlamentaru.

2010 metais dėl to, kad Seime balsavo už tuo metu užsienyje buvusį kolegą Liną Karalių, buvo surengta apkalta ir tai dariusiam Aleksandrui Sacharukui, ir pačiam L. Karaliui. Tuomet po balsavimo L. Karalius prarado parlamentaro mandatą, o A. Sacharukui kelių balsų persvara pavyko jį išsaugoti.REDAKCIJA REKOMENDUOJA