REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Svorio metimo iššūkis2024 m. Kovo 3 d. 18:00

SVORIO METIMO IŠŠŪKIS #6: Domantas treniruoja ne tik kūną, bet ir mintis

Lietuva

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


293773

Visiškai nejučia prabėgo pirmasis svorio metimo iššūkio „Sveikesnis per 60 dienų“ mėnuo. Domanto kelionė įpusėja, todėl natūralu, kad pastebimas ne tik džiaugsmas, bet ir emociniai lūžiai. Būtent todėl šį kartą Domantas keliavo į Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biurą susitikti su psichologe Svaiga Beinoriene. Taip pat D. Bagūnas, kaip visada, intensyviai sportavo „SunCityCrossFit“ ir gardžiai valgė pagal trenerių sudarytą mitybos planą.

„Mėnuo prabėgo neįtikėtinai greitai. Tikriausiai todėl, kad viskas buvo nauja, nepatirta. Crossfit yra visiškai kitoks treniruočių pobūdis, nei kada esu išbandęs. Labai įdomu šį sportą pažinti, vis dar mokausi. Ši sporto rūšis unikali ir be galo patinka tuo, kad kiekviena treniruotė yra kitokia. Tai neleidžia pakliūti į monotoniją ir nuobodulį“, – atvirauja iššūkio dalyvis.

Domantas tampa vis aktyvesnis, todėl judėjimą renkasi ne tik treniruočių metų. Laidos herojus šylant orui keliauja pasivaikščioti, kasdien bando surinkti 10 tūkstančių žingsnelių.

Vyro svoris projekto pradžioje siekė beveik 122 kilogramus. Paskutinę savaitę svoris visai nekrito, todėl Domanto nuotaika kiek subjuro. Šiuo metu vyras sveria 113.5 kilogramo. Jam per mėnesį pavyko atsikratyti 8.5 kilogramo.

„Kovo 1-ąją keitėsi mitybos planas, padiskutavome su treneriais, galvoju, gal organizmas šiek tiek priprato prie krūvio. Treneriai nuramino, kad būna tokių dienų, kada kilogramai netirpsta. Gal suvartoju mažiau vandens, gal pamirštu suvalgyti užkandį ar nepabaigiu visos paskirtos porcijos. Dar atsakingiau žiūrėsiu į mitybos planą ir, manau, viskas susitvarkys“, – sako D. Bagūnas.

Baigiantis pirmajam mėnesiui vyras jau jautė šiokį tokį lūžį dėl besikartojančios mitybos, nes buvo įpratęs valgyti visiškai kitokį maistą.

„Pradžioje viskas labai džiugino ir buvo skanu. Bet mėnesio pabaigoje vištiena ėmė darytis nebeskani. Anksčiau buvau įpratęs valgyti daug kiaulienos, jos šiek tiek pasiilgau. Mėnesio pabaigoje jau teko su savimi tartis, kad pabaigčiau visą maistą lėkštėje. Pastebėjau, kad dėl to atsirado ir nuotaikų svyravimai. Tą pastebėjo net Etaplius.lt sekėjai ir rašė žinutes, kodėl aš vis toks liūdnas“, – pasakojo Domantas Bagūnas.

Šią savaitę Domantas bendravo ir su psichologe. Prieš pokalbį jis pasakojo, kaip jaučiasi prabėgus pusei projekto.

„Laikui bėgant emocinė būsena labai kito. Kaip amerikietiški kalneliai. Pradžioje buvo daug entuziazmo. Paskutinę savaitę nuotaika pakisdavo antroje dienos pusėje. Pasidariau irzlesnis, gal įtakos turi ir darbai, bendras dienos paveikslas. Bet, kaip sakau, visada ateina kita diena ir atneša tau kažką naujo. Dažniausiai vėl nepatirtas ir teigiamas emocijas“, – apie pirmąjį iššūkio mėnesį kalbėjo D. Bagūnas.

Į iššūkį įsitraukia ir Etaplius.lt skaitytojai, dažnai Domanto teiraujasi, ar dar nenusviro rankos, ar sunku atsilaikyti neparagavus mėgiamo skanėsto.

„Nesunku. Taip, kartais būna sunkumo akimirkų, pavyzdžiui, kai pamatai pas kolegas skanią spurgą. Bet pats save pagaunu, kad šitos mintys neveda link geresnės savijautos ir nepadeda siekti savo užsibrėžto tikslo, tad nuveju jas į šalį ir toliau valgau vištieną bei salotas. O šiaip, praėjo tikrai per mažai laiko, kad sakyčiau, jog viskas pasikeitė, bet kad viskas eina į gera, tai tikrai. Šeimos, draugų rato ir aplinkinių palaikymas, pagyrimas skatina nesustoti“, – atvirauja laidos dalyvis.

Svorio metimo iššūkį „Sveikesnis per 60 dienų“ remia „SunCityCrossFit“, „Adiada“, „Danys Clinic“.

Žiūrėkite naują laidą:REDAKCIJA REKOMENDUOJA