REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Kovo 19 d. 15:13

Švietimo, mokslo ir sporto ministras: kai kurie politikai dramatizuoja situaciją dėl tarpinių patikrinimų

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Martyna PikelytėŠaltinis: ELTA


295387

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas teigia, kad dalis politikų dramatizuoja situaciją dėl tarpinių patikrinimų. Jis tikina, kad dėl galimai netinkamų užduočių vienuoliktokai nenukentės.

„Jeigu taip dramatizuojame, kad čia yra degantis namas, ir matome, kad namas dega – neatleidžiame gaisrininkų, o siunčiame juos gelbėti vaikus iš to degančio namo. Nežinau, kokiais tikslais vyksta tas dramatizavimas, kuris yra kuriamas tiek politikų, tiek įvairių veikėjų“, – Vyriausybės pusvalandžio metu teigė G. Jakštas.

„Jeigu vienoje iš tarpinių patikrinimų užduočių buvo klaidų, jos bus išspręstos ir dėl to vaikai nenukentės. Suprantame, streso patyrė, streso patirs ir ateityje. Dėl to patirto streso mes pakeisti nieko negalime, bet galime pakeisti, kad tos užduotys, kurios stresą sukėlė, būtų kuo objektyvesnės. Dėl to yra sudaromos komisijos“, – pridūrė jis.

Ministras akcentavo, kad stebint preliminarius tarpinių patikrinimų rezultatus yra matoma tendencija, jog jie vidutiniškai geresni nei praėjusių metų fizikos valstybinio egzamino rezultatai.

„Jeigu tokiu tempu rinks taškus ir valstybiniame brandos egzamine, turėtume kitais metais daugiau išlaikiusių nei praėjusiais metais“, – sakė G. Jakštas.

Anot ministro, praėjusiais metais 6055 abiturientai matematikos egzamine surinko 40 proc. visų taškų, o šiais metais vykusiame tarpiniame patikrinime tokių vienuoliktokų atsirado apie 6900.

Pakeisti užduotis nėra paprasta

Po nepasitenkinimo tarpiniais patikrinimais, viešojoje erdvėje kilo klausimų, ar vienuoliktokų užduočių nereikėtų pakeisti. Visgi, ministras patikino, kad tokios iniciatyvos įgyvendinimas būtų sudėtingas.

„Su užduočių rengėjais sutartis sudaro NŠA, jos sudarytos jau senokai. Dabar jau ir pakeisti užduotis nėra taip paprasta, nes tai yra elektroninis testavimas, jos mėnesį prieš atiduodamos į sistemą, suprogramuojamos“, – žurnalistams Seime teigė G. Jakštas.

„Tos užduotys yra parengtos jau prieš keletą mėnesių, sudarytos sutartys dar seniau, užduočių rengėjai yra neatskleidžiami. Rengėjai nesutinka būti viešinami“, – aiškino jis.

ELTA primena, kad prasidėjus tarpiniams patikrinimams kilo pasipiktinimo banga dėl netinkamai parengtų užduočių. Reaguodamas į kritiką, G. Jakštas pavedė atlikti ekspertinius vertinimus dėl matematikos ir fizikos žinių patikrinimų.

Visgi, ŠMSM vadovybei paskelbus, kad nebus atsitraukta nuo nepasitenkinimą sukėlusių moksleivių tarpinių patikrinimų, Seimo opozicijos atstovai ėmė svarstyti apie interpeliaciją G. Jakštui. Nepasitenkinimą ministro darbu išreiškė ir prezidentas Gitanas Nausėda, pareiškęs, jog padarė klaidą, paskirdamas jį į šias pareigas.

Premjerė Ingrida Šimonytė tikina penktadienį gavusi G. Jakšto atsistatydinimo raštą, tačiau jo netenkinusi.

Tarpiniuose vienuoliktokų patikrinimuose šįmet dalyvaus daugiau nei 26 tūkst. moksleivių. Jie bus vykdomi nuo kovo 5 dienos iki balandžio 5 dienos, išskyrus chemijos ir istorijos atsiskaitymus, kurie vyks gegužės 6 ir 7 dienomis.REDAKCIJA REKOMENDUOJA