REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Mokslas2024 m. Kovo 14 d. 18:09

Švietimo ministras dėl tarpinių patikrinimų perduoda žinutę moksleiviams: atsiprašome už užduotis

Lietuva

Gintautas Jakštas. ELTA / Josvydas Elinskas

Martyna PikelytėŠaltinis: ELTA


294915

Pasigirdus kritikai dėl tarpinių patikrinimų užduočių, švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas atsiprašo vienuoliktokų. Taip ministras reagavo po ketvirtadienį planuoto, tačiau taip ir neįvykusio moksleivių protesto prie Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM).

„Atsiprašome už tai, kokios buvo užduotys. Suprantame, kiek jums tai streso ir įtampos sukėlė. Išspręsime, kad nenukentėtumėte nuo to, kad užduotys galimai buvo nekorektiškos“, – ketvirtadienį žurnalistams prie ministerijos komentavo G. Jakštas, linkėdamas moksleiviams pasitikėjimo švietimo sistema.

Ministras tikina, kad šiuo metu yra ieškoma būdų, kaip nesukelti žalos moksleiviams ir jų egzaminų rezultatams. Pasak jo, siūlymų spektras yra platus, o idėjomis dalijasi ir patys moksleiviai.

„Idėjų jau yra. Siekis bus, kad nenukentėtų mokiniai, jeigu užduotys negalėjo būti vertinamos objektyviai pagal mokinių gebėjimus“, – sakė G. Jakštas.

„Apie variantus dar negaliu pakomentuoti, tą padarysiu per porą dienų. Svarstome visus variantus“, – atsakydamas į klausimą, ar neketinama tarpinių patikrinimų šiemet atšaukti sakė ministras.

Kylant nepasitenkinimui pirmą kartą rengiamais vienuoliktokų tarpiniais patikrinimais, sostinės moksleiviai skelbė protestuosiantys prie ŠMSM. Visgi, nurodytu laiku prie ministerijos nepasirodė nei vienas vienuoliktokas.

Atliekami ekspertiniai vertinimai

Kaip skelbiama portale lrt.lt, po ketvirtadienį vykusio matematiko A lygio žinių patikrinimo, pedagogai gauna vis daugiau pranešimų apie galimus sukčiavimo atvejus. Ministras patikino, kad situacija žinoma ir Nacionalinei švietimo agentūrai (NŠA), ir ŠMSM, ji bus tiriama. Pasak jo, ši sistema yra grįsta pasitikėjimu.

Pasipiktinimo banga kilo ir po trečiadienį vykusio matematikos B lygio žinių patikrinimo, suabejota dėl užduočių kokybės. Reaguodamas į nuogąstavimus, švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas pavedė atlikti ekspertinį žinių patikrinimo vertinimą.

Tokia pat situacija įvyko ir dėl praėjusią savaitę vykusio fizikos tarpinio patikrinimo užduočių. Ministras ekspertų prašo įvertinti ir šio patikrinimo užduotis.

Tarpiniuose vienuoliktokų patikrinimuose šįmet dalyvaus daugiau nei 26 tūkst. moksleivių. Jie bus vykdomi nuo kovo 5 dienos iki balandžio 5 dienos, išskyrus chemijos ir istorijos atsiskaitymus, kurie vyks gegužės 6 ir 7 dienomis.

Tarpinio patikrinimo metu galima gauti iki 40 proc. galutinio egzamino vertinimo taškų, kurių užtenka tam, kad egzaminas būtų išlaikytas. Vienuoliktokai laikys po vieną dalyko tarpinį patikrinimą, išskyrus lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos, kurių bus po du.REDAKCIJA REKOMENDUOJA