REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Sausio 12 d. 17:51

Švietimo ministerija viešins Sporto rėmimo fondo projektus vertinančių ekspertų pavardes

Vilnius

pixabay.com nuotr.

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


113162

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija nuo šiol viešins Sporto rėmimo fondo projektus vertinančių ekspertų pavardes.

„Švietimo, mokslo ir sporto ministerija atsižvelgė į gautas pastabas, kad ekspertų sąrašas būtų viešinamas“, – BNS ministerijos atsiųstame komentare cituojamas Sporto grupės vadovas Rolandas Zuoza.

„Tą buvo išsakiusi Specialiųjų tyrimų tarnyba, todėl lapkričio mėnesį Vyriausybės nutarimu atnaujinus Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamų sporto projektų finansavimo tvarkos aprašą, buvo įtrauktas šis reikalavimas“, – teigė ministerijos atstovas.

Jis taip pat teigė, kad pavardžių sąrašą ketinama viešinti ministerijos interneto svetainėje po to, kai bus priimti sprendimai dėl projektų finansavimo.

Švietimo ministerija pernai sulaukė kritikos dėl neviešinamo projektų paraiškas vertinančių ekspertų ir vertintojų sąrašo.

Dėl to ministeriją kritikavo ir valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis, ir premjeras Saulius Skvernelis, taip pat ir Seimo opozicijos atstovai.

Švietimo ministerija tuo metu gynėsi, kad projektus vertinančių ekspertų ir vertintojų sąrašas neviešinamas siekiant sumažinti galimybę jiems daryti įtaką.

Pasak ministerijos Sporto grupės vadovo, gavus informacijos apie neskaidrų ar šališką projektų vertinimą, numatoma projektus vertinti iš naujo.

„Žinoma, spaudimas galimas, tačiau yra numatyti ir tam tikri reikalavimai ekspertams, ir pati vertinimo eiga, kiek įmanoma, bus viešinama, o gavus informacijos apie neskaidrumą ar šališkumą, numatytas projektų pervertinimas“, – teigė R. Zuoza.

Jis taip pat pridūrė, kad ministerija šiuo metu vykdo viešąjį pirkimą projektų vertinimo paslaugoms – ieškomi ekspertai, kurie vertins projektus.

Švietimo ministerija penktadienį pranešė sulaukusi 1044 paraiškų keturioms sporto sritims: fizinio aktyvumo skatinimo projektams – 381, sporto inventoriui ir įrangai įsigyti – 345, sporto renginiams organizuoti – 241, trenerių kvalifikacijai tobulinti – 77 paraiškos.

Penktai iš Sporto rėmimo fondo finansuojamai sričiai – sporto bazių plėtra, priežiūra ir remontas – paraiškos Centrinėje projektų valdymo agentūroje dar priimamos iki kovo antros dienos.

Ministerija žada finansavimą gavusių projektų sąrašą paskelbti gegužės mėnesį.

Sporto rėmimo fondą šiemet turėtų sudaryti 16,9 mln. eurų, iš kurių 13,5 mln. eurų išdalins ministerija, likusius 3,4 mln. eurų – Centrinė projektų valdymo agentūra.

Pernai sporto projektams skirta kiek daugiau nei 13 mln. eurų.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA