REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Rugpjūčio 10 d. 10:41

Šventosios upės pakrantėje – naujas takas su apžvalgos aikštelėmis

Ukmergė

Daiva ZimblienėŠaltinis: Ukmergės raj. savivaldybės inf.


275152

Ukmergiškiai, net ir čia negyvenantys, pamažu atranda per miestą pratekančios Šventosios paupį, juolab kad čia vienas po kito driekiasi pasivaikščiojimų ir dviračių takai, atsiranda patrauklios poilsiui pritaikytos žaliosios zonos.

Rugpjūčio 9 dieną paupyje baigti dar vienos naujos viešosios erdvės statybos darbai. UAB „Ukmergės melioracija“ per pusmetį nuo vandenvietės (UAB „Ukmergės vandenys“ teritorijos) link Gėlių gatvės įrengė 180 metrų ilgio pėsčiųjų taką su priėjimu prie upės ir apžvalgos aikštelėmis bei apie 120 kv. m. ploto betono plokštėmis išklotą poilsio zoną, į kurią galima saugiai nusileisti akmenimis grįstu taku. Lankytojų patogumui čia pastatyti 6 suolai (2 betoniniai ir 4 mediniai), 3 betoniniai apvalūs atsisėdimai, 1 informacinis stendas ir 4 šiukšliadėžės. Tiek pėsčiųjų takas, tiek iki jo vedantis maždaug 600 m. ilgio žvyrkelis bus apšviesti. Tam įrengti 43 modernūs šviestuvai.

Tai prieš metus, I-uoju etapu įrengto pėsčiųjų tako (nuo Vilniaus gatvės tilto iki vandenvietės) upės pakrantėje tęsinys, nauja jo atkarpa.

I-ojo etapo rangos darbai kainavo daugiau nei 644 tūkst. Eur (neskaičiuojant projekto parengimo ir vykdymo išlaidų), o II-ojo – daugiau nei 279 tūkst. Eur. Tam skirtos Europos regioninės plėtros ir savivaldybės biudžeto lėšos.

Naująjį lankytojams skirtą paupio objektą apžiūrėjo ir įvertino Ukmergės rajono savivaldybės meras Darius Varnas bei UAB „Ukmergės melioracija“ direktorius Nerijus Stakauskas, taip pat atsakingi savivaldybės administracijos ir minėtos bendrovės darbuotojai.

„Pamažu, žingsnis po žingsnio geriname Šventosios upės pakrantės aplinkos kokybę, didiname šios teritorijos patrauklumą ir reprezentatyvumą, pritaikydami ją lankymui ir rekreacijai. Tikimės, kad galimybė atsikvėpti pasivaikščiojimų metu paskatins sutvarkytoje teritorijoje lankytis vyresnio amžiaus žmones, šeimas su vaikais. Turėdami galimybę prisėsti ant suoliukų palei taką ir apžvalgos aikštelėse, lankytojai daugiau laiko praleis gamtoje grožėdamiesi kraštovaizdžiu, stebėdami upės tėkmę, vandens paukščius.

Viešųjų erdvių tvarkymas yra procesas, kuris vyksta ilgai. Prieš metus buvo baigti Šventosios upės pakrantės sutvarkymo I-oji etapo darbai, o dabar – jau ir II-as etapas įgyvendintas. Manau, dar laukia ir III-iasis etapas, jei tik pavyks gauti Europos Sąjungos fondų finansavimą. Paupyje yra dar nemažai darbų, kuriuos reikia atlikti“- teigė meras D. Varnas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA