Gatvė | 9 MIN.

Šventės, neturinčios namų (II)

Erika Šivickaitė
2021 m. balandžio 2 d. 22:02
pexels-matthias-zomer-339620-1.jpg

Artėjant šventoms Velykoms, prisiminiau prieškalėdinius pokalbius, kurie aktualūs ir pavasario šventėms, kada ypatingai jaučiamas noras būti reikalingu. Tad, dalinuosi pokalbiais, kurie ir dabar sukels panašių emocijų, kokios buvo ir šarmotą gruodį.

Atmintyje – ryškus mamos prisiminimas

Krizių centro-nakvynės namų bibliotekos duris nedrąsiai pravėrė Kęstutis (59 m.), kuris tik prieš dieną apsigyveno minėtoje įstaigoje. Lėtai eidamas prie stalo, vyras įtariai mane nužvelgė, nors aš susitikimo su Kęstučiu labai laukiau. Jokių sensacijų nesitikėjau, tačiau nuojauta kuždėjo, kad jis turės ką papasakoti. Neklydau. Pašnekovas atsisėdo priešais mane, o šalia jo įvairiausiomis spalvomis žibėte žibėjo papuošta žaliaskarė. Pokalbį pradėjau aš, nes Kęstutis visą laiką tylėjo. Pirmiausia susipažinome ir įvardijau savo vizito tikslą. Išgirdęs, kad tiesiog norėčiau išgirsti jo gyvenimo istoriją, vyras liūdnai pažvelgė ir truktelėjęs pečiais retoriškai paklausė: ,,ką gi galėčiau papasakoti?“. Pokalbį pradėjome mintimis nusikėlę į Kęstučio vaikystę. ,,Gimiau Žiurių kaime, Joniškio rajone. Šeimoje buvome dviese su broliu. Mokiausi Žagarės vidurinėje mokykloje, kur baigiau 8 klases. Vėliau metus mokiausi Kuršėnuose“– lėtai pokalbį pradėjo Kęstutis. Vėliau vaikinas grįžo pas tėvus į Žagarę, kurį laiką dirbo darbininku. ,,Mano mama buvo labai gera. Tėvas buvo alkoholikas. Toks, koks ir aš esu. Kartą tėvą puoliau peiliu, nes jis bandė smurtauti prieš mamą. Pasakiau, kad jei dar kartą bandysi kelti ranką prieš motiną, tau bus skirtas tas peilis“, - prisiminimais dalijasi Kęstutis.

Išėjo į gatvę

Anapilin iškeliavus Kęstučio tėvams, jis liko gyventi Žagarėje, jų bute. Vis dažniau ir dažniau buto duris praverdavo įvairaus plauko Kęstučio pažįstami ir draugai. Vyras šventė gyvenimą, tačiau šventė užsitęsė, skola už nesumokėtus komunalinius mokesčius vis augo, kol galų gale Kęstutis su keletu daiktų išėjo tiesiog į Žagarės miesto aikštę. Savo pašnekovo paklausiau, galbūt jis dar turi išlikusių savo jaunystės, šeimos nuotraukų. Žagarietis papurtė galvą ir atsakė, kad nemažai nuotraukų albumų liko bute, iš kurio jis buvo priverstas išeiti. Ten pasiliko ne tik nuotraukų albumai, visi asmeniniai daiktai, bet ir vyro jaunystės prisiminimai. Dabar jis nebeturi nieko, kas primintų ankstesnį gyvenimą. Išėjęs į Žagarės miesto centrą, vyras ten ne vienerius metus leido laiką. Vyro biografijoje – 7 teistumai. Nors Kęstučiui teko dirbti įvairiose biudžetinėse įstaigose, tačiau ilgesniam laikotarpiui darbo vietos nepavykdavo išsaugoti.

Nemokama nakvynė – už butelį

Daugiau nei dešimtmetį gatvėje gyvenantis Kęstutis sako, kad nakvynę vis dėl to surasti įmanoma. ,,Jei pas draugą atsineši butelį – gausi nakvynę. Kartu išgeriam, po to ir išmiegu iki ryto. Ryte dar ir veidą nusiprausti galiu. Jei ateini tuščiomis, nakvynės gali nesitikėti“, - sako pašnekovas. Kai vaišių nėra, nakvynės tenka ieškotis kur papuola. Šaltuoju metų laiku vietos nakvynei vyras ieškosi daugiabučių namų laiptinėse. ,,Pamenu, kai vieną naktį teko pakeisti tris daugiabučių namų laiptines, nes jos gyventojai vis išvarydavo mane į lauką. Visokių žmonių yra. Vieni nieko nesako, kiti veja lauk. Pamenu, kad šaltuoju metų laiku, pučiant žvarbiam vėjui, teko visą naktį nesumerkti akių ir vaikščioti lauke, kad nesušalčiau“, - apie ne kiekvienam išgyvenamas patirtis pasakoja žagarietis. Vyras serga epilepsija, tad toks gyvenimo būdas kelia didelę riziką jo sveikatai. Kai šilta, prieglobstį ir gamtoje galima rasti. Ten, kaip sako Kęstutis, yra uogų, vaisių. Numalšinti alkį bent kuriam laikui pavyksta.

Ant buvusios draugės – kraupaus nusikaltimo šešėlis

Mums kalbantis su Kęstučiu, bibliotekos duris vienas po kito pravėrė jo likimo draugai Viktoras ir Algirdas. Vyrai paklausė Kęstučio, ar gali prisėsti ir dalyvauti pokalbyje. Žagarietis linktelėjo galva – sutiko. Greit trijulės kalba pasisuko apie meilę ir moteris. Pašnekovas prisipažino, kad turėjo nevietinę draugę, tačiau jų bendravimas truko neilgai. „Ji norėjo išgerti ir neturėjo kapeikų. Jų prašė savo motinos. Kai pinigų negavo, pasmaugė motiną. Po to buvo nuteista laisvės atėmimu. Kaip galvojate, ar aš galėjau būti su tokiu žmogumi? Taigi vieną dieną dar ir mane pribaigtų? Tokios man nereikia“, - šokiruojančius faktus apie buvusią draugę vardijo Kęstutis. Viktoras ir Algirdas paklausė jo, ar kada iš tiesų mylėjo. Kęstutis minutėlę tylėjo, o vėliau įsižiūrėjo į vieną tašką ir lyg kalbėdamas pats su savimi pasakė: ,,kokia dar čia meilė?“. Turbūt pačius giliausius išgyvenimus jis pasiliko tik sau.

Gatvės istorijos – lyg iš kino filmo

Paprašiau Kęstučio prisiminti, kokios gatvės istorijos, labiausiai įsirėžė jo atmintin. „Vaikščiojau miesto centre, prie vieno prekybos centro. Prie manęs priėjo vyras. Ištraukė didžiulę saują popierinių banknotų – po šimtą, dešimt eurų. Man pasiūlė paimti dešimties eurų banknotą ir nuėjus į prekybos centrą nupirkti ko išgerti. Aš paėmiau ne dešimt, o šimtą. Nupirkau plečkutę. Žinoma, liko daug grąžos. Grįžau pas vyriškį ir paklausiau, ar galiu grąžą pasilikti sau. Vyras pasiteiravo, ar tikrai paėmiau dešimt eurų. Aš pasakiau, kad tikrai, nors tai buvo netiesa. Abu išgėrėm tą plečkutę ir jis nuėjo, o man kiek pinigų liko!”, - pasakoja Kęstutis.

Aš įsitikinusi pasakiau, kad turbūt likusios pinigų sumos užteko ilgam. Tačiau pašnekovas greit išsklaidė mano įsitikinimą purtydamas galvą: „neilgam, greit išleidau“. Vyras prisiminė dar vieną istoriją, kuri galėjo pakeisti jo gyvenimą kardinaliai. Anot jo, kartą sustojo automobilis, iš kurio į Kęstutį kreipėsi vyriškis, siūlydamas dirbti prie ūkio. Už darbą, kaip sakė žagarietis, būtų jam suteikta pastogė ir maistas. ,,Siūlė pagalvoti apie pasiūlymą. Sutarėm susitikti po keleto dienų sutartoje vietoje. Aš laukiau, bet pasiūlymą pateikęs vyras nepasirodė. Tikrai būčiau ėjęs dirbti. Gal tik pasišaipyti iš manęs norėjo“, - svarstė pašnekovas. Kęstučio prisiminimuose – ir gatvėje surasti 400 litų (du banknotai po 200). Jo teigimu, tokių pinigų niekada nebuvo matęs ir galvojo, kad rasti banknotai yra kitos šalies pinigai. Tačiau nuėjus į parduotuvę ir pabandžius įsigyti prekių paaiškėjo, kad pinigai – oficiali Lietuvos valiuta. 

Kavinių ir barų klientai – dosnūs

Vasaromis Kęstutis vakarus ir naktis dažnai leisdavo sėdėdamas miesto centre, šalia barų ar kavinių. Pasak jo, jų klientai būdavo labai dosnūs: ir cigarete, ir alaus bokalu pavaišindavo, o ir pinigų duodavo. Kęstutis ištiesia ranką ir rodo delną: „Vieną savaitgalio naktį, va, tiek pinigų buvau gavęs“. Gatvėje gyvenančių žmonių susibūrimo vieta – pats miesto centras, kuriame verda gyvenimas. Pasak pašnekovo, kartais net nereikia nieko prašyti – vienas kitas praeivis delnan įmeta keletą eurų, o kartais ir tokių žmonių sutinka, kurie grasindami varo Kęstuti kuo toliau nuo savęs.

,,Prie stalo sukalbėdavome maldą“

Vyras sako, kad anksčiau lankydavosi pas šviesios atminties Joniškio garbės pilietį, monsinjorą Juozapą Dobilaitį. „Klebonas manęs niekada neišvarydavo, pietumis pavaišindavo. Susėdę prie stalo sukalbėdavome maldą. Buvęs Joniškio miesto klebonas Eduardas Semaška man taip pat neparodydavo durų, gaudavau pavalgyti. Buvau užėjęs į kleboniją, tai dabartinio klebono gaspadinė paprašė daugiau nesirodyti“, - prisiminimais dalijasi Kęstutis.

Pašnekovo veide atsiranda šypsena. Jo teigimu, joniškiečiai jį pripratino gerti alų, nes Žagarėje ,,ant bangos“ būdavo kiti alkoholiniai gėrimai. „Jei keletą dienų išgeriu, tai ryte prabudus norisi alumi suvilgyti gerklę, bet kai noriu, galiu ir visai negerti“, - atvirauja žagarietis.

Iš Šiaulių į Joniškį – pėstute

Prieš mėnesį Kęstutis atsidūrė Šiaulių vyriausiajame policijos komisariate. Mums kalbantis jis parodo basą koją, kuri sutinusi, raudona, vietomis ryškėja akivaizdūs nušalimai. ,,Kai mane paleido, į Joniškį parėjau pėsčiomis. Ėjau visą naktį, stabdžiau automobilius, bet niekas nestojo. Pastovėdavau kokioje stotelėje ir vėl pirmyn“, - apie kelionę pėstute iš Šiaulių į Joniškį pasakoja Kęstutis. Vyras padejavo, kad skauda kojas, sunku vaikščioti, tačiau susimąstęs lyg tarp kitko prasitarė: ,,Traukia ta gatvė“. Jam pasiūliau daugiau neiti į gatvę, pasilikti nakvynės namuose. Vos prieš parą įstaigoje apsigyvenęs vyras atsakė: ,,šiandien neisiu“. Po švenčių pasiteiravau socialinės darbuotojos J. Rudienės, kaip Kęstutis praleido šventes ir sužinojau, kad niekur iš nakvynės namų neišėjo.

Norėjo būti policijos pareigūnu

Pasidomėjau, kokia Kęstučio vaikystės svajonė, kuo norėjo būti užaugęs. Jis atsakė, kad turbūt kaip ir daugelis berniukų, užaugęs norėjo vilkėti policijos pareigūno uniformą, tačiau toji svajonė taip ir neišsipildė. ,,Paauglystėje niekada negalvojau, kad taip gyvensiu. Matydamas tokius žmones, koks dabar pats esu, dar pasijuokdavau, pasišaipydavau“, - liūdnai kalba vyras. Paskutinį kartą televizorių Kęstutis žiūrėjo bene 1996 metais, kiek leidžia prisiminti jo atmintis. Kava ir sotūs pietūs – taip pat seniai pamirštas malonumas. Kaip sako pats, koks yra mėnuo arba diena, sužino iš gatvės praeivių. Valandas dabar mato pažvelgęs į bažnyčios bokštą, o kitu atveju – jei šviesu yra diena, jei tamsu – naktis. Kuo gyvena jo miestas, Kęstutis sužino iš draugų arba radęs rajono laikraštį, jį perskaito. ,,Skaityti moku. Jei randu senesnį laikraštį, tai paskaitau, sužinau, kas vyksta rajone. Tiek žinių man pakanka“, - teigia vyras.

Paklausiau, ar eidamas gatve ir matydamas prieš šventes pasipuošusį miestą, žybsinčias girliandas miesto centre ar namų languose, jis savo širdyje jaučia artėjančių švenčių nuotaiką. Kęstučio balse pasigirsta abejingumas: ,,pažiūriu, šviečia“. Socialinės darbuotoja J. Rudienė Kęstučiui parodė nuotrauką, kuri daryta tuomet, kai vyras apsigyveno nakvynės namuose. Joje – šukuoseną pakeitęs, nusiprausęs Kęstutis, vilkintis odine striuke ir mėlynais džinsais, . Jis įdėmiai kurį laiką žiūrėjo į nuotrauką, kol galu gale išgirdome jo reakciją: ,,Nu, visai neblogas“.

Pokalbio pabaigoje jis prasitaria, kad visada turėdavo rožančių arba kryželį, bet jis vis kažkur pasimesdavo. Ar Kęstutis tiki? Į šį klausimą jis atsako klausimu: ,,O kas dabar netiki?“ Pašnekovas prisipažino, kad niekada negalvojo, jog jo gyvenimo kryžius bus toks sunkus. Svajoti apie darbą Kęstutis nebedrįsta. Sveikata jau nebe ta, o ir kaip anksčiau pačiam yra sakę darbdaviai, jau per senas. Prieš keletą dienų vyras buvo sumuštas grupelės paauglių viename iš gyvenamųjų miesto kvartalų. Gatvės gyventojas nežino, už ką jam buvo skirti jaunuolių smūgiai. ,,Pavadino mane vardu, užkalbino, vėliau sumušė“, - nutyla pašnekovas. Jis manęs paklausė, ar jau galime baigti pokalbį, nes prieš miegą dar norėtų atsigerti kavos. Padėkojau Kęstučiui, palinkėjau gražių švenčių ir ramybės. Su viltimi Kęstutis laukia pavasario, o kaip bus toliau – vienas Dievas težino.


Šiauliai
D. Jakimavičienė: didžiausia dovana yra gyvenimas
„Čia ateina tie, kurie mato širdimi“, – sako Dovilė Jakimavičienė, „Oh yes I do“ ir „Gražūs dalykai“ įkūrėja. Šiaulietės parduotuvė-studija siūlo įvairias dovanų idėjas ir aksesuarus šventėms.
Veidai | 2 MIN.
0
Šiauliai
Šiauliuose vyks Kalėdinių giesmių vakaras
Kultūra | 2 MIN.
0
Pakruojis
Pakruojyje vyras viešoje vietoje sumušė kitą vyrą
Kriminalai | 2 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Gruodį „DPD Lietuva“ pristatomų siuntų skaičius išauga mažiausiai dvigubai, todėl net smulkiausios klaidos, pavyzdžiui, netikslus adresas, telefono numeris ar netinkamai supakuota siunta gali lemti vėlavimą. Nors kurjeriai šiuo metu dirba maksimaliu pajėgumu, „DPD Lietuva“ komunikacijos vadovas Tomas Vaišvila pabrėžia, kad būtent šie paprasti žingsniai dažnai nulemia, ar kalėdinė dovana po eglute atsidurs laiku.
Kalėdų gidas | 4 MIN.
0
Kalėdos kiekvienam Zodiako ženklui atneša vis kitokią energiją. Vieniems tai – netikėta dovana ar romantiška akimirka, kitiems – svarbus suvokimas, kad laikas kažką paleisti. Šių metų šventinis laikotarpis bus ypatingas: kai kurie ženklai pajus tikrą sėkmės bangą, o kiti gaus švelnią, bet reikalingą gyvenimo pamoką.
Lietuva | 3 MIN.
0
Pasaulis
Pakruojis
Kancleris Friedrichas Merzas pareiškė, kad istorija įvertins, kaip jo vyriausybė susidoroja su didžiausiais šiandien Vokietijai tenkančiais iššūkiais.
Pasaulis | 3 MIN.
0
Gruodžio 12-osios vakarą jau 20-ąjį kartą buvo pasveikintas neeilinius pasiekimus parodęs Pakruojo krašto jaunimas – įvyko tradiciniai jaunimo apdovanojimai „Jaunosios žvaigždutės 2025“. Už įvairias iniciatyvas, pasiekimus, įgyvendintas idėjas apdovanota 15 jaunųjų nominantų mokslo, sporto, verslumo, kultūros bei kitose srityse.
Jaunimas | 2 MIN.
0


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Tarp 123 šeštadienį iš Baltarusijos kalinimo įstaigų išlaisvintų asmenų yra du Lietuvos piliečiai, pranešė Užsienio reikalų ministerija (URM).
Lietuva | 3 MIN.
1
Vilniaus apygardos prokuratūra nutraukė anksčiau pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl laidos „LRT forumas“ vedėjo Edmundo Jakilaičio šmeižimo – žurnalistas ir visuomenininkas į teisėsaugą buvo kreipęsis dėl „aušriečių“ lyderio Remigijaus Žemaitaičio pasisakymo apie jį.
Lietuva | 4 MIN.
13

Šiauliai
Radviliškis
Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narių balsavimas buvo paskutinis žingsnis dėl ugdymo aplinkos mokesčio išlaikymo didinimo Šiaulių mieste ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą gaunantiems vaikams. Ir politikai buvo vieningi. Tėvams pinigines teks ploninti jau nuo Naujųjų, nes sprendimo projektas įsigalios nuo sausio 1 dienos. Vaikų vasaros atostogas taip pat teks planuoti atsakingiau. Ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą teikiančios švietimo įstaigos iš anksto neatostogausiančių vaikų tėvų reikalaus avansinio mokesčio.
Politika | 5 MIN.
0
Radviliškio rajono savivaldybės taryba praėjusiame posėdyje vienbalsiai pritarė taikos sutarties pasirašymui tarp Savivaldybės ir Radviliškio Švenčiausios Mergelės Marijos Gimimo parapijos. Šis sprendimas padėjo tašką daugiau nei penkiolika metų besitęsiančioje istorijoje dėl Socialinių paslaugų centro pastato nuosavybės ir naudojimo.
Politika | 4 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Pasaulis
Pasaulis
Juodoji jūra neturėtų būti laikoma konfrontacijos arena ir privalo išlikti saugi laivybai. Taikos pasiekimas yra realus, o pastangos turi būti sutelktos šia kryptimi.
Pasaulis | 2 MIN.
0
Europos Sąjunga šeštadienį paragino paleisti Nobelio taikos premijos laureatę Narges Mohammadi, kuri Irano saugumo pajėgų sulaikyta kartu su mažiausiai aštuoniais kitais aktyvistais.
Pasaulis | 3 MIN.
0


Šiauliai
Radviliškis
Dar vos prieš dešimtmetį frazė „globali karjera“ Lietuvos kontekste buvo beveik išskirtinai siejama su vienu miestu – Vilniumi. Norint dirbti su tarptautiniais klientais, gauti vakarietišką atlyginimą ir kopti karjeros laiptais, persikėlimas į sostinę buvo neišvengiamas. Tačiau šiandien situacija – kitokia. Skaitmeninė transformacija, pandemijos įtvirtintas nuotolinis darbas ir naujas įmonių požiūris į talentų paiešką leidžia Alytui, Šiauliams ar Panevėžiui tapti ne tik patogaus gyvenimo, bet ir pasaulinio lygio karjeros centrais.
Verslas | 5 MIN.
0
Gruodžio 5 dieną Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis kartu su Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėju Gintautu Viču lankėsi prie Šeduvos baigiamoje statyti UAB „JPackaging“ gamykloje. Vizito metu su įmonės vadovais aptarta statybų eiga, darbų sparta ir iššūkiai, kurie dar lieka iki starto.
Verslas | 3 MIN.
0

Pakruojis
Šiauliai
Gruodžio 5 dieną, apie 19.30 valandą, Pakruojyje, Pramonės gatvėje, viešoje vietoje, vyras, gimęs 2002 metais, sumušė vyrą.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Policijos pareigūnai Šiauliuose aptiko narkotinių medžiagų.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Spindulio gatvėje oficialiai baigti rangos darbai. Čia iš esmės sutvarkyta važiuojamoji dalis: atnaujinta 660 m asfalto dangos kartu su nuovažomis.
Gatvė | 2 MIN.
1
Šiaulių rajone ketvirtadienio vakarą įvyko eismo įvykis, kurio metu, pirminiais duomenimis, vienas automobilis trenkėsi į kito galą. Vieno iš vairavusių asmenų sveikatos būklę medikai vertino ligoninėje.
Gatvė | 2 MIN.
0
Kaunas
Lietuva
Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pranešė, kad vakar, gruodžio 11 d., Kaune parblokštos dvi pėsčiosios.
Gatvė | 2 MIN.
0
Kasdien pravažiuojame dešimtis ar net šimtus kilometrų ir dažnas įsitikinęs – vairuoju atsargiai, man nieko nenutiks. Tačiau statistika kalba kitaip: kelių eismo įvykiai įvyksta per sekundę, o jų pasekmės gali būti gerokai skaudesnės, nei tikėtasi. Ne vienas vairuotojas pripažįsta, kad tik po pirmo rimtesnio incidento suprato, jog automobilio draudimas nėra formalumas, o reali finansinė pagalba, galinti apsaugoti nuo tūkstantinių nuostolių. Tokiais atvejais ypač vertinama, kai sprendimus galima priimti greitai – čia į pagalbą ateina ir Perlo draudimas, leidžiantis apsidrausti per kelias minutes.
Gatvė | 3 MIN.
0

Radviliškis
Šiauliai
Antradienio vakarą Radviliškio sporto arenoje tvyrojo ypatinga atmosfera: FSK „Radviliškis“ žaidė paskutines šių metų rungtynes namuose.
Sportas | 3 MIN.
0
„Šiaulių bėgimas“ tapo 2025 metų Lietuvos sporto iniciatyva. Į šį renginį įsitraukė visos Šiaulių miesto švietimo ir sporto įstaigos: vieni stojo prie starto linijos, kiti kūrė trasas, rūpinosi saugumu, logistika ir šventine atmosfera.
Sportas | 2 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
„Čia ateina tie, kurie mato širdimi“, – sako Dovilė Jakimavičienė, „Oh yes I do“ ir „Gražūs dalykai“ įkūrėja. Šiaulietės parduotuvė-studija siūlo įvairias dovanų idėjas ir aksesuarus šventėms.
Veidai | 2 MIN.
0
Gruodžio 19 d. 18.30 val. Šiaulių kultūros centras kviečia visus susiburti Prisikėlimo aikštėje ir pasinerti į jaukią, šventinę nuotaiką – čia vyks Kalėdinių giesmių vakaras.
Kultūra | 2 MIN.
0
Pakruojis
Šiauliai
Gruodžio 12-osios vakarą jau 20-ąjį kartą buvo pasveikintas neeilinius pasiekimus parodęs Pakruojo krašto jaunimas – įvyko tradiciniai jaunimo apdovanojimai „Jaunosios žvaigždutės 2025“. Už įvairias iniciatyvas, pasiekimus, įgyvendintas idėjas apdovanota 15 jaunųjų nominantų mokslo, sporto, verslumo, kultūros bei kitose srityse.
Jaunimas | 2 MIN.
0
Artėjant gražiausioms metų šventėms, kviečiame apsilankyti Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje. Čia šventinė nuotaika kuriama ne tik knygomis, bet ir mažais stebuklais. Apie juos – šioje „Mama kalba“ laidoje, kuri ypač tiks visai šeimai.
Kultūra | 5 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų skaičiui viršijus 300 tūkst., vis daugiau kalbama ir apie jų poreikį įsigyti nekilnojamojo turto. Kelias iki nuosavo būsto savarankiškai dirbantiesiems gali būti sudėtingesnis. Finansų įstaigos, vertindamos laisvai samdomų specialistų ar smulkiųjų verslininkų paraiškas, taiko griežtesnius kriterijus, todėl norint gauti paskolą būtina kruopščiai pasiruošti, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.
Namai | 5 MIN.
0
Šiandien vos keliais paspaudimais telefono ekrane technologijos tvarko namus, reguliuoja šildymą ir apšvietimą bei apsiperka. Inovacijos ir dirbtinis intelektas yra integruojamas net į buitinės technikos prietaisus, pavyzdžiui, šaldytuvus. Technologinės naujovės leidžia palengvinti jų priežiūrą, su kuria susiję nemažai mitų. Kokie jie ir ar juose yra bent krislas tiesos?
Namai | 5 MIN.
0

Šiauliai
Tauragė
„Čia ateina tie, kurie mato širdimi“, – sako Dovilė Jakimavičienė, „Oh yes I do“ ir „Gražūs dalykai“ įkūrėja. Šiaulietės parduotuvė-studija siūlo įvairias dovanų idėjas ir aksesuarus šventėms.
Veidai | 2 MIN.
0
Lietuvos ryto TV laida „Geriausias“ ir toliau kviečia žiūrovus leistis į pažintines keliones po geriausias, išskirtiniausias ir kartais dar ne visiems atrastas Lietuvos vietas. Šįkart laidos vedėjas Egidijus Vaškelevičius į kelionę po Tauragės apskritį pakvietė žinomą turinio kūrėją Edviną Malakauską.
Veidai | 3 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Kalėdos kiekvienam Zodiako ženklui atneša vis kitokią energiją. Vieniems tai – netikėta dovana ar romantiška akimirka, kitiems – svarbus suvokimas, kad laikas kažką paleisti. Šių metų šventinis laikotarpis bus ypatingas: kai kurie ženklai pajus tikrą sėkmės bangą, o kiti gaus švelnią, bet reikalingą gyvenimo pamoką.
Horoskopai | 3 MIN.
0
Žuvis jau daugelį metų išlieka neatsiejama lietuviškos virtuvės dalimi, ypač šventiniu laikotarpiu. Tai produktas, kurį pirkėjai vertina dėl lengvo paruošimo, maistingumo ir puikios alternatyvos tradiciniams mėsos patiekalams. Ant Kūčių stalo žuvis tinka tiek kepta, tiek troškinta, tiek patiekta kaip šaltas užkandis. Artėjant didžiausioms metų šventėms, prekybos tinklo „Rimi“ ekspertai siūlo išbandyti du nebrangius žuvies patiekalus, kurie puikiai tiks tiek Kūčių stalui, tiek gardžiai vakarienei su šeima ar draugais.
Virtuvė | 4 MIN.
0
Lietuva
Gruodžio 12-osios horoskopas: ramybės žvilgsnis į detales
Horoskopai | 4 MIN.
0
Lietuva
Liūto horoskopas 2026-iesiems
Horoskopai | 5 MIN.
0
Lietuva
Svajonių darbas kiekvienam Zodiako ženklui
Horoskopai | 5 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Kalėdos kiekvienam Zodiako ženklui atneša vis kitokią energiją. Vieniems tai – netikėta dovana ar romantiška akimirka, kitiems – svarbus suvokimas, kad laikas kažką paleisti. Šių metų šventinis laikotarpis bus ypatingas: kai kurie ženklai pajus tikrą sėkmės bangą, o kiti gaus švelnią, bet reikalingą gyvenimo pamoką.
Horoskopai | 3 MIN.
0
Gruodžio 13-oji – Šviesos diena, šv. Liucija.
Horoskopai | 4 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Žuvis jau daugelį metų išlieka neatsiejama lietuviškos virtuvės dalimi, ypač šventiniu laikotarpiu. Tai produktas, kurį pirkėjai vertina dėl lengvo paruošimo, maistingumo ir puikios alternatyvos tradiciniams mėsos patiekalams. Ant Kūčių stalo žuvis tinka tiek kepta, tiek troškinta, tiek patiekta kaip šaltas užkandis. Artėjant didžiausioms metų šventėms, prekybos tinklo „Rimi“ ekspertai siūlo išbandyti du nebrangius žuvies patiekalus, kurie puikiai tiks tiek Kūčių stalui, tiek gardžiai vakarienei su šeima ar draugais.
Virtuvė | 4 MIN.
0
Vėlyvą rudenį ir žiemą Lietuvoje prasideda citrusinių vaisių metas – prekybos vietose pakvimpa apelsinais, greipfrutais, saldžiais mandarinais bei prinokusiomis citrinomis. Tai laikotarpis, kai ypač verta išbandyti šių vaisių skonių įmantrybes virtuvėje, todėl „Rimi“ dalijasi keliais įkvepiančiais receptais – vienas jų tiks pasitinkant Kūčias, kitas – gali virsti saldžia Kalėdų dovana.
Virtuvė | 4 MIN.
0