REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2021 m. Balandžio 14 d. 08:56

Sveikatos reikalų komitete pristatyta COVID-19 situacija Joniškio rajone

Šiauliai

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


171534

Joniškio rajono savivaldybės ir Joniškio rajono asmens sveikatos priežiūros (toliau – ASP) įstaigų vadovai ir atstovai dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo Sveikatos reikalų komiteto organizuotame nuotoliniame pasitarime, kuriame buvo aptarti ASP paslaugų prieinamumo, epidemiologinės situacijos ir kitos problemos, su kuriomis susiduria Joniškio rajono gydymo įstaigos.

Pasitarime dalyvavo Joniškio rajono meras Vitalijus Gailius, administracijos direktorė Valė Kulvinskienė, Joniškio ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojas medicinai Martynas Gedminas, Joniškio pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Lina Martinaitienė, Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas, Sveikatos apsaugos ministerijos, Valstybinės ligonių kasos ir teritorinės ligonių kasos, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ir departamentų atstovai.

Pasitarime Meras Vitalijus Gailius pristatė savivaldybės komandą ir trumpai apžvelgė situaciją.

„Esame atsakingi už saugias, veiksmingas, komunikacine, organizacine ir ekonomine prasme prieinamas paslaugas, kurios visuomet orientuotos į žmogų. Turime užtikrinti, kad gydytojai ir slaugytojai maksimaliai panaudotų ir pritaikytų savo turimas žinias, patirtį ir įgūdžius. Siekdami pokyčių, didžiąją sveikatos problemų dalį spręsime ankstyvojoje ligos stadijoje, kuo arčiau žmonių. Nuolat inicijuosime sveikatinimo ir prevencines programas. Plėsime vaikų ir suaugusių  ambulatorines ir dienos stacionaro paslaugas“, – posėdžio pradžioje kalbėjo V. Gailius.

Skubiosios medicinos gydytojas M. Gedminas įvardijo iššūkius ir pristatė išsamų strateginį veiksmų planą kuriant tvarią, konkurencingą ir modernią gydymo įstaigą regione. Ligoninės misija – padėti žmonėms išsaugoti sveikatą, stiprinti bendruomenę ir leisti įstaigos darbuotojams, specialistams tobulėti bei realizuoti save.

Gydytojas pažymėjo, kad Joniškio ligoninė turi užtektinai potencialo gerinti skubiosios pagalbos kokybę, stiprinti vidaus ligų ir slaugos profilius, žengti koja kojon su moderniomis technologijomis ambulatorinės ir dienos medicinos srityse.

Administracijos direktorė V. Kulvinskienė pristatė Joniškio rajono savivaldybės susirgimų COVID-19 dinamiką, operatyviai priimtus ir įgyvendintus sprendimus, sklandžiai vykstantį vakcinacijos procesą.

Pasidžiaugta, kad aktyvi komunikacija ir operatyvus gyventojų informavimas apie esamą situaciją padeda kurti saugų, patikimą aplinkos lauką, kuris jaučiamas ir su rajone veikiančiomis įstaigomis ir su rajono gyventojais. V. Kulvinskienė akcentavo, kad kasdienis bendras darbas su savivaldybės įstaigų vadovais, medikais, seniūnijų darbuotojais, policijos pareigūnais leidžia užtikrinti sėkmingą ekstremalios situacijos valdymą ir dėkojo visiems prie to prisidedantiems.

„COVID-19 susirgimų dinamika Joniškio rajone išlieka stabiliai pozityvi, o prie to stipriai prisideda sklandžiai vykstantis gyventojų vakcinacijos procesas. Joniškio rajonas yra tarp pirmaujančių savivaldybių Lietuvoje pagal paskiepytų gyventojų procentą, tačiau privalome suprasti, kad darbas dar net neįpusėjo, todėl negalime užmigti ant laurų. Sklandus vakcinacijos procesą rajone užtikrinančių asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbas ir sėkminga komunikacija su skiepytis sutinkančiais gyventojais yra pagrindinis raktas į sėkmę. Kol kas matome, kad gyventojai suvokia situaciją, pasitiki mokslu ir nori kuo greičiau sugrįžti į įprastą socialinį gyvenimą“ – kalbėjo administracijos direktorė.

LR Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas A. Matulas posėdžio pabaigoje pagyrė Joniškio rajono savivaldybę už sėkmingą projektinių programų vykdymą, iniciatyvumą, tvarų epidemiologinės situacijos valdymą bei pažymėjo, kad Joniškis išsiskiria gera vadyba, strateginiu mąstymu.REDAKCIJA REKOMENDUOJA