REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2023 m. Balandžio 25 d. 15:44

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys Radviliškyje ėjo „paciento keliu“

Radviliškis

Etaplius.LTŠaltinis: Radviliškio rajono savivaldybė


265404

Balandžio 24 dieną Radviliškio rajono savivaldybėje ir gydymo bei sveikatos priežiūros įstaigose apsilankęs LR sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys susitiko su Radviliškio rajono savivaldybės vadovais, ėjo „paciento keliu“ sveikatos priežiūros įstaigose, bendravo su gydytojais, greitosios medicinos pagalbos centro, Radviliškio poliklinikos ir Radviliškio ligoninės vadovais, darbuotojais, pacientais.

Susitikime Radviliškio rajono savivaldybėje ministrą pasitikęs Radviliškio rajono savivaldybės meras Vytautas Simelis jam pristatė naujai išrinktą Radviliškio rajono savivaldybės merą Kazimierą Račkauskį. „Manau, kad tikslinga būsimajam merui susipažinti su jo laukiančiais darbais, kuriuos būtina tęsti“, – sakė jis.

„Šie mano važiavimai per savivaldybes, susitikimai su savivaldybių vadovais, rajonų sveikatos priežiūros įstaigų vadovais ir darbuotojais organizuojami tam, kad, rengdami teisės aktus, kurie reguliuoja sveikatos priežiūros įstaigų darbą, atsižvelgtume į čia dirbančių žmonių pasiūlymus, idėjas. Būtina išklausyti rajonų, mažesnių savivaldybių idėjas, pasiūlymus, nes jos kartais būna skirtingos nuo didžiųjų miestų sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų rūpesčių“, – sakė ministras.

Savivaldybėje vykusiame susitikime ministras trumpai apžvelgė greitosios medicinos pagalbos centrų reformą. „Lietuva pagaliau žengė tą žingsnį, esame šioje srityje atsilikę. Per 40 skirtingų GMP operatorių 300 kilometrų spinduliu – to niekur nebėra. Visi jie gyveno savą gyvenimą, vienur sąlygos buvo geresnės, kitur prastesnės, atsivėrė atlyginimų ir darbo krūvio skirtumai. Manau, kad reikia šia reforma džiaugtis, šiuo metu yra geras etapas viską suvienodinti“, – sakė jis.

Pasak ministro, gerai yra tai, kad ši funkcija taps valstybine, finansavimas bus vieningas, o tarnyba vieningai dirbs visoje Lietuvoje. „Mes užtikrinsime finansavimą, o GMP tarnybos vadovai turės užtikrinti rodiklius“, – sakė ministras. „Suprantu, darbuotojai dėl tokių pokyčių jaučia nerimą, bet manau, kad jiems bus tik geriau, jie bus didesnės organizacijos dalis, jų profsąjungos bus stipresnės, jų darbo organizavimas bus vienodas“, kalbėjo A. Dulkys.

Pasak ministro, prioritetai medicinos srityje rajonuose turi būti tokie, kokių labiausiai reikia vietos gyventojams. „Ne visada gydymo įstaigoms apsimoka išlaikyti visą parą dirbančius brangiai išlaikomus chirurgijos skyrius, o pasiūlius labiau reikalingas paslaugas ir žmonėms būtų patogiau, ir įstaigos užsidirbtų. Matau labai didelį potencialą ambulatorinės, dienos chirurgijos paslaugų plėtojimo srityse. Taip pat labai įdomus yra telemedicinos projektas, kai vietos gydytojai, pasitelkę technologijas, gali nuotoliniu būdu konsultuoti ligonius drauge su didžiosiose šalies ligoninėse dirbančiais medikais. Tai būtų vienas iš metodų susigrąžinti pacientų, kurie išeina iš rajonų, pasitikėjimą“, – kalbėjo ministras.

Po susitikimo savivaldybėje ministras drauge su išrinktu Radviliškio rajono savivaldybės meru Kazimieru Račkauskiu ir savivaldybės administracijos vyriausiąja specialiste Irmina Ruškiene apsilankė Radviliškio rajono greitosios medicinos pagalbos centre, pabendravo su GMP laikinąja vadove Virginija Jasiūniene ir darbuotojais, Radviliškio rajono pirminės sveikatos priežiūros centre ministras bendravo su vadove Irena Janušoniene, šeimos gydytojais Elvinu Monstavičiumi, Laima Rimkute, Irena Tubiene, Inga Giedraitiene, registratūros darbuotojais ir pacientais, Radviliškio ligoninėje ministras apsilankė Priėmimo ir skubios pagalbos skyriuose, Ortopedijos ir traumatologijos, Ambulatorinės reabilitacijos skyriuose bei Druskų kambaryje, pietums valgė ir vertino ligoninės pacientams paruoštą maistą, kuris jam paliko gerą įspūdį. Vizito pabaigoje ministras susitiko su rajono sveikatos priežiūros įstaigų vadovais, kurie domėjosi artėjančios sveikatos priežiūros įstaigų reformos klausimais.REDAKCIJA REKOMENDUOJA