REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Balandžio 6 d. 08:18

Sveikatinimas Birštone – ir gyventojui, ir svečiui

Birštonas

Etaplius.LTŠaltinis: Birštono savivaldybė


263656

Pavasaris – puikus metas pasirūpinti savo sveikata ir išvaizda. Pamažu atgimstanti gamta ir ilgėjančios dienos kviečia išbandyti ką nors naujo? Čiupkite lagaminą ir keliaukite į Birštoną. Trečią kartą turizmo „oskaru“ apdovanota sėkmingiausia turizmo traukos vietovė tiek vietos gyventojus, tiek Lietuvos ir užsienio svečius pasitinka džiugiomis naujienomis.

Į Birštoną – atkurti kūno ir sielos harmonijos

Birštono kurortas savo svečius pasitinka šūkiu „Tavo istorijos harmonija“. Šiame unikaliame kurorte išties lengva atkurti kūno ir sielos harmoniją: užtenka išmėginti holistinę Sebastiano Kneipo sveikatos filosofiją, kuria ne vienus metus vadovaujamasi Birštone. Holistinių terapijų objektas – visas žmogus, ne tik jo fizinis kūnas.

Manoma, kad visi fiziniai skausmai, ligos – tai išbalansuotų emocijų, neigiamų minčių, savęs bei kitų kritikavimo ir menkinimo priežastis. Norint pasveikti, reikia pradėti pažinti save ir savo vidų. Būtent tai padaryti nuo šio pavasario kviečia „Holistic Skin and Welness SPA“, papildęs Birštone veikiančių sveikatinimo ir sveikatingumo įstaigų gretas. SPA steigėjai nėra naujokai Lietuvos rinkoje, prieš gerą penkmetį Vilniuje jų įkurtas „Inovatyvios dermatologijos centras“ – birštonietiškojo SPA pirmtakas.

Abiejų įstaigų veikla grindžiama mokslo pasiekimais paremtu požiūriu į grožį, pagarba kliento poreikiams, inovacijomis ir nuolatiniu tobulėjimu. Geriausia klinika odos priežiūros srityje – tokį įvertinimą iš daugelio klientų yra gavęs „Inovatyvios dermatologijos centras“. Birštono „Inovatyvios dermatologijos centras“ kviečia atsikratyti šaltojo sezono sąstingio, pagražinti kūną ir sielą, juk pavasaris – naujų pradžių metas.

Birštonas – Vokietijos sveikatinimo žemėlapyje

Birštono turizmo centras yra apsibrėžęs prioritetines užsienio turistų rinkas. Išskiriamos trys šalys: Latvija, Izraelis ir Vokietija. Vokietijos turizmo rinka itin svarbi Birštono kurortui – 2022 m. Vokietijos turistai užėmė beveik 14 proc. užsienio šalių rinkoje. Panašu, kad šis skaičius netrukus ims augti: kovo 1 d. Nacionalinė tarpvalstybinių sveikatos priežiūros paslaugų organizacija Vokietijoje „EU-Patienten“ paskelbė oficialiai išleidusi rekomendacijas Vokietijos privalomojo sveikatos draudimo organizacijoms dėl sveikatinimo paslaugų Lietuvos kurortuose. Pacientams iš Vokietijos bus siūloma kompensuoti sveikatinimo paslaugas Lietuvos sanatorijose, nes mūsų šalyje veikiančios sanatorijos ir jose teikiamų paslaugų kokybė atitinka Vokietijos privalomojo sveikatos draudimo įstaigų keliamus reikalavimus.

Tai itin džiugi žinia tiek Birštonui, tarptautiniam sveikatingumo ir sveikatinimo kurortui, tiek kitiems Lietuvos kurortams.

„Šio pripažinimo Lietuva siekė ne vienus metus. Pagaliau ir mūsų šalis yra įtraukta į Europos sveikatos turizmo žemėlapius! Tai nepaprastai svarbu, nes įvertinti mūsų sanatorijų įdirbis, požiūris į kokybę, personalo kompetencija. Klausimas dėl Vokietijos ligonių kasų yra labai svarbus ir kurortams, ir juose veikiančioms sanatorijoms. Jis buvo keliamas ilgą laiką, todėl džiugina, kad po vertinimo procedūrų uždegta žalia šviesa dirbti su Vokietijos privalomojo sveikatos draudimo organizacijomis“, – teigiamai naujieną vertina Birštono savivaldybės merė, Lietuvos kurortų asociacijos prezidentė Nijolė Dirginčienė.

Lietuvos kurortinis gydymas ir sveikatinimas yra viena iš didžiausią potencialą turinčių turizmo sričių, o šalies kurortai ir juose veikiančios sanatorijos, sveikatinimo įstaigos yra ypač gerai vertinami ir žinomi visoje Europoje.

Dėmesys vietos gyventojų sveikatai

Birštonas – lietuvių ir užsieniečių mėgstamas kurortas, šių metų sausį apdovanotas jau trečiuoju turizmo „oskaru“, Vėtrunge, kaip sėkmingiausia 2022 m. turizmo traukos vietovė. Nepaisant turistams skiriamo dėmesio, mieste ypač rūpinamasi vietos gyventojų oraus, kokybiško ir patogaus gyvenimo užtikrinimu. Vienas iš prioritetų – Birštono pirminės sveikatos priežiūros centro teikiamos aukšto lygio sveikatos priežiūros paslaugos.

Jas užtikrina patyręs profesionalų kolektyvas, aukščiausius šiuolaikinius europinius ir pasaulinius standartus atitinkanti medicinos įranga. Birštono PSPC šiuo metu dirba keturi šeimos gydytojai ir medicinos gydytojas pediatras. Taip pat pacientams sveikatos paslaugas teikia gydytoja odontologė, burnos higienistė ir gydytojas ginekologas. Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje dirba keturi darbuotojai, planuojama atidaryti Paliatyviosios slaugos skyrių.

„Pavasarį pasitinkame nusiteikę optimistiškai. Birštono PSPC auga pacientų skaičius, turime susiformavusį profesionalų kolektyvą. Netrukus Centre bus atidaryta koplytėlė, kurioje kartą ar kelis per savaitę bus laikomos mišios – to norėjo Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus pacientai. Stengėmės, stengiamės ir stengsimės išlaikyti teikiamų paslaugų kokybę, nes kartelę užsikėlėme labai aukštai“, – mintimis dalijasi Birštono PSPC direktorė Laura Stankevičienė.REDAKCIJA REKOMENDUOJA