REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2019 m. Sausio 28 d. 13:28

„Svastika“ apdovanotas Seimo narys: skamba gražiai

Šiauliai

Dmitrijaus Radlinsko nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


69488

Jūrų skautijos „Divytis“ svastikos ženklu apdovanotas Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Valerijus Simulik sako dviprasmiškai vertinamą simbolį suvokiantis senamadiškai – kaip tai darė senovės baltų gentys.

Valstiečių-žaliųjų frakcijai Seime priklausantis politikas Alfa.lt aiškino, kad tokio pobūdžio ženklai nėra draudžiami, o antspaudą ir oficialų parašą turinčia organizacija nepasitikėti pagrindo neradęs.

„Jeigu ji yra kažkokia anti (valstybinė – Alfa.lt), tai manau atitinkamos tarnybos turėjo sustabdyti. Manau, kad tų ženklų Lietuvoje yra daug išdalinta. Skaičiaus nežinau, ne mano kompetencija“, – tikino parlamentaras.

V. Simulik teigimu, jei nėra tiesioginiu sąsaju su kraštutinėmis pažiūromis – nėra ir problemos. Esą, tik su fašizmu siejam svastika, atvirkščia tai kuria buvo apdovanotas politikas, gali būti siejama su Antrą pasaulinį karą pradėjusiais naciais.

„Bet tai nėra svastika, ta prasme, kuri buvo fašizmo ir tai nėra žvaigždė ar ten rusų simboliai, kuri uždrausti ir susiję su stalinizmu. Daugiau tai nežinau, reikėtų kai kuriems išprusimą didinti, tam pačiam Tapinui“, – aiškino V. Simulik.

Paklaustas ar įtarimo nesukėlė tai, kad jam įteiktas apdovanojimas diplome įvardijamas „svastika“ neužkliuvo, politikas atsakė „man skamba gražiai“.

Apdovanojimą, kuriame vaizduojama svastika pastebėjo žurnalistas Andrius Tapinas, feisbuke stebėjęsis tokiu politiko poelgiu. Pastarasis pastebėjo, kad organizacija „Lietuvos skautija“ paaiškino nieko bendro su organizacija, pasivadinusia „Divytis“.

Nuotraukoje, kuria feisbuke pasidalijo V. Simulik matomas liudijimas, kuriame V. Simulik skautu ženklu „Svastika“ apdovanojamas „už pilietinę ir patriotinę veiklą.

14348970-1250132908350986-623096437-n.jpg

nu.png

nu1.jpgREDAKCIJA REKOMENDUOJA