REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Balandžio 16 d. 21:12

Svarbu žinoti katės šeimininkui: maisto produktai, kurių negalima duoti augintiniui

Lietuva

Freepik.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


298292

Kiekvienas, namuose turintis katę, nori, kad augintinis būtų sveikas ir laimingas. Katės gali būti itin smalsios maistui ir mielai patikrins, kas yra šeimininko lėkštėje. Nors gali būti sunku atsispirti augintinio meilikavimuisi, svarbu žinoti, kad kai kurie maisto produktai katėms gali būti pavojingi ar net mirtini. Šie maisto produktai gali sukelti įvairias sveikatos problemas, todėl privalu užtikrinti, kad jūsų katės mityba būtų saugi.

Šokoladas ir kofeinas
Katėms negalima duoti šokolado dėl jo sudėtyje esančių cheminių medžiagų, tokių kaip teobrominas ir kofeinas. Šios medžiagos yra toksiškos keturkojėms, o jų organizmas negali jų efektyviai išskaidyti. Teobrominas yra šokolade ir kavos pupelėse randama į kofeiną panaši cheminė medžiaga. Teobrominas ir kofeino turintys produktai katėms gali sukelti širdies ritmo sutrikimus, traukulius, vėmimą, viduriavimą ir net mirtį.

Svogūnai ir česnakai
Svogūnai ir česnakai yra pavojingi katėms dėl jame esančių sulfidų, kurie gali sukelti įvairias sveikatos problemas. Šiuose produktuose esantys sulfidai gali sukelti hemolizę – raudonųjų kraujo kūnelių sunaikinimą ir anemiją. Be to, svogūnai ir česnakai katėms gali sukelti virškinimo sutrikimus, pykinimą, vėmimą ir viduriavimą, o ilgalaikis vartojimas gali lemti sunkesnes sveikatos problemas.

Pieno produktai
Nors įprasta manyti, kad pieno produktai katėms yra sveiki, daugelis šių augintinių šeimininkų nežino, kad dauguma suaugusių kačių netoleruoja laktozės. Keturkojės neturi laktozę virškinančio fermento. Dėl laktozės netoleravimo katėms gali pasireikšti pilvo pūtimas, viduriavimas, vėmimas. Pienas yra kaloringas produktas, todėl vartojant didelius kiekius gali sukelti nutukimą arba virškinimo problemų.

Kaulai
Katėms duoti kaulų pavojinga, nes kaulai gali sukelti traumas virškinimo trakte ar jame užstrigti. Kaulų nuoplaišos gali suplėšyti vidaus organus ar į juos prasiskverbti. Duodami bet kokių kaulų augintiniui rizikuojate, kad jie užkimš virškinamąjį traktą ir sukels pilvo skausmą, pykinimą, vėmimą, viduriavimą. Didesnėms kaulų atplaišoms pašalinti gali prireikti operacijos.

Alkoholis
Alkoholio duoti katėms yra visiškai nepriimtina, net ir mažas kiekis gali turėti rimtų pasekmių. Alkoholis yra labai toksiška, apsinuodijimą galinti sukelti medžiaga. Ji lengviau paveikia jaunesnes kates. Katės organizmas alkoholio neskaido taip, kaip žmogaus. Trūkstant fermentų, kurie padėtų sėkmingai išskaidyti alkoholį ir jo produktus, gyvūnų organizmas negali greitai pašalinti toksinų. Jie gali turėti įtakos augintinių nervų, širdies ir kvėpavimo sistemų veikimui. Tai sukelia širdies plakimo pakitimus, kvėpavimo problemas, prarandama koordinacija, sukeliama apatija, koma.REDAKCIJA REKOMENDUOJA