REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2019 m. Kovo 7 d. 16:40

Svarbiausias metų startas: Lietuvos biatlonininkai pradeda kovas pasaulio čempionate

Utena

Ruslano Nikitino nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


75068

Talentinga, bet neprognozuojama. Tokia septynių Lietuvos sportininkų komanda startuos jau šiandien Švedijos mieste Estešunde (Ostersund – šved.) prasidėsiančiame pasaulio biatlono čempionate. Pjongčango olimpinėse žaidynėse žibėję lietuviai norėtų sėkmę prisijaukinti ir planetos pirmenybėse, tačiau tokio tikslingo pasiruošimo, kaip prieš metus, šįkart nebuvo.

Pasaulio taurės etapai Kanadoje ir JAV, po jų – startai Europos čempionate Baltarusijoje. Tada trumpas pasiruošimas Lietuvoje ir paskutinių detalių šlifavimas Švedijoje. Taip atrodė paskutinis biatlonininkų mėnuo iki svarbiausio metų starto.

Tačiau vilčių trasą palikti aukštai iškėlus galvą taip pat yra: Karolis Dombrovskis išgyvena geriausią karjeroje sezoną, Vytautas Strolia rodo įspūdingą greitį šliuoždamas, o Tomas Kaukėnas pasižymi aukščiausiais rezultatais ten, kur labiausiai reikia.

„Olimpinės žaidynės buvo didžiausias keturmečio įvykis ir koncentracija buvo būtent joms. Turėjome pakankamai gerą planą ir viskas ėjosi sklandžiai. O šis sezonas yra neprognozuojamai banguotas, dėl įtempto kalendoriaus buvo sunku koncentruotis į vienerias varžybas. Sportininkai ir federacija supranta, kad tai yra pagrindinis metų įvykis, bet pasiekti atitinkamą sportinę formą kiekvienam pavyko skirtingai“, – sakė Lietuvos biatlono federacijos prezidentas Arūnas Daugirdas.

Be minėtų trijų rinktinės lyderių Lietuvai atstovaus aukštą 30 vietą olimpiadoje užėmusi Natalija Kočergina, prieš ketverius metus planetos pirmenybėse įskaitinius taškus iškovojusi Gabrielė Leščinskaitė bei du debiutantai – 19-metė Ana Jesipionok ir 20-metis Linas Banys.

„Sunku prognozuoti rezultatus, kai kelias iki čempionato buvo nelengvas. Tikslai yra apibrėžiami vietomis ir norėtųsi pelnyti tas įskaitines vietas, su kuriomis federacija galėtų pretenduoti į biudžetinį finansavimą, atitikti finansavimo kriterijus. Vytautas, Karolis, Tomas – visi potencialiai gali kovoti dėl aukštų vietų“, – tikino A.Daugirdas.

Dar vakar Estešunde spaudė 19 laipsnių šaltis, o viso čempionato metu prognozuojama vidutinė paros temperatūra sieks minus 10. Toje trasoje, kurioje medalius išsidalins biatlonininkai, aukšto rango varžybos vykdomos kasmet – čia nuolat rengiamas pirmas pasaulio taurės etapas.

„Trasa nėra iš lengviausių, bet nėra ir iš sudėtingiausių. Mums palanku, kad tai nėra aukštikalnės. Buvo galima apsieiti be specialaus pasiruošimo, kuris reikalingas startuojant aukštikalnėse. Sąlygos bus artimesnės mums, – komentavo A.Daugirdas. – Trasos greitis priklausys nuo oro sąlygų. Dabar prognozuoja apie 8 laipsnius šalčio, vakare pradeda šalti, o visos varžybos bus popietinės. Per šaltį slydimas šiek tiek prastesnis, tad priklausys, kaip sudirbs serviso komandos, kaip bus paruoštos slidės.“

Geriausias pastarųjų metų Lietuvos biatlonininkų rezultatas pasaulio čempionatuose – 2016-aisiais T.Kaukėno užimta 21 pozicija. Prieš 10 metų – 2009-aisiais Pjongčange – Diana Rasimovičiūtė iškovojo iki šiol aukščiausią Lietuvos istorijoje 11 vietą.

Šį sezoną aukščiausias vietas užėmė K.Dombrovskis: asmeninėse lenktynėse pasaulio taurės varžybose buvo 25-as, o Europos čempionate – šeštas.

Programa:

Kovo 7 d. (ketvirtadienis)

17.15 val. – 2x7,5 km + 2x6 km mišri estafetė

Kovo 8 d. (penktadienis)

17.15 val. – moterų 7,5 km sprintas

Kovo 9 d. (šeštadienis)

17.30 val. – vyrų 10 km sprintas

Kovo 10 d. (sekmadienis)

14.45 val. – moterų 10 km persekiojimo lenktynės

17.30 val. – vyrų 12,5 km persekiojimo lenktynės

Kovo 12 d. (antradienis)

16.30 val. – moterų 15 km asmeninės lenktynės

Kovo 13 d. (trečiadienis)

17.10 val. – vyrų 20 km asmeninės lenktynės

Kovo 14 d. (ketvirtadienis)

18.10 val. – vienetų mišri estafetė

Kovo 16 d. (šeštadienis)

14.45 val. – moterų 4x6 km estafetė

17.30 val. – vyrų 4x7,5 km estafetė

Kovo 17 d. (sekmadienis)

14.15 val. – moterų 12,5 km bendro starto lenktynės

17.00 val. – vyrų 15 km bendro starto lenktynės

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA