REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Gegužės 5 d. 08:12

Šv. Florijono diena Lazdijuose: apdovanojimai ir nuoširdžios padėkos

Alytus

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


215682

Gegužės 4-ąją minima Šv. Florijono – ugniagesių globėjo diena. Šia proga buvo aukojamos Šv. Mišios, o ypatingas dėmesys skirtas Lazdijų priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai, švenčiančiai 30-uosius gyvavimo metus. Visi ugniagesiai buvo pagerbti ir apdovanoti atvykusių svečių – gražūs žodžiai, palinkėjimai šiandien skambėjo tik Jiems – ugniagesiams gelbėtojams.

Šv. Onos bažnyčioje aukotos Šv. Mišios už ugniagesius, už gražią tarnybos sukaktį. Po Šv. Mišių ugniagesius savo vizitu, išsakytais sveikinimais pagerbė Lazdijų rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė, Lenkijos Respublikos Seinų priešgaisrinės tarnybos viršininkas Artur Pšeborovski, Lenkijos Respublikos savanorių ugniagesių valdybos narys bei Seinų miesto savanorių ugniagesių vadas Zdyslav Čekis, Alytaus apskrities ugniagesių kapelionas Lazdijų dekanato dekanas Nerijus Žvirblys, Lazdijų rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininkas Marius Varnelis, Alytaus apskrities VPK Lazdijų policijos komisariato viršininkas Vidmantas Kondrackis, Valstybinės sienos apsaugos tarnybos Varėnos rinktinės Kapčiamiesčio užkardos vyr. specialistas Irmantas Jaskelevičius, Lazdijų rajono savivaldybės tarybos narys Albinas Žymančius, buvę darbuotojai.

Nepamiršta ir kovojanti Ukraina, pagerbti žuvę žmonės, žuvę ugniagesiai gelbėtojai.

Ugniagesių rikiuotė iškilmingai pagerbė Lietuvos Respublikos ir PAGD (Priešgaisrinė apsaugos ir gelbėjimo departamentas) vėliavas, kurios plaikstėsi lyg sveikindamos susirinkusius.

„Gerbiami ugniagesiai, profesinė Jūsų kasdienybė ne tik kupina iššūkių bet ir reikalaujanti gebėjimo atjausti, padėti žmogui. Nėra kilnesnio tikslo nei kasdien stoti į akistatą su nelaimėmis. Dėkoju Jums už tai ir linkiu ištvermės, drąsos, sveikatos, ryžto. Tegul profesinė sėkmė lydi kasdieniuose darbuose, o ramybė ir asmeninė laimė gyvena Jūsų namuose. Tegul Šv. Florijonas visuomet saugo Jus“, – sveikindama ugniagesius tarė merė Ausma Miškinienė.

Padėkos Šv. Florijono – ugniagesių globėjo dienos proga, skirtos: Deivydui Neverdauskui – PAGD prie VRM (Vidaus reikalų ministerija) Vilniaus PGV (Priešgaisrinė gelbėjimo valdyba) Lazdijų PGT (Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba) vyriausiajam specialistui, vidaus tarnybos kapitonui – už profesionalų pareigų atlikimą bei atsidavimą tarnybai, Vitui Čepononiui – PAGD prie VRM Vilniaus PGV Lazdijų PGT pamainos vadui, vidaus tarnybos vyresniajam leitenantui – už profesionalų pareigų atlikimą bei atsidavimą tarnybai, Rimvydui Varneliui – PAGD prie VRM Vilniaus PGV Lazdijų PGT vyresniajam ugniagesiui gelbėtojui, vidaus tarnybos puskarininkiui – už profesionalų pareigų atlikimą bei atsidavimą tarnybai, Kęstučiui Jungevičiui – PAGD prie VRM Vilniaus PGV Lazdijų PGT vyresniajam ugniagesiui gelbėtojui, vidaus tarnybos puskarininkiui  – už profesionalų pareigų atlikimą bei atsidavimą tarnybai,  Vilmantui Barkauskui – Lazdijų rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Kapčiamiesčio ugniagesių komandos ugniagesiui gelbėtojui – už ilgametį pasiaukojamą ir nuoširdų darbą gelbstint žmonių gyvybes ir jų turtą, iniciatyvumą, pareigingumą ir atsakingą požiūrį į patikėtas pareigas, Romui Bražinskui – Lazdijų rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Seirijų ugniagesių komandos ugniagesiui gelbėtojui – už ilgametį pasiaukojamą ir nuoširdų darbą gelbstint žmonių gyvybes ir jų turtą, iniciatyvumą, pareigingumą ir atsakingą požiūrį į patikėtas pareigas, Lukui Valukoniui – Lazdijų rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Šventežerio ugniagesių komandos ugniagesiui gelbėtojui – už pasiaukojamą ir nuoširdų darbą gelbstint žmonių gyvybes ir jų turtą, iniciatyvumą, pareigingumą ir atsakingą požiūrį į patikėtas pareigas, Gintautui Martinoniui – Lazdijų rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Avižienių ugniagesių komandos ugniagesiui gelbėtojui    už ilgametį pasiaukojamą ir nuoširdų darbą gelbstint žmonių gyvybes ir jų turtą, iniciatyvumą, pareigingumą ir atsakingą požiūrį į patikėtas pareigas, Arūnui Bagdonui – Lazdijų rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Šeštokų ugniagesių komandos ugniagesiui gelbėtojui – už pasiaukojamą ir nuoširdų darbą gelbstint žmonių gyvybes ir jų turtą, iniciatyvumą, pareigingumą ir atsakingą požiūrį į patikėtas pareigas, Arūnui Eimanavičiui – Lazdijų rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Seirijų ugniagesių komandos skyrininkui – už ilgametį pasiaukojamą ir nuoširdų darbą gelbstint žmonių gyvybes ir jų turtą, iniciatyvumą, pareigingumą ir atsakingą požiūrį į patikėtas pareigas, Lazdijų rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Veisiejų ugniagesių komandai (skyrininkas Egidijus Petrauskas) – už iniciatyvumą ir įveiktus iššūkius, susitelkimą ir atsakingą požiūrį į patikėtas pareigas.

Išreikštos padėkos, įteikti simboliniai apdovanojimai drąsiausiems pareigūnams: Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Lazdijų rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiajam patruliui Skirmantui Draskiniui - už drąsą, ryžtą ir profesionalumą gelbstint žmonių gyvybes Šeštokų seniūnijoje, Mikniškių kaime 2022 m. balandžio 29 d. kilusio gaisro metu, Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Lazdijų rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiajam patruliui Tomui Burbai – už drąsą, ryžtą ir profesionalumą gelbstint žmonių gyvybes Šeštokų seniūnijoje, Mikniškių kaime 2022 m. balandžio 29 d. kilusio gaisro metu.

Šiandien PGT atvirų durų diena, čia sugūžėjo moksleiviai ir mokytojai. O ugniagesiai pademonstravo savo darbą, parodė techniką bei leido išbandyti.

 Jau beveik tris dešimtmečius gegužės 4-ąją Lazdijų rajone pagerbiami ugniagesiai, tarnaujantys Lietuvai ir jos žmonėms, nuolat gelbstintys gyvybes ir turtą. Garbė visiems, atliekantiems kilnią pareigą!REDAKCIJA REKOMENDUOJA