REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2020 m. Sausio 15 d. 19:15

Sustabdytas 10-asis Dakaro ralio greičio ruožas

Vilnius

Edgaro Buiko nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


113734

Dakaro ralio organizatoriai dėl saugumo anksčiau laiko sustabdė 10-ąjį greičio ruožą. Automobilių įskaitoje trečiadienį greičiausias buvo Carlosas Sainzas su „Mini“ bagiu, „Agrorodeo“ ekipa dėl Sauliaus Jurgelėno rankos skausmų prilėtino tempą, praneša „Agrorodeo“ komanda.

Dešimtasis Dakaro ralio etapas, pradėjęs maratono dienas, kai lenktynininkai negali gauti jokios pagalbos iš aplinkinių, turėjo būti vienas ilgiausių – 534 km, tačiau 345 km atstumu nuo starto esančią neutralizacijos zoną pasiekę dalyviai sužinojo, kad tai bus šios dienos jų finišas.

„Atvažiavom į tarpinę zoną ir mums pasakė, kad antra dalis atšaukta, nes tiek daug nusivertimų buvo pirmoje dalyje, kad organizatoriams trūksta sraigtasparnių. Kelis dalyvius jie išgabeno rimtos būklės“, – informaciją perdavė lenktynininkas Vaidotas Žala.

Dakaro ralis vyksta sudėtingomis bekelės trasomis, atokiose vietovėse, kurias, esant reikalui, būtų sudėtinga pasiekti automobiliais. Kad užtikrintų operatyvią pagalbą, Dakaro ralio organizatoriai tam naudoja sraigtasparnius. Kai visa flotilė buvo įdarbinta ir nebeliko laisvų sraigtasparnių gelbėjimui, organizatoriai atšaukė greičio ruožą.

Ši žinia, pasak „Agrorodeo“ komandos pranešimo, buvo naudinga V. Žalos šturmanui S. Jurgelėnui, kuris jau kelias dienas jaučia rankos skausmą. Taip pat ramesnis ir atsargesnis tempas leido „Agrorodeo“ komandai saugiai pasiekti finišą.

Saugiai pasiekti finišą trečiadienį automobilių vairuotojams itin svarbu, mat prasidėjo maratonas. Šią naktį sportininkams negalės padėti mechanikai ir jie galės naudoti tik tas dalis ir įrankius, kuriuos jie vežasi kartu su savimi. Užtikrintas ir saugus „Agrorodeo“ komandos tempas leido „MINI John Cooper Works Rally“ automobilį į finišą atvežti sveiką.

Pirmąją maratono dieną geriausią rezultatą automobilių įskaitoje pademonstravo C. Sainzas su „Mini“ bagiu. Greičiausi tarp lietuvių buvo Benediktas Vanagas su Filipe Palmeiro. Atsilikę beveik 14 min. nuo ispano, lietuviai finišą pasiekė 14-oje vietoje.

Kiek mažiau nei 20 min. nuo lyderio atsilikusi „Agrorodeo“ ekipa – 19-ta. 14 sekundžių už jų – Antanas Juknevičius su Dariumi Vaičiuliu. Gintas Petrus su Tomu Jančiu – 45-ti.

Motociklų įskaitoje lenktyniaujantis Arūnas Gelažninkas buvo paklydęs trasoje, dėl to jis trečiadienį 63-ias. Nuo greičio ruožo nugalėtojo J. Barreda Borto atsiliko 59-iomis minutėmis. Tai jo pozicijos bendroje ralio įskaitoje nepakeitė. Arūnas vis dar 30-as.

Dakaro ralyje automobilių įskaitoje po 10 etapų toliau pirmauja C. Sainzas. Nesikeičia ir pirmasis trejetukas: Nasseras Al-Attyah antras, o Stephanas Peterhanselis – trečias.

Aukščiausiai iš lietuvių – „Agrorodeo“ ekipažas. Jie 16-ti. Iš karto už jų – 17-oje pozicijoje B. Vanagas. A. Juknevičius pakilo į 20-tą vietą. G. Petrus – 40-as.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA