REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Rugsėjo 7 d. 11:54

Susitarimas pasiektas: už miesto lopšelius-darželius lankančius rajono vaikus iš dalies mokės rajono savivaldybė

Alytus

Etaplius.LTŠaltinis: Alytaus miesto savivaldybė


277398

Didesnės investicijos į Alytaus miesto savivaldybės lopšelių-darželių infrastruktūrą ir ugdymo priemones – to tikimasi pasiekti Alytaus miesto ir rajono savivaldybėms pasirašius lopšelių-darželių ir mokyklų-darželių finansavimo sutartį.

Minėtą dokumentą šiandien, vos pasibaigus neeiliniam Alytaus miesto savivaldybės tarybos posėdžiui, pasirašė Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis ir Alytaus rajono savivaldybės merė Rasa Vitkauskienė.

Alytaus rajono savivaldybė įsipareigojo šioje sutartyje nustatyta tvarka Alytaus miesto savivaldybei vietoje 540 Eur kompensuoti 1 450 Eur per metus. Tai yra vietoje 54 Eur per mėnesį kompensuoti 145 eurus kas mėnesį per 10 mėnesių už kiekvieną ikimokyklinio amžiaus vaiką, kurio gyvenamoji vieta deklaruota Alytaus rajono savivaldybės teritorijoje ir kuris lanko Alytaus miesto savivaldybės lopšelį-darželį ar mokyklą-darželį.

„Tai unikalus atvejis Lietuvoje, kai dvi kaimyninės savivaldybės susitarė dėl ugdymo paslaugų dalinio kompensavimo. Tai lėšos, kurias gavę į miesto biudžetą, skirsime investavimui į dar kokybiškesnį vaikų ugdymą, darželių infrastruktūrą, paslaugas, naujų žaidimo aikštelių darželiuose įrengimą, mokytojų ir auklėtojų kvalifikacijos kėlimą. Tikiu, kad tai yra pirma, bet ne paskutinė sutartis su rajono savivaldybe“, – su rajono savivaldybe pasiektu bendradarbiavimo rezultatu džiaugiasi Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis.

Iš rajono savivaldybės už miesto savivaldybės lopšelius-darželius ar mokyklas-darželius lankančius rajono vaikus gautas lėšas Alytaus miesto savivaldybė planuoja skirti minėtų įstaigų infrastruktūrai gerinti ir ugdymo priemonėms įsigyti. Šios lėšos per metus turėtų sudaryti apie 400 tūkst. Eur.REDAKCIJA REKOMENDUOJA