REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2024 m. Kovo 2 d. 14:42

Susidomėjimas Nacionaline metimo rūkyti telefonine linija viršija lūkesčius

Lietuva

Freepik.com nuotr.

BNS informacijaŠaltinis: Etaplius.LT


293459

Nacionalinė metimo rūkyti telefoninė linija 1819, oficialiai pradėjusi veikti šių metų vasario 6 d., sulaukė itin daug norinčių mesti rūkyti piliečių skambučių. Per pirmąją savaitę konsultantams pavyko pabendrauti su net 162 asmenimis.

Pirmosiomis dienomis konsultantės sulaukė skambintojų, kurie numerį 1819 surinko vedami smalsumo ir noro patikrinti, ar linija tikrai veikia. Vis dėlto didžioji dalis skambinančiųjų yra labai motyvuoti, nusiteikę mesti rūkyti ir džiaugiasi, turėdami galimybę pasinaudoti pagalba. Specialistės pastebi, kad į liniją skambina įvairaus amžiaus žmonės, tarp kurių pasitaiko ir net 40 metų rūkymo „stažą“ turinčių asmenų.

„Kol kas vienu metu dirba 2 konsultantai, pasitaiko, kad jie negali atsiliepti iš karto, nes vienu metu kartais skambina daugiau nei du suinteresuoti asmenys. Tad norime patarti visiems, kuriems nepavyko prisiskambinti iš pirmo karto, kad yra galimybė užsisakyti perskambinimą. Konsultantas pats jums paskambins, kai tik bus laisvas“, – sako Gražina Belian, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktoriaus pavaduotoja, laikinai einanti direktoriaus pareigas.

Pirmosios konsultacijos, kaip ir yra numatyta, dažniausiai ir užtrunka apie 45 minutes, norintys mesti rūkyti žmonės papasakoja savo argumentus, kiek yra motyvuoti atsikratyti žalingo įpročio. Pirmųjų konsultacijų metu dažniausiai yra sutariama ir konkreti diena, nuo kada rūkantis asmuo atsisveikins su rūkymu.

Linija veikia darbo dienomis nuo 11 iki 19 val., savaitgaliais nuo 11 iki 14 val.REDAKCIJA REKOMENDUOJA