REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Sausio 16 d. 15:23

Suremontavus dujotiekį Pasvalio rajone, pilnai atkurti dujų tiekimo pajėgumai į Latviją

Pasvalys

Pasvalio r. savivaldybės administracijos direktoriaus Povilo Balčiūno socialinių tinklų nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


256626

Atstačius pažeistą magistralinį dujotiekį Pasvalio rajone bei patikrinus gretimus jo ruožus, pirmadienį 13.30 val. buvo pilnai atkurti dujų tiekimo pajėgumai į Latviją. Dujų perdavimo pajėgumai sugrąžinti į prieš incidentą buvusį lygmenį, iki 90 gigavatvalandžių (GWh) per dieną, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Dujų perdavimo sistema veikia įprastu režimu, dujų vartotojai dėl incidento dujotiekyje nepatogumų nepatyrė.

Praėjusį savaitgalį atliekant dujotiekio atnaujinimo darbus, „Amber Grid“ nuolat bendravo su netoli įsikūrusio kaimo gyventojų bendruomene apie galimą triukšmą darbų metu, su ja ir toliau palaikomas ryšys, sprendžiami kylantys klausimai.

Savaitgalį su žemės sklypo, kuriame nutiestas incidentą patyręs dujotiekis, savininku buvo aptarti nuostolių kompensavimo klausimai. Incidento vietoje dirbę aplinkosaugininkai tiria padarytą poveikį dirvožemiui, pažymima pranešime.

„Amber Grid” specialistai vasarį prevenciškai atliks viso maždaug 60 kilometrų ilgio dujotiekio, įrengto 1980 metais, kuriame įvyko incidentas, ištyrimą.

Lietuvos teisės aktų reikalavimai numato dujų perdavimo operatoriaus prievolę dujotiekius tikrinti kas 8 metus. Incidento metu nukentėjusio dujotiekio diagnostika buvo atliekama 2011 ir 2016 metais. Reguliari jo patikra buvo suplanuota ir šiemet. Atliktų tikrinimų metu dujotiekių pažeidimų nebuvo nustatyta. „Amber Grid“ specialistai šiuo metu dar kartą vertina tikrinimų metu surinktus duomenis, rašoma pranešime.

„Amber Grid“ specialistai kasmet vidutiniškai patikrina po 100–200 km dujotiekių. Tikrinimai atliekami vidinės diagnostikos būdu – į dujotiekio vidų įleidžiant išmanius prietaisus, kurie skenuoja vamzdyno būklę ir specialistams suteikia informaciją apie jo būklę. Šiemet „Amber Grid“ buvo numačiusi patikrinti net 600 km dujotiekių. Iš viso Lietuvoje įrengta 2285 km magistralinių dujotiekių.REDAKCIJA REKOMENDUOJA