REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Lapkričio 14 d. 16:33

Suklastotų COVID-19 skiepų byloje – nuosprendis Centro poliklinikos darbuotojoms

Vilnius

BNS Fotobanko nuotr.

Ingrida SteniulienėŠaltinis: BNS


283481

Dvi Centro poliklinikos specialistės, dirbusios vakcinavimo centruose, teismo pripažintos kaltomis dėl kyšininkavimų – pinigai buvo paimami už tai, kad nuo COVID-19 nesiskiepiję žmonės sistemoje būtų pažymėti kaip skiepyti.

Beatai Vetrovai Vilniaus miesto apylinkės teismas antradienį skyrė 2,1 tūkst. eurų baudą. Moteriai grėsė trigubai didesnė bauda, tačiau į bausmę įskaičius suėmime ir sulaikyme praleistas 39 paras, bauda sumažėjo. Iš moters taip pat bus konfiskuoti kaip kyšis gauti 1 tūkst. 850 eurų.

Kita poliklinikos darbuotojos Dianos Vikonienės byla dėl kyšininkavimo nutraukta, ji metams perduota laiduotojui. Iš jos taip pat bus išieškoti kaip kyšis gauti 1,5 tūkst. eurų.

„Ačiū, gerbiamas teisėjau, dėkinga jums už gerą širdį“, – išgirdusi, kad byla nutraukiama ir perduodama laiduotojui, teisėjui Justui Pažarskiui sakė D. Vikonienė.

Trečias nuteistasis – Andrejus Laikinas. Jis pripažintas kaltu dėl papirkimo. Manoma, kad per jį keliavo pinigai fiktyviam skiepijimui ir norinčiųjų už pinigus išvengti skiepų.

Šiuo metu vyras atlieka laisvės atėmimo bausmę už kitus nusikaltimus. Po nuosprendžio suklastotų skiepų byloje jam skirta galutinė trejų metų ir penkių mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

Ši baudžiamoji byla buvo išnagrinėta sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka, nes kaltinamieji pripažino kaltę, tai turėjo reikmės ir bausmės skyrimui.

Per ikiteisminį tyrimą policijos ir Vilniaus apygardos prokuratūros pareigūnai nustatė, kad maždaug 100 žmonių duomenys buvo įvesti į informacinę sistemą, kuri registravo nuo COVID-19 skiepytus asmenis.

Paaiškėjo, kad tie asmenys buvo įvesti į sistemą už atlygį, nepasiskiepijus.

Vilniaus miesto apylinkės teismo nuosprendis nėra galutinis ir gali būti skundžiamas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA