REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Vasario 26 d. 10:22

Sučiuptas meteorologiniu balionu atskraidintų cigarečių susirinkti atėjęs alytiškis

Alytus

Etaplius.ltŠaltinis: VSAT Varėnos pasienio rinktinės inf.


293135

Varėnos rajone į Kabelių pasieniečių surengtą pasalą pateko Alytaus rajono gyventojas, atėjęs, įtariama, pasiimti nelegalaus krovinio – 500 pakelių baltarusiškų cigarečių. Manoma, kad krovinys Baltarusijos kontrabandininkų buvo paleistas meteorologiniu balionu.

Ketvirtadienio vakare VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kabelių užkardos pareigūnai, patruliuodami savo veiklos teritorijoje, prie valstybės sienos su Baltarusija aptiko ryšulį su prie jo pritvirtintu GPS siųstuvu bei SIM kortele ir po teritoriją plačiai pasklidusias lateksinio baliono draiskanas.

Kabelių užkardos pareigūnai nusprendė netoli šių radinių surengti pasalą.

Netrukus iš Lietuvos pusės pasirodė vyras, einantis sniege gulinčio ryšulio link. Kai jau ketino jį pasiimti ir gabenti į Lietuvos gilumą, iš pasalos pasirodę pasieniečiai nešiką sulaikė. Nustatyta, jog tai – 32-ejų Alytaus rajono gyventojas, VSAT pareigūnams gerai žinomas, įkliuvęs ir anksčiau, kai neteisėtai gabeno kontrabandines cigaretes.

Apžiūrėję polietileno plėvele apvyniotą ryšulį, pasieniečiai jame rado 500 pakelių cigarečių „NZ Gold“ su baltarusiškomis banderolėmis. Jų vertė, įskaitant visus Lietuvoje privalomus mokesčius, – 2 070 eurų.

Už akcizinių prekių gabenimą pažeidžiant nustatytą tvarką alytiškiui Kabelių pasienio užkardoje pradėta administracinė teisena. Už tokį pažeidimą jo laukia bauda nuo 2 000 iki 5 500 eurų.

Po apklausos VSAT pareigūnai vyrą paleido, prieš tai įteikę šaukimą atvykti į minėtą pasienio užkardą, kurioje bus nagrinėjama jo administracinė byla. Ten laikinai saugomi ir sulaikyti rūkalai.

Šiemet tai pirmas kartas, kai meteorologiniu balionu iš Baltarusijos mėginama pristatyti kontrabandinių rūkalų. Pernai Varėnos pasienio rinktinės atsakomybės ruože buvo užfiksuoti trys tokie atvejai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA