Notice: Undefined index: etapliusAdmin in /home/alfa/subdomains/etaplius/straipsnisDESKTOP.php on line 3
ETAPLIUS - Su ūkininkais kalbėta apie žemės ūkio paskirties žemės mokesčio tarifą
REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 20 d. 13:25

Su ūkininkais kalbėta apie žemės ūkio paskirties žemės mokesčio tarifą

Ukmergė

Daivos Zimblienės nuot.

Etaplius.ltŠaltinis: Ukmergės raj. savivaldybės inf.


295507

Kovo 19 dieną Ukmergės rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) vadovai ir administracijos darbuotojai susitiko su rajono ūkininkais aptarti ateinančių 2025 metų žemės ūkio paskirties žemės mokesčio tarifo (toliau ŽMT).

Susitikime dalyvavo Savivaldybės meras Darius Varnas, vicemeras Eugenijus Kuodelis, Savivaldybės tarybos Kaimo ir aplinkosaugos komiteto pirmininkas Vidmantas Krikštaponis, Savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vedėja Vida Butkevičienė, Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vedėjas Salvijus Stimburys ir šio skyriaus vyr. specialistė Neringa Adomavičienė.

Meras D. Varnas informavo susirinkusiuosius apie tai, kaip vykdant šių metų Kaimo plėtros programą bus panaudotos Savivaldybės biudžeto lėšos bei ragino diskutuoti ir teikti pasiūlymus dėl kitų metų žemės ūkio paskirties ŽMT.

S.Stimburys pristatė Savivaldybės biudžeto lėšų poreikį melioracijos statinių priežiūrai ir remontui. 2024 metams suplanuota 714 tūkst. Eur išlaidų melioracijos statinių priežiūros ir remonto darbams, o iš Savivaldybės biudžeto lėšų melioracijos funkcijoms vykdyti numatyta skirti 260 tūkst. Eur.

Susitikimo metu pasisakė bei savo nuomonę išreiškė Ukmergės rajono žemdirbių asociacijos pirmininkas Algirdas Valaiša, ūkininkai: Valentinas Genys, Ramūnas Nanartavičius, Saulius Daniulis, Arūnas Majauskas, Gražvydas Dapkus, Algirdas Kopūstas ir kt.

Po ilgų diskusijų buvo pateikti du siūlymai dėl 2025 metų žemės ūkio paskirties ŽMT:

S.Daniulis pasiūlė nemažinti šio tarifo, tačiau ūkininkų sumokėtus žemės ūkio paskirties žemės mokesčius, sudarant darbo grupę, kurioje dalyvautų ir ūkininkų atstovai iš kiekvienos seniūnijos, paskirstyti tikslingai – seniūnijoms;

A.Valaiša pasiūlė sumažinti minėtą tarifą nuo 1,5 iki 0,6 ir diferencijuoti žemės ūkio paskirties ŽMT pagal palankumą ūkininkauti.

Susitikime susirinkusiems ūkininkams pasiūlyta balsuoti už pateiktus siūlymus. Daugiausiai palaikymo sulaukė S. Daniulio siūlymas, o už A. Valaišos siūlymą balsavo 11 susirinkimo dalyvių.REDAKCIJA REKOMENDUOJA