REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Kovo 28 d. 08:14

Su svetimu pasu į Baltarusiją važiavęs lenkas Lietuvos pasieniečių nepergudravo

Druskininkai

Etaplius.LTŠaltinis: VSAT informacija


262841

Druskininkų pasieniečiai Raigardo pasienio kontrolės poste (PKP) sulaikė dviračiu į Baltarusiją važiavusį lenką, kuris kirsdamas valstybės sieną mėgino pasinaudoti svetimu pasu.

Sekmadienio popietę VSAT Varėnos pasienio rinktinės Druskininkų užkardos pareigūnai Raigardo PKP patikrino dviračiu į Baltarusiją riedančio 40 metų Lenkijos piliečio dokumentus. Dviratininko pateiktą pasą išvydę pasieniečiai suabejojo, ar tas dokumentas yra jo – nuotraukoje lenkas buvo neatpažįstamas. Nuodugnaus asmens apžiūros metu po šio vyro drabužiais, už kelnių diržo, rastas jo vardu išduoti Lenkijos piliečio pasas, tapatybės kortelė ir vairuotojo pažymėjimas.

Kelionę į Baltarusiją dviračiu suplanavęs lenkas ir paso, kurį jis pateikė pasieniečiams, tikrasis savininkas – bendraamžiai ir, ko gero, gyvena tame pačiame mieste.

Į Raigardą iš Lenkijos atmynęs vyras sulaikytas iki 48 valandų. Naudojimosi svetimu pasu priežastis aiškinsis VSAT pareigūnai – Varėnos pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl dokumento pagrobimo ar jo panaudojimo. Už šią nusikalstamą veiką įstatyme numatyta bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja Kauno apygardos prokuratūros Alytaus apylinkės prokuratūros prokurorė.REDAKCIJA REKOMENDUOJA