REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Birželio 23 d. 16:51

Su JAV politikais susitikęs G. Landsbergis: tikimės, kad amerikiečių kariai liks nuolat

Lietuva

BNS/Fotobanko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


271154

Lietuva tikisi, kad JAV kariai Lietuvoje liks nuolat, penktadienį susitikęs su Lietuvoje viešinčia JAV senatorių delegacija sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Kaip pranešė Užsienio reikalų ministerija, G. Landsbergis susitikime pažymėjo, kad Lietuva vis daugiau investuoja į savo ir NATO saugumą, tačiau JAV vaidmuo regione išlieka nepakeičiamas.

„Itin vertiname JAV indėlį prisidedant prie mūsų regiono ir mūsų valstybės saugumo“, – pranešime cituojamas G. Landsbergis.

„Šiandien Lietuva jau nebėra tik saugumo vartotoja, ženkliai prisidedame prie paramos Ukrainai, didiname nacionalinį gynybos biudžetą, investuojame į karinę infrastruktūrą. Tikimės, kad JAV kariai Lietuvoje liks nuolat ir prisidės prie atgrasymo ir gynybos stiprinimo Rytų flange – dėl agresyvių Rusijos ir kaimyninės Baltarusijos veiksmų, grėsmės mūsų regione tik didėja“, – teigė jis.

Užsienio reikalų ministras taip pat pabrėžė būtinybę tęsti karinę paramą Ukrainai tol, kol šalis pasieks pergalę mūšio lauke, ragino JAV paremti Ukrainos narystės NATO siekį.

„Ukrainoje sprendžiasi taisyklėmis grindžiamos tarptautinės tvarkos ateitis. Siekiant užtikrinti transatlantinės bendruomenės saugumą, turime suteikti Ukrainai NATO sutarties 5 straipsnio saugumo garantijas ir tesėti dar 2008 metais duotą pažadą, numatydami aiškų Ukrainos kelią į NATO“, – teigė ministras.

Susitikimo metu taip pat buvo aptartas Lietuvos ir JAV bendradarbiavimas, atremiant Rusijos keliamas grėsmes, kova su dezinformacija, energetinio saugumo klausimai.

Tarp Lietuvoje besilankančių JAV įstatymų leidėjų yra Senato Asignavimų komiteto pirmininkė Patty Murray (Peti Murėj), kuri eina laikinosios Senato pirmininkės pareigas.

Senatorių darbotvarkėje taip pat – susitikimas su Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen, vizitas „Radio Free Europe“ biure, apsilankymas su krašto apsaugos viceministru Reniumi Pleškiu Pabradėje lankyti JAV karių.

Į Lietuvą atvyko politikai tiek iš daugumą turinčių Demokratų, tiek iš Respublikonų partijų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA