Jaunimas | 5 MIN.

ŠU gimnazijoje – puikios sąlygos gilinti finansinį raštingumą

Inga Daukšienė
2018 m. gruodžio 18 d. 13:45
48357318-1173435449477387-4564534544601972736-n.jpg

Kaip ir kasmet, artėjant šventėms, pas savo buvusius mokytojus, klasių vadovus vis dažniau užsuka gimnazijos alumni. Šie susitikimai yra malonūs ir laukiami, o ugdytojams itin smagu išgirsti, kaip buvusiems mokiniams sekasi tiesti savo karjeros kelią, įgyvendinti tikslus ir svajones.

Štai gimnaziją prieš devynerius metus baigęs Arnas, šiuo metu dirbantis žemės ūkio įmonės direktoriumi, atskleidė, kad per ekonomikos pamokas gimusi idėja kurti ir plėtoti verslą neduoda ramybės ir šiandien. Arno brolis Tadas taip pat sėkmingai dirba žemės ūkio įmonėje – yra akcinės bendrovės „Auga Group“ vykdantysis direktorius. Tadas su ilgesiu prisiminė, kaip paskatintas ŠU gimnazijos ekonomikos mokytojos Kristinos Nosamienės dalyvavo respublikiniame ekonomikos konkurse ir užėmęs pirmąją vietą gavo prizą – nemokamą išvyką į Briuselį. Jis džiaugiasi, kad ŠU gimnazijoje įgytų tvirtų ekonomikos žinių pagrindų ir patirties per praktines veiklas, išvykas, konkursus dėka atrado save kaip žmogų, norintį sieti savo ateitį su ekonomika bei verslu.

Tokios pat mintys, kad gimnazijoje kilo pirmosios sėkmingos karjeros idėjos, išsakė ir ŠUG alumnas Lukas, baigęs ekonomikos bakalauro studijas Vilniaus universitete, o magistro laipsnį įgijęs Londono Ekonomikos ir politinių mokslų universitete. Šiuo metu Lukas dirba Londone veikiančiame Norvegijos valstybiniame investiciniame fonde, kuris norvegų uždirbtas pajamas už naftą investuoja į pasaulines rinkas ir akumuliuoja turtą Norvegijos rinkai. Lukas dar būdamas gimnazistas ėmė domėtis ekonomikos mokslais, lankė ekonomikos pamokas, dalyvavo projektuose, respublikinėje ekonomikos olimpiadoje užėmė I-ąją vietą.

Ekonomikos mokytoja Kristina Nosamienė džiaugiasi tiek buvusių, tiek dabartinių mokinių pasiekimais ir tuo, kad būtent ŠUG gimnazistai turi išskirtinę galimybę ekonomikos mokytis visose gimnazijos klasėse – nuo I-osios iki IV-osios. III-IV klasių gimnazistai ekonomikos pamokas renkasi motyvuotai – jie siekia ne tik dalyvauti ekonomikos ir verslo olimpiadose, bet ir laimėti respublikoje prizines vietas, kurios stojimo į aukštąsias mokyklas metu garantuoja papildomus konkursinius balus. Džiugu, kad 2018 m. pavasarį gimnazijoje vykdytas PISA tyrimas atskleidė, kad ŠUG gimnazistų finansinis raštingumas lenkia tiek Šiaulių miesto, tiek Respublikos vidurkį.

Ypatingo mokinių susidomėjimo sulaukė galimybė gimnazijoje kurti mokinių mokomąsias bendroves – šiuo metu gimnazijoje veikia net keturios: ,,Smoothie Rock“, kurios steigėjai ilgųjų pertraukų metu gimnazijos valgykloje prekiauja šviežiai spaustomis sultimis, vaisių kokteiliais ir salotomis, ,,Niam niam“ bendrovė gimnazijoje prekiauja džiovintais vaisiais ir daržovėmis, ,,Timeless“ užsiima internetine laikrodžių prekyba, o ,,FitŠug“ – sportinių varžybų organizavimu ir vedimu. Bendrovių steigėjai yra ne tik idėjų autoriai, bet ir verslo organizavimo žingsnių įgyvendintojai, pradedant akcijų pardavimu, verslo plano rengimu, visos veiklos organizavimu, baigiant dividendų išmokėjimu.

Šiaulių universiteto gimnazijos mokiniai aktyviai dalyvauja įvairiuose ekonomikos ir verslo renginiuose, konkursuose ir dažniausiai į gimnaziją grįžta su laimėjimais. Šiais mokslo metais gimnazistai įsitraukė „Sodros“ inicijuotą jaunimo švietimo projektą „Nepamiršk parašiuto“: gimnazijoje vyksta pamokos, kuriose jaunuoliai susipažįsta su valstybinio socialinio draudimo sistema. Tam, kad projektas moksleiviams būtų ne tik naudingas, bet ir smagus, įdomus, dalyviai išbando save protų kovų su Robertu Petrausku gimnazijų lygoje „Nepamiršk parašiuto 2018/2019“. Šiaulių regiono protų kovos vyksta VšĮ Šiaulių universiteto gimnazijoje.

VMI prie LR Finansų ministerijos 2018 m. spalio mėnesį organizavo viktoriną „Mokesčiai sugrįžta kiekvienam“. Viktorinos tikslas – gilinti mokinių žinias mokesčių srityje. Viktorina vyko dviem etapais: I-ame etape dalyvavo komandos iš Šiaulių regiono. Šiaulių universiteto gimnazijos komandos vadovaujamos mokytojos Kristinos Nosamienės atsakinėjo į klausimus, sprendė testą ir pateko į 5-ių geriausių komandų tarpą, kurios buvo atrinktos rungtis tarpusavyje II-ame etape. II- asis viktorinos „Mokesčiai sugrįžta kiekvienam“ etapas vyko gyvai 2018 m. spalio 25 d. Šiaulių VMI. Atrinktos 5-ios geriausios komandos demonstravo savo žinias mokesčių srityje. Šiaulių universiteto gimnazijos komanda ,,ŠUG‘ASAI“, kurią atstovavo Viktorija Norkevičiūtė, Evelina Petraitytė ir Eimantas Petraitis laimėjo II vietą, o komanda ,,Zefyrai“, kurią atstovavo Aistė Bungaitė, Jonas Žemaitis ir Mantas Venslovas laimėjo III vietą.


Kelmė
Kelmės rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja apdovanota „Gerumo žvaigžde“
Gruodžio 15 d. vykusiame proginiame susitikime su savivaldybių Socialinės paramos skyrių vadovais, Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Jūratė Zailskienė pasveikino bendruomenėms itin svarbų darbą kasdien atliekančius specialistus.
Veidai | 2 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Jaučiatės pametę galvas, kantrybę ir sveiką protą, ieškodami vyriškų kalėdinių dovanų? Žymusis tenoras, aktorius, dviejų berniukų tėtis bei ryškumu jam nenusileidžiančios moters sutuoktinis Merūnas Vitulskis nuoširdžiai pataria renkant dovaną vyrams, o galimai – ir ne tik vyrams, nedaryti vienos didžiulės, esminės klaidos.
Lietuva | 4 MIN.
0
Kiekvieni metai moko mus kažko svarbaus – kartais tai pamoka, kurią išmokstame lengvai, o kartais – per iššūkius ir netikėtumus. Žvaigždės siunčia signalus, kurie padeda geriau suprasti, ką svarbiausia įsisavinti per ateinančius 12 mėnesių. Štai kokias pamokas šiemet jūsų Zodiako ženklui buvo paruošusios žvaigždės. Ar ko nors išmokote?
Horoskopai | 3 MIN.
0
Pasaulis
Šiauliai
Estija pradėjo parengiamuosius darbus pirmųjų penkių bunkerių Rusijos pasienyje statybai – jais šalis tikisi sustiprinti sienos gynybą nuo galimų Rusijos atakų. Ateinančiais mėnesiais planuojama pastatyti dar 23 bunkerius, Taline pranešė Estijos gynybos investicijų centras.
Pasaulis | 2 MIN.
0
Aukštabalio–Rasos gatvių kvartalas sunkiai atpažįstamas. Šio kvartalo gyvenamoji aplinka per daugelį metų buvo stipriai nusidėvėjusi. Sunykusios vaikų žaidimų vietos, duobėti ankšti kiemai, ant išvažinėtų vejų stovintys automobiliai, pavojingi pėsčiųjų takai. Pernai rudens pradžioje prasidėję darbai jau baigti. Į kvartalo atnaujinimą investuota beveik 3,8 mln. eurų.
Aktualijos | 3 MIN.
0


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Jaučiatės pametę galvas, kantrybę ir sveiką protą, ieškodami vyriškų kalėdinių dovanų? Žymusis tenoras, aktorius, dviejų berniukų tėtis bei ryškumu jam nenusileidžiančios moters sutuoktinis Merūnas Vitulskis nuoširdžiai pataria renkant dovaną vyrams, o galimai – ir ne tik vyrams, nedaryti vienos didžiulės, esminės klaidos.
Lietuva | 4 MIN.
0
Į Lietuvą iš kitų šalių gyventi atvykę žmonės susiduria su diskriminacija, o jos pasekmės – gyvenimas prasčiau prižiūrimame būste, didesnė nuomos kaina ir didėjanti socialinė atskirtis. Apie tai žmonės dažniausiai niekam nepraneša. Tai atskleidė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos atliktas tyrimas.
Lietuva | 5 MIN.
1

Šiauliai
Radviliškis
Praėjusią savaitę, ketvirtadienį, posėdžiavusi Šiaulių miesto savivaldybės taryba nusprendė netenkinti prašymo sumažinti valstybinės žemės nuomos mokestį vaistinei „Valerijonas“. Siūlyta lengvata būtų sumažinusi mokėtiną sumą beveik 700 eurų, tačiau sprendimui pritarta nebuvo.
Politika | 4 MIN.
1
Gruodžio 11 dieną Pociūnų bendruomenės namuose surengtas Radviliškio rajono savivaldybės vadovų susitikimas su vietos gyventojais. Tai buvo gyvas, dalykiškas ir pagarbus pokalbis apie tai, kas žmonėms svarbiausia – susisiekimą, vaikų saugumą, gyvenamosios aplinkos tvarkymą ir bendruomenės ateitį.
Politika | 4 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Pasaulis
Pasaulis
Estija pradėjo parengiamuosius darbus pirmųjų penkių bunkerių Rusijos pasienyje statybai – jais šalis tikisi sustiprinti sienos gynybą nuo galimų Rusijos atakų. Ateinančiais mėnesiais planuojama pastatyti dar 23 bunkerius, Taline pranešė Estijos gynybos investicijų centras.
Pasaulis | 2 MIN.
0
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį susitikime su aukštais kariškiais neabejojo pergale savo kare prieš Ukrainą. Vien tik šiais metais kaimyninėje šalyje, anot jo, užkariauta daugiau kaip 300 vietovių.
Pasaulis | 2 MIN.
1


Šiauliai
Pakruojis
Pastebėję, jog Šiaulių miesto įmonėms trūksta aiškumo apie jų vaidmenį galimų ekstremaliųjų situacijų metu, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Pramonės komiteto iniciatyva (pirmininkas Rolandas Gabrielaitis, UAB „Bodesa“ prezidentas), gruodžio 5 dieną pakvietė verslo atstovus į informacinį susitikimą su Šiaulių miesto savivaldybės Civilinės saugos ir mobilizacijos specialistais tema „Pasiruošimas ekstremaliosioms situacijoms: ką privalo žinoti įmonės“.
Verslas | 4 MIN.
0
Su Pakruojo rajono savivaldybės vadovais – meru Sauliumi Margiu, vicemere Simona Lipskyte, administracijos direktore Aušra Dveliene ir savivaldybės skyrių vedėjais susitiko UAB „Milsa“ generalinis direktorius Mantas Makulavičius, vykdantysis direktorius Mindaugas Verbickas, AB „Klovainių skalda“ gen. Direktorius Gediminas Mozūras, projektų ir inovacijų direktorius Imantas Kuncevičius, UAB „Eksplosita“ verslo plėtros direktorius Vaidas Zubavičius.
Verslas | 2 MIN.
0

Šiauliai
Radviliškis
Vakar Šiauliuose pareigūnams įkliuvo neblaivi vairuotoja, praneša teisėsauga.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Vakar policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl vagysčių vienoje Radviliškio rajono parduotuvių.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Akmenė
Šiauliai
Pirmadienį policija sulaikė Akmenės rajone girtą automobilį vairavusį vyrą.
Gatvė | 2 MIN.
0
Gatvė | 2 MIN.
0
Vilnius
Panevėžys
Policija surado vairuotoją, kuris, kaip įtariama, pirmadienį Vilniaus rajone partrenkė ir mirtinai sužalojo pėsčiąją. Vairuotojas iš eismo įvykio vietos pasišalino, tačiau po dienos buvo rastas.
Gatvė | 3 MIN.
0
Tragiškas trečiadienio rytas Panevėžio rajone: per avariją žuvo lengvojo automobilio vairuotojas.
Gatvė | 2 MIN.
0

Radviliškis
Radviliškis
Gruodžio 11–14 dienomis, Kosove, Prištinos mieste, vyko Europos jaunimo tekvondo čempionatas, į kurį atvyko virš 500 kovotojų iš visos Europos.
Sportas | 2 MIN.
0
Praėjusį penktadienį Nostra.lt – RKL B diviziono C grupės rungtynėse BC „Radviliškis“ namuose 101:74 (30:16, 26:21, 20:17, 25:20) nugalėjo Klaipėdos „VKKM-Neptūnas“ komandą ir įrašė varžovams pirmąjį sezono pralaimėjimą.
Sportas | 3 MIN.
0


Kelmė
Radviliškis
Gruodžio 15 d. vykusiame proginiame susitikime su savivaldybių Socialinės paramos skyrių vadovais, Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Jūratė Zailskienė pasveikino bendruomenėms itin svarbų darbą kasdien atliekančius specialistus.
Veidai | 2 MIN.
0
Radviliškio viešojoje bibliotekoje – ypatinga ir širdį šildanti naujiena. Edukatorė, gražiadarbė ir ilgametė knygų namų bičiulė Žydra Jomantienė Kraštotyros-leidybos skyriui padovanojo vertingų senųjų leidinių.
Veidai | 2 MIN.
0
Radviliškis
Šiauliai
Gruodžio 12-ąją Sidabravo kultūros namuose vyko tradicinis padėkos vakaras „Gerumo sparnai“. Į šventę atvyko Lietuvos Respublikos Seimo nario Sauliaus Luščiko padėjėja Justina Šereivaitė, kuri perdavė ir įteikė padėkas Daivai Leščinskienei, Gintarui Žilėnui, Jonui Vilčiauskui. Nuoširdžius sveikinimo žodžius tarė Radviliškio rajono savivaldybės vicemeras Alfredas Juozapavičius.
Kultūra | 3 MIN.
0
Šiaulių rajono socialinės paramos skyriaus vedėjai Jolantai Šiuparienei įteiktas aukščiausias socialinės apsaugos ir darbo ministro apdovanojimas „Gerumo žvaigždė“.
Veidai | 2 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų skaičiui viršijus 300 tūkst., vis daugiau kalbama ir apie jų poreikį įsigyti nekilnojamojo turto. Kelias iki nuosavo būsto savarankiškai dirbantiesiems gali būti sudėtingesnis. Finansų įstaigos, vertindamos laisvai samdomų specialistų ar smulkiųjų verslininkų paraiškas, taiko griežtesnius kriterijus, todėl norint gauti paskolą būtina kruopščiai pasiruošti, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.
Namai | 5 MIN.
0
Šiandien vos keliais paspaudimais telefono ekrane technologijos tvarko namus, reguliuoja šildymą ir apšvietimą bei apsiperka. Inovacijos ir dirbtinis intelektas yra integruojamas net į buitinės technikos prietaisus, pavyzdžiui, šaldytuvus. Technologinės naujovės leidžia palengvinti jų priežiūrą, su kuria susiję nemažai mitų. Kokie jie ir ar juose yra bent krislas tiesos?
Namai | 5 MIN.
0

Kelmė
Radviliškis
Gruodžio 15 d. vykusiame proginiame susitikime su savivaldybių Socialinės paramos skyrių vadovais, Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Jūratė Zailskienė pasveikino bendruomenėms itin svarbų darbą kasdien atliekančius specialistus.
Veidai | 2 MIN.
0
Radviliškio viešojoje bibliotekoje – ypatinga ir širdį šildanti naujiena. Edukatorė, gražiadarbė ir ilgametė knygų namų bičiulė Žydra Jomantienė Kraštotyros-leidybos skyriui padovanojo vertingų senųjų leidinių.
Veidai | 2 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Jaučiatės pametę galvas, kantrybę ir sveiką protą, ieškodami vyriškų kalėdinių dovanų? Žymusis tenoras, aktorius, dviejų berniukų tėtis bei ryškumu jam nenusileidžiančios moters sutuoktinis Merūnas Vitulskis nuoširdžiai pataria renkant dovaną vyrams, o galimai – ir ne tik vyrams, nedaryti vienos didžiulės, esminės klaidos.
Laisvalaikis | 4 MIN.
0
Kartais iš vieno prisilietimo gali suprasti viską, kartais – absoliučiai nieko. O jei keisčiausius objektus turėtumėte liesti tik…pėdomis?
Laisvalaikis | 6 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Kiekvieni metai moko mus kažko svarbaus – kartais tai pamoka, kurią išmokstame lengvai, o kartais – per iššūkius ir netikėtumus. Žvaigždės siunčia signalus, kurie padeda geriau suprasti, ką svarbiausia įsisavinti per ateinančius 12 mėnesių. Štai kokias pamokas šiemet jūsų Zodiako ženklui buvo paruošusios žvaigždės. Ar ko nors išmokote?
Horoskopai | 3 MIN.
0
Gruodžio septynioliktoji – 351-oji metų diena (trečioji 50-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 15 dienų.
Horoskopai | 4 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Šventiniu laikotarpiu tautiečių širdyse ir lėkštėse silkė užima garbingą vietą. Ji patiekiama su „patalais“, svogūnais, morkomis, grybais ar net razinomis – tikra klasika, be kurios sunku įsivaizduoti Kūčių stalą. Tačiau ši nedidelė, nebrangi ir ištisus metus prieinama žuvis – kur kas daugiau nei mūsų virtuvės pažiba. Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ primena, kad silkė yra itin mėgstama ir kitų tautų virtuvėse, o jos maistinė vertė neretai lenkia net kur kas brangesnes žuvis.
Virtuvė | 5 MIN.
0
Šventiniam laikotarpiui desertų studijos „Macaroom“ konditerės Giedrė Pečenkienė ir Jovita Morkūnaitė siūlo alternatyvą įprastiems ir visiems jau puikiai pažįstamiems imbieriniams sausainiams. Nors speculoos sausainių pavadinimas skamba neįprastai, tai įdomesnė imbierinių sausainių versija, kurią kiekvienas labai nesudėtingai pasigamins namuose.
Virtuvė | 3 MIN.
0