REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Rinkimai 20232023 m. Sausio 17 d. 14:20

STT atsisakė pradėti tyrimą dėl M. Majausko gautos verslininkų paramos

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


256725

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atsisakė pradėti tyrimą dėl savarankiškai į Vilniaus merus išsikėlusiam parlamentarui Mykolui Majauskui pervestų aukų iš fizinių asmenų.

Klausimų dėl paramos skaidrumo kilo paaiškėjus, jog dalis šių asmenų yra susiję su viešojo maitinimo sektoriumi, kuriam palankią lengvatą su opozicijos parama M. Majauskas įtvirtino prieš savo tuometinių bendrapartiečių konservatorių valią.

„Specialiųjų tyrimų tarnyba priėmė nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą, šiuo metu prokurorai vertina priimto nutarimo pagrįstumą ir teisėtumą“, – BNS sakė prokuratūros atstovė Rita Stundienė.

Nutarimą iš STT prokuratūra teigia gavusi antradienį. Prokuroras turi teisę vertinti nutarimą 10 dienų ir gali jį panaikinti.

Dėl tyrimo pradėjimo teisėsauga sprendė po to, kai sausio pradžioje sulaukė politiko Stanislovo Buškevičiaus skundo dėl M. Majausko kampanijai gautos paramos.

Vertinimą dėl šių aplinkybių savo ruožtu atliko ir Vyriausioji rinkimų komisija, ji praėjusią savaitę pripažino Rinkimų kodekso pažeidimų nenustačiusi.

Buvęs Seimo Biudžeto ir finansų komiteto vadovas M. Majauskas prieš konservatorių partijos valią su opozicijos parama išreikalavo pridėtinės vertės mokesčio lengvatą viešojo maitinimo sektoriui, o šiame versle dirbantys žmonės jo kampaniją parėmė tūkstantinėmis lėšomis.

Partijai pasipriešinęs M. Majauskas iš jos buvo pašalintas. Netrukus jis paskelbė savarankiškai keliantis savo kandidatūrą į Vilniaus merus.

Savarankiškai į sostinės merus kandidatuojantis M. Majauskas tarp atskirų kandidatų išsiskiria fizinių asmenų aukomis – kampanijai, antradienio duomenimis, pervesta 53 tūkst. eurų, rodo VRK skelbiami duomenys.

Dalis aukotojų yra susiję su viešojo maitinimo verslu, kuriam palankią lengvatą tvirtinant biudžetą palaikė M. Majauskas.

Didžiausiomis aukomis jį yra parėmę Ona Žemaitienė – 7,5 tūkst. eurų, Vidmantas Martikonis – 7 tūkst. eurų, įmonės „Inovatyvūs restoranai“ vadovas Aurelijus Jasevičius – 6 tūkst. eurų, Mindaugas Vėgelė – 5 tūkst. eurų.

Taip pat po 3 tūkst. eurų buvusiam Seimo Biudžeto ir finansų komiteto vadovui paaukojo Zenonas Svetlikauskas, „Amber Food“ restoranų tinklo atstovė Lina Nikonovaitė, po 2 tūkst. eurų – Ramunė Kabašinskienė, Marija Cholodova, maitinimo paslaugas teikiančios bendrovės „Sky Star Catering“ vadovė Gintarė Liorentienė, „Amber Food“ dirbantis Stanislovas Andrijauskas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA