REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Gruodžio 14 d. 10:55

Streikui tęsiantis, socialdemokratai VVT vadovą D. Aleknavičių ragina trauktis

Vilnius

BNS/Fotobankas nuotr.

Jadvyga BieliavskaŠaltinis: ELTA


253911

Vilniuje antrą savaitę tęsiantis „Vilniaus viešojo transporto“ (VVT) vairuotojų profesinės sąjungos streikui, opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) iš pareigų ragina trauktis VVT generalinį direktorių Darių Aleknavičių.

„Esame įsitikinę, kad visa atsakomybė už minėtą streiką tenka įmonės administracijai ir šios įmonės steigėjui – Vilniaus miesto savivaldybei. Manome, kad savivaldybės įmonės VVT generalinis direktorius turi atsistatydinti iš užimamų pareigų“, – rašoma partijos tarybos priimtame pareiškime, praneša LSDP komunikacijos skyrius.

LSDP pirmininkės Vilijos Blinkevičiūtės teigimu, atsakomybė už susiklosčiusią situaciją gula ant trijų asmenų pečių – Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus, vicemero Tomo Gulbino bei VVT generalinio direktoriaus.

„Įmonei vadovauja žmogus, kuris negeba ir nenori tartis su darbuotojais – mano, jog jie yra neverti tinkamų darbo sąlygų. Prisiminkime bandymus teismais uždrausti darbuotojams pasinaudoti savo pagrindine teise streikuoti. O kolektyvinių sutarčių reikia ne bijoti, o jas priimti – taip užtikrinsime, kad darbuotojai galės atsakingai ir kruopščiai dirbti savo darbą, nesijaus nereikalingi ir ujami, kaip yra dabar – jie kartais neturi laiko nueiti net į tualetą, mat taip sudaryti maršrutų tvarkaraščiai“, – sako V. Blinkevičiūtė.

Tuo tarpu Seimo narė Rasa Budbergytė pabrėžia, jog tokia situacija nebūtų susiklosčiusi, jei įmonei ir miestui vadovaujantys asmenys nuo pat pradžių būtų deramai įsiklausę į pagrįstus darbuotojų skundus.

„Kol darbuotojai siekė dialogo, o jo neradus – kitomis priemonėmis siekė atkreipti dėmesį į kamuojančias problemas, VVT vadovai sėdėjo šiltuose kabinetuose ir kaltino darbuotojus politikavimu, pažadų nesilaikymu, nors būtent įmonė – ir tai įrodyta teismuose – sistemiškai sabotavo derybas dėl darbo sąlygų. R. Šimašius bei jo komanda kiekvienai progai pasitaikius akcentuoja, jog Vilnius yra vakarietiškas, šiuolaikiškas. Deja, moderniuose miestuose toks elgesys su savivaldybės įmonėje dirbančiais asmenimis yra nepriimtinas. Tai, kas vyksta Vilniuje, labiau primena XIX, o ne XXI amžių, todėl kito kelio nei D. Aleknavičiaus pasitraukimas, nėra“, – pranešime žiniasklaidai sako R. Budbergytė.

ELTA primena, kad praėjusį pirmadienį prasidėjo prasidėjo neterminuotas „Vilniaus viešojo transporto“ (VVT) darbuotojų streikas. Skaičiuojama, kad jame dalyvauja apie 35 proc. įmonės vairuotojų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA