REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2020 m. Vasario 19 d. 21:19

Stalo teniso kamuoliukų muziejaus kolekcija Joniškyje – viena iš unikaliausių ekspozicijų

Šiauliai

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


118553

Šiandien Joniškio rajono savivaldybės, Istorijos ir kultūros muziejaus vadovai susitiko su Joniškyje stalo teniso muziejaus įkūrėju Romualdu ir svečių namų „Šiaurės vartai“ savininke Natalija Franckaičiais.

Šeimininkai ne tik papasakojo apie teikiamas apgyvendinimo, maitinimo paslaugas, bet ir parodė unikalią, per daugelį metų sukauptą stalo teniso eksponatų kolekciją.

R. Franckaičio kolekcijoje – ne tik įspūdingas skaičius pačių įvairiausių stalo teniso kamuoliukų, bet ir įvairių formų rakečių, teisėjavimo matuoklių, taurių, medalių, ženkliukų, plakatų, knygų ir įvairios rašytinės medžiagos apie stalo teniso istoriją Joniškyje ir Lietuvoje.

Susitikimo metu ne tik pasidžiaugta sukaupta medžiaga, bet ir aktyviai diskutuota kitais aktualiais klausimais. Šiuo metu Romualdo Franckaičio brolio Vinco Kaune esantis muziejus yra iškeldinamas iš esamų patalpų, todėl kalbėta apie galimybes ekspoziciją perkelti į Joniškį, kartu organizuoti temines parodas. Taip pat diskutuota apie apleistas teritorijas Joniškio mieste, transporto eismą ir kitas problemas.

„Svarbu, kad unikalią stalo teniso kamuoliukų muziejaus ekspoziciją galėtų pamatyti kuo daugiau Joniškio kraštą lankančių Lietuvos ir užsienio svečių, todėl bendradarbiavimas su savivaldybės įstaigomis, atsakingomis už turizmo sektoriaus puoselėjimą Joniškyje yra būtinas“, – pažymėjo meras V. Gailius.REDAKCIJA REKOMENDUOJA